Gdzie giną dane?

Być może spędziłeś pół poniedziałku na próbach połączenia się z Internetem. Nie mogłeś uzyskać zdalnego dostępu do określonego komputera, lecz jesteś pewien, że podany adres istnieje ...

Być może spędziłeś pół poniedziałku na próbach połączenia się z Internetem. Nie mogłeś uzyskać zdalnego dostępu do określonego komputera, lecz jesteś pewien, że podany adres istnieje (masz nawet potwierdzenie programu Ping) i że komputer jest włączony do sieci.

Tymczasem koledzy bez problemu łączą się z tym serwerem. Nadszedł czas, by złożyć zażalenie u operatora Internetu. Firmy internetowe często szukają winy u klienta. Aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością, otwórz okno trybu MS-DOS (menu Start * Programy * Tryb MS-DOS) i wprowadź następujące polecenie:

Zobacz również:

tracert www.dowolna_nazwa.com

Program TRACERT.EXE śledzi trasę sygnałów wiodącą od peceta wyjściowego do komputera docelowego. Dzięki temu pozwala dokładnie ustalić miejsce, w którym dochodzi do przerwania przepływu danych.

Gdy operator Internetu będzie próbował zrzucić winę na konfigurację Twojego komputera, zaskocz go, podając wyniki powyższej operacji.


TOP 200