Gadu-Gadu - rozmowa z nieznajomym

Dziś porada, dzięki której dowiecie się jak szybko porozmawiać z osobą której nr GG otrzymaliśmy pocztą lub znaleźliśmy na stronie WWW.

Porada może wydawać się niepotrzebna, bo przecież wystarczy dodać osobę do listy kontaktów lub wyszukać ją w katalogu publicznym. Załóżmy jednak, że chcemy zadać pytanie osobie wystawiającej przedmiot na aukcji. Robimy to jednorazowo i nie potrzebujemy tego numeru w naszych kontaktach GG, a wyszukiwanie jej w katalogu zwykle zajmuje trochę czasu. Co możemy w tej sytuacji zrobić?

Jest szybki i prosty sposób na to, aby szybko odbyć rozmowę nawet bez potrzeby uruchamiania GG. Wchodzimy do Menu Start, wybieramy polecenie Uruchom. W wierszu poleceń wpisujemy gg:999999, gdzie 999999 jest numerem osoby, z którą chcemy porozmawiać. Następnie wciskamy klawisz [Enter] i sprawa załatwiona - otwiera się nam okno rozmowy z wybranym numerem GG.

(Porada nadesłana przez czytelnika - Dariusza Więckiewicza)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200