Aktualizacje pod kontrolą

Co zrobić, aby zablokować mechanizm automatycznego uaktualniania systemu, który uruchamia się po połączeniu komputera z Internetem?

Mechanizm ten może czasem irytować, gdyż nie informuje o rodzaju ani rozmiarze plików aktualizacyjnych. Jeżeli chcesz zatem ręcznie pobierać wszystkie aktualizacje, wykonaj poniższe czynności.

Jeśli korzystasz z systemu Windows Me, w Panelu sterowania kliknij Aktualizacje automatyczne. Jeśli chcesz, aby system sprawdzał obecność nowych łatek na serwerze, zaznacz opcję Powiadom przed pobraniem aktualizacji i powiadom ponownie o gotowości do ich zainstalowania. Wyłączenie opcji Aktualizacje automatyczne powoduje zablokowanie samodzielnego pobierania uaktualnień przez system.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu

W Windows XP, w Panelu sterowania kliknij dwukrotnie opcję System, wskaż opcję Aktualizacje automatyczne i zaznacz Powiadom mnie przed pobraniem aktualizacji i powiadom ponownie przed zainstalowaniem ich na komputerze.

Jeśli chcesz całkowicie zablokować aktualizacje automatyczne w Windows XP/2000, usuń zaznaczenie pola wyboru Aktualizuj mój komputer na bieżąco. W tych środowiskach możesz także wyłączyć usługę, która odpowiada za samodzielne pobieranie aktualizacji. Dzięki temu zwolnisz część zasobów systemowych. Kliknij menu "Start | Uruchom" i wpisz polecenie services.msc. Kliknij dwukrotnie wiersz Aktualizacje automatyczne. Następnie kliknij przycisk Zatrzymaj i wybierz opcję Wyłączony w polu listy Typ uruchomienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200