Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 1994
Wydanie 31-1994
Wydanie 31-1994, 29 sierpnia 1994
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Cenniki
Nie tylko ceny...
Skończyły się wakacje - czas więc wrócić na ziemię. Na rynku komputerowym jeszcze utrzymuje się względny spokój. Ceny PC dotychczas raczej nie wzrosły, lecz tylko patrzeć, jak poszczególni sprzedawcy wystartują do kolejnego w tym roku wyścigu. Ciekawe, że im bliżej do zimy tym ceny komputerów wyższe. Warto się jednak zastanowić nad nieco innymi aspektami oferowanego sprzętu.
Oprogramowanie dla firmy i urzędu
Dziś prezentujemy wyłącznie ofertę krajową oprogramowania dla firmy lub urzędu. Pod względem wielkości i rangi przodują w niej programy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem firmy Prokom (Zintegrowany System Zarządzania), pakiet Urząd (obsługa urzędu administracji publicznej) firmy Efekt oraz pakiet Geo-Info firm Stratus/Systherm (popularny szczególnie w woj. poznańskim program - System Informacji o Terenie dla zastosowań geodezyjnych). Warto dodać, że wymienione programy były nagrodzone na ważniejszych informatycznych targach krajowych, a o ich rzeczywistej wartości świadczą dołączone do ofert imponujące listy wdrożeń.
giełda pracy
I ty zostaniesz Edisonem
Aby przetrwać we współczesnym środowisku ekologiczno-społecznym coraz więcej firm jest zmuszonych na nowo kształtować swoją strukturę wewnętrzną, Proces ten nie oznacza jedynie kolejnej restrukturyzacji, lecz jest jakościową zmianą, polegającą na zastąpieniu tayloryzmu radykalnie nową filozofią organizcji pracy.
książki
WordPerfect Presentations 2.0 dla DOS
Rok temu na rynku pojawił się WordPerfect Presentations 2.0. dla DOS - program graficzny (grafika rastrowa i wektorowa), przeznaczony głównie do przygotowywania prezentacji. Prezentacje stały się ostatnio bardzo modne, zwłaszcza w marketingu. Program ten jest następcą Draw Perfect. Oba programy łączy to, że ani one same, ani instrukcje do nich, nie zostały przetłumaczone na język polski. Użytkownicy i entuzjaści produktów WordPerfect Corp. są więc zdani na swoją znajomość angielskiego lub polskich autorów i wydawców literatury informatycznej. Co więc otrzymali w tym przypadku?
Narzędzia i systemy
Wieści z Novella
W materiałach prasowych zgromadził się nam spory stosik informacji o nowych produktach i usługach Novella. Sądzę, że zamieszczenie ich w jednym numerze ułatwi Czytelnikom zapoznanie się z tymi materiałami.
Tam gdzie rosną huby
Fibermux, amerykańska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją sprzętu do budowy sieci lokalnych, będąca oddziałem potężnej korporacji ADC Telecommunications, jest pouczającym przykładem jak powinno wyglądać nowoczesne przedsiębiorstwo średniej wielkości. które swój rozwój oparło na sieciach - segmencie rynku informatycznego stale zyskującego na znaczeniu.
Okolice
Wodotrysk czy zaopatrzenie w wodę?
Jakość interfejsu użytkownika, a więc łatwość i intuicyjność posługiwania się programem komputerowym, jest jednym z najważniejszych czynników oceny danego oprogramowania. Zbudowanie dobrych metod interakcji jest zadaniem dla profesjonalisty. Specjalistów w tej dziedzinie dopiero zaczyna się kształcić, a sam interfejs graficzny w takiej postaci w jakiej go znamy, wymaga jeszcze długiej drogi ulepszeń, zanim będzie można nazwać go prawdziwie przyjaznym.
Czy narzędzia CASE mają przyszłość?
Od pewnego czasu w środowiskach programistycznych pojawiła się wątpliwość czy narzędzia CASE są najlepiej przystosowane do opracowania dużych aplikacji w przedsiębiorstwach.
Sieci i telekomunikacja
113 gram najnowszej technologii łączy z całym światem
Najlżejszy telefon komórkowy wprowadził do użytku dział Abonentów Telefonii Komórkowej Motoroli. Konstrukcja, nazwana MicroTAC Elite, wprowadzona została jako następca kieszonkowego telefonu MicroTAC Ultra Elite, który ważył o 55 g więcej (czyli o 33%). Nowy MicroTAC Elite jest też odpowiednio mniejszy, a jednocześnie zachowuje gwarantowaną przez Motorolę jakość, trwałość i ergonomię.
Internet - lokalny czy globalny
Czy jest możliwe rozwiązanie konfliktu między szybko rosnącymi wymaganiami użytkowników a ograniczonymi prędkościami transmisji danych w sieciach rozległych? Jak zapewnić dostęp do dużych banków danych tysiącom osób jednocześnie? Czy infostrady dotrą do przeciętnego użytkownika?
Internet i cenzura
Z uwagi na swój zasięg i powszechną dostępność Internet jest czasami nazywany ''światową demokracją komputerową''. Od końca lat 60., kiedy to powstał dzięki wysiłkom amerykańskiej Advanced Research Projects Agency (ARPA), aby wspomóc środowiska akademickie w lepszej wymianie informacji, zyskał już ponad 20 mln użytkowników na całym świecie.
AT&T i Silicon Graphics tworzą nową firmę
Interactive Digital Solutions jest nową firmą na rynku telekomunikacyjnym, a jej równoprawnymi współwłaścicielami są AT&T i Silicon Graphics. Prezesem i dyrektorem generalnym został James M. Barton, dotychczasowy dyrektor Działu Systemów Multimedialnych w Silicon Graphics.
Nowa infostrada AT&T
Nową infostradą zbudowaną w Laboratoriach Bella AT&T można przesyłać po pojedynczym włóknie światłowodowym 40 mld bitów informacji/s, czyli 10-krotnie więcej niż w działających obecnie systemach. Oznacza to, że systemem transmisji światłowodowej będzie można przesłać 2,5 mln jednoczesnych rozmów telefonicznych lub też informacji w postaci danych czy obrazu.
Wydarzenia
IBM PC Co. reorganizuje się
Ostatnie sukcesy firmy Compaq Computer Corp. na rynku komputerów PC zmuszają IBM PC Co. do podejmowania wielu kroków organizacyjnych, które przyczynić się mają do zwiększenia konkurencyjności produkowanych przez nią systemów.
Nowe numery osobiste w AT&T
Wśród licznych dodatkowych usług telekomunikacyjnych, nie funkcjonujących na razie w Polsce, jest także usługa osobistego numeru telefonicznego. W największym skrócie oznacza to otrzymanie własnego numeru telefonu, który nie zmienia się w wypadku przeprowadzki czy czasowego wyjazdu do innej miejscowości.
O nagrodę im. Stanisława Staszica
Podobnie jak w latach ubiegłych, również w czasie tegorocznych Międzynarodowych Targów Zarządzania Informacją InfoMan '94 (Gdańsk - 11-14.X.1994) przyznawane będą nagrody promocyjne im. Stanisława Staszica, ufundowane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie Rozwoju Systemów Otwartych. Patronat nad obecną edycją nagrody sprawuje Biuro ds. Informatyki URM, a ubiegać się o nią mogą rózne produkty i rozwiązania wykorzystujące polską myśl informatyczną. Do nagrody tej zgłaszać można (do 15.IX. br.) także oferty nie biorące udziału w targach InfoMan '94. Organizatorzy zawiadamiają jednocześnie, że wszystkie prace związane z obsługą organizacyjną konkursu uległy znacznemu opóźnieniu (jest to związane z odsunięciem od nich firmy Softutor).
Powroty z wakacji
Powrót z urlopu pracownika tak dynamicznej branży jaką jest informatyka, rok w rok przyprawia o zawrót głowy. Dlatego część komputerowców (którzy są zazwyczaj pracoholikami) w ogóle z urlopów nie korzysta. Nigdy nie mogą oni doprowadzić swojej pracy do momentu, który można by nazwać zakończeniem pewnego etapu.
Lech BMS-02 zarządza bibliotekami
Poznańska firma New-Bibl oferuje kompleksowy, informatyczny system zarządzania bibliotekami Lech BMS-02.
Router LAN2LAN/MPR
Firma PHZ POLCOM wprowadza do sprzedaży nowy router o nazwie LAN2LAN/MPR Remote Office. Router ten jest przeznaczony dla niewielkich instalacji WAN, takich jak na przykład łączące biura terenowe. Odpowiada on routerowi LAN2LAN/MPR Enterprise, od którego różni się liczbą jednoczesnych połączeń WAN. Liczba połączeń dla wersji Enterprise wynosi 24, a dla Remote Office 2. Różne są też ceny routerów. Dla pierwszego z nich wynosi ona 2 795 USD, a dla drugiego 1 595 USD.
Kopenhaski ośrodek IBM szuka klientów
Podczas gdy większość firm, które brały udział w czerwcowej konferencji Software Publishers Association pojawiła się w celu zaoferowania swoich wyrobów, to IBM Software Manufacturing Solutions (ISMS) uznał to spotkanie za okazję do sprzedaży swoich usług. Mając nadzieję na poszerzenie listy komercyjnych dostawców oprogramowania, skłonnych do lokowania swojej produkcji w kopenhaskim ośrodku, przedstawiciele ISMS zachwalali swoją firmę (mającą dziesiątki lat doświadczeń w produkcji oprogramowania) jako idealne miejsce, na rzecz którego można dokonać outsourcingu czynności produkyjnych.
Co w świecie bezawaryjnym?
Producenci zasilaczy awaryjnych (UPS - Uninterruptible Power Supply), powoli zwiększają obecność na polskim rynku. Poza istniejącymi już od dawna gigantami takimi jak: Fiskars, Silcon, APC czy Bestem, pojawiają się również inni: Minuteman, ABB/Sola czy Powercom. Należy także odnotować obecność firm, które uruchomiły produkcję zasilaczy w Polsce. Są to polskie firmy Medcom z Warszawy i Fideltronik z Krakowa. Wiemy ,że co najmniej jedna z tych firm - Medcom - sprzedaje swoje produkty również na dość kapryśnym rynku francuskim - z pewnością dobrze to świadczy o jakości jej wyrobów.
Nowy QuickTime dla Macintoshy
Apple Computer Inc. wprowadził do sprzedaży nową wersję Apple QuickTime, rewolucyjnego oprogramowania multimedialnego. Najnowsza wersja, QuickTime 2.0, umożliwia wyświetlanie wideo na ekranie monitora w znacznie większej niż normalnie ramce, z większą liczbą klatek na s, umożliwia ona odtwarzanie muzyki oraz używanie aplikacji do obsługi interaktywnej telewizji.
Netware na serwerach Apple z PowerPC
Novell Inc. udostępnił ostatnio implementację NetWare 4.1 na serwery Apple, oparte na procesorze PowerPC.
Komputery RISC w cenie PC
Od wiosny br. Sun oferuje atrakcyjną cenowo stację roboczą Sparcstation 5, SGI model Indy R4600PC, a Hewlett-Packard obniżone ceny na stacje HP9000. Komputery te mają istotnie większą moc obliczeniową od poprzednich modeli.
A-Elec 3.12 Pl
Znana z rozpowszechniania narzędzi do wspomagania prac projektowych instalacji elektrycznych (Schema 6), krakowska firma IGE, oferuje aplikację elektryczną działającą w środowisku AutoCAD-a, A-Elec 3.12. Pl.
Dla sieci z katalogu Black Box Poland
Black Box Poland twierdzi, że jako pierwszy w Polsce rozpoczął katalogową sprzedaż urządzeń i akcesoriów niezbędnych do budowy sieci i połaczeń komputerowych.
W Internecie po francusku
Chociaż komunikacja poprzez Internet ma prawdziwie globalny zasięg, to bardzo często użytkownicy spoza obszaru języka angielskiego nie mogą nawet wysłać poczty elektronicznej w swym ojczystym języku, gdyż albo brakuje własćiwych dla niego znaków diakrytycznych, albo mają istotnie odmienny od łacińskiego alfabet. Dla zaradzenia tej językowej dyskryminacji rząd kanadyjski zgodził się na sfinansowanie oprogramowania, które ma dać francuskojęzycznym obywatelom identyczny komfort pracy pod Internetem, jaki mają jego angielskojęzyczni współobywatele. Dotychczas komunikaty pisane z użyciem francuskich liter, często docierają do adresatów niekompletne, pozbawione rozróżnień istotnych dla tego języka.
"Fast Ethernet" Suna
Sun Microsystems Computer Company wprowadził do sprzedaży pierwszy przemysłowy przełączalny adapter 10/100 Mbps 100Base-T "Fast Ethernet". Nowy adapter jest 10-krotnie szybszy od istniejącego 10Base-T Ethernet i w związku z tym jest idealny dla klientów, którzy potrzebują prostego sposobu do zwiększenia szybkości swoich sieci komputerowych.
Intergraph dla AutoCAD-a
Jak pokazują doświadczenia firmy Intergraph, zarówno dla klientów, jak dla samej firmy, wygodniej jest nie prowadzić sprzedaży wiązanej sprzętu i oprogramowania. Według danych z ''Business Week'' mimo restrukturyzacji jeszcze w tym półroczu jej obroty spadły do 482,5 mln USD (o 9%) a straty wyniosły aż 34,2 mln USD.
Ingres do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie podpisało, 12 sierpnia br. z firmą Rodan-System, umowę na realizację systemu informatycznego. Przewiduje ona dostarczenie przez Rodan-System serwera bazy danych wraz z oprogramowaniem narzędziowym oraz aplikacji funkcjonalnie równoważnej dotychczas rozwiązaniom użytkowanym w Biurze. Ponadto firma ATM (laureat konkursu ''Teraz Polska'') jako podwykonawca dostarczy serwer Silicon Graphics Challenge L (z dwoma procesorami MIPS R4400) oraz zainstaluje sieć komputerową.
Zbliża się Softarg
Softarg '94 - Międzynarodowe Targi Oprogramowania, organizowane przez Międzynarodowe Targi Katowickie pod patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego, odbędą się już po raz ósmy w Katowicach, w dniach 13-16 września br.
Leonardo
Inwestprojekt Słupsk rozprowadza od 1 maja br. nowy program do kosztorysowania w budownictwie o nazwie Leonardo.
Biblioteki obiektowe coraz popularniejsze
SAS Institute z Cary w Kalifornii i Information Builder Inc. (IBI) z Nowego Jorku, niezależnie od siebie opracowały biblioteki gotowych obiektów, które mogą znaleźć zastosowanie podczas rozwijania aplikacji sieciowych przy użyciu stosownych narzędzi obu firm. Obiekty w tym wypadku są fragmentami programów przystosowanymi do wielokrotnego użytkowania, realizującymi konkretne funkcje.
System 3000 dystrybutorem Novella
System 3000 (będący głównym udziałowcem Roem Systems) z dniem 1 sierpnia przejął od Roem Systems funkcje dystrybutora produktów firmy Novell w Polsce. Dla Systemu 3000 ten nowy status jest kolejnym krokiem na drodze do zbudowania pełnej oferty systemów sieciowych na rynku w Polsce, gdyż oprócz dostępu do sieci obsługi i marketingu Novella oraz możliwości dostarczania resellerom całej gamy wyrobów Novella - nakłada on na tę krakowską firmę powinność analizowania potrzeb użytkowników końcowych oraz świadczenia usług, takich jak instalowanie czy konserwacja na najwyższym poziomie.
Uniforum - klub użytkowników systemów otwartych
Santa Cruz Operations, Inc. (SCO) od początku lipca br. może pochwalić się posiadaniem swojego człowieka na stanowisku prezesa UniFormu - międzynarodowego stowarzyszenia profesjonalistów zajmujących się systemami otwartymi. Wyboru Tilsona, wiceprezesa SCO ds. usług, na szefa UniForum (kadencja trwa 1 rok) dokonało kolegium dyrektorów Uniforum spośród swoich członków. Tilson, będący już od trzech lat członkiem tego kolegium na stanowisku z-cy prezesa, a przedtem dyrektora finansowego, zastąpił dotychczasowego prezesa - Jamesa Bella z HP.
Compaq Polish Open '94
Tenisowy turniej Compaq Polish Open '94, który odbył się w Poznaniu w dniach 25-31 lipca br., podobnie jak w latach ubiegłych, miał rangę ATP Challenger Tour.
Rekordowy rok finansowy w SGI
Wzmocnienie znaczącej pozycji na rynku systemów komputerowych i potwierdzenie wiodącej roli w dostarczaniu rozwiązań technologicznych, które rozpoczynają nową erę interakcyjnego wykorzystania komputerów potwierdziły wyniki finansowe Silicon Graphics Inc. (SGI), osiągnięte w roku finansowym 1994.
Organizer 2.0 podszykowany dla groupware
Lotus przekazał nową wersję Organizer 2.0 do testów beta.
OnNet - czyli TCP/IP w technologii VxD
Znany producent oprogramowania sieciowego, FTP Software Corp. oferuje pakiet OnNet Software. Jest on produktem przeznaczonym do pracy w sieciach używających protokołu komunikacyjnego TCP/IP (Internet). Można go ładować na komputery pracujące pod systemami DOS i Windows.
Dataquest o rynkach komputerowych Europy Wschodniej
Amerykański Dataquest powstał w 1970 r., a od 1984 r. Jest jednym z oddziałów Dun & Bradstreet ijedną z najbardziej liczących się na świecie firm zajmujących się analizą rynku komputerowego. Jej obszar działań to półprzewodniki, komputery, peryferia, oprogramowanie, telekomunikacja oraz usługi. Łączne obroty Dataquest oraz Gartner Group, innego oddziału D&B zajmującego się pokrewną tematyką, wyniosły 200 mln USD w 1993 r., co stanowiło ok. 85% rynku informacyjnego w powyższym sektorze. Dataquest zatrudnia na całym świecie ponad 400 osób. Streszczenia badań Dataquesta od poł. 1993 r. są dostępne w Compuserve, najpopularniejszej na terenie USA bazie danych online (koszt dostępu do bazy - 15 USD/godz + koszt dostępu do Compuserve).
Wirtualna rzeczywistość na Alphie
Szwajcarska firma SyberTrek Ag opracowała pierwszą grę wykorzystującą mechanizmy wirtualnej rzeczywistości. Gra ta, o nazwie ''On the edge of the uiverse - Watchdog 7'' (Na skraju wszechświata - Szperacz 7), nie jest przeznaczona dla PC, lecz dla stacji roboczych AlphaGeneration firmy Digital Equipment.
Wideokonferencje wg Compaqa i PictureTel
Compaq Computer Corp. oraz PictureTel Corp. ogłosiły, że podpisały porozumienie o 5-letnim sojuszu strategicznym. Celem jego ma być stworzenie i produkcja zgodnych ze standardem osobistych produktów konferencyjnych. Memorandum zobowiązuje obie firmy do stworzenia wspólnych programów marketingowych i promocyjnych oraz wzajemnego wykorzystania swojej obecności w kanałach dystrybucyjnych PC i telefonii.
Nowe narzędzia Autodesku
Multimedia Division, oddział Autodesk Inc., zapowiedział prowadzenie na rynek nowego produktu Cyberspace Developers Kit (CDK) Release 2, zestawu narzędzi dla wizualizacji przestrzennej i symulacji zjawisk fizycznych. Program pozwala tworzyć, popularne obecnie, produkty multimedialne, dostarczając narzędzi do trójwymiarowej grafiki, animacji i wykorzystania dźwięku. Składa się z bibliotek pisanych w C++ i może pracować w środowiskach Windows i Windows NT.
Wielofunkcyjny układ scalony Telekom i IBM dla kart kredytowych
Niemieckie instytucje finansowe zrzeszone w Radzie Głównej Kredytodawców ZKA (Zentral Kreditausschuss) porozumiały się co do idei wielofunkcyjnej karty kredytowej.
Certyfikat R/3 dla SNI
Firma iXOS Software GmbH działająca na zlecenie SAP A.G. udzieliła firmie SNI certyfikatu na używanie aplikacji dla zarządzania przedsiębiorstwem (R/3) pod Windowsami NT na komputerach Pentium z rodziny PCD i PCE. Tym samym standardowy software R/3 będzie dostępny nie tylko pod systemami BS2000 i SINIX, ale również pod Windowsami.
Kolejne włamanie do wojskowej sieci komputerowej
Dopiero teraz ujawniono fakt, że w marcu br. dokonano włamania do sieci komputerowej w Griffiss (stan Nowy Jork) eksploatowanej przez US Air Force. Włamywacz zyskał dostęp do zasobów sieci 24 marca i niezauważony buszował po niej bezkarnie przez cztery dni. Zdołał on przez ten czas przekopiować na swój system wiele plików, nie niszcząc na szczęście oryginalnych zasobów sieci.
TeamOffice w Unii Europejskiej i w Japonii
TeamOffice to oferowany przez brytyjski koncern informatyczny ICL pakiet wspomagający pracę biurową - dostarcza użytkownikom narzędzi do prowadzenia rutynowych prac biurowych oraz gwarantuje komunikację wewnętrzną. W skład systemu wchodzą następujące moduły:
HP oferuje trzy nowe X-terminale
Hewlett-Packard wprowadził na rynek trzy wysokiej jakości kolorowe X-terminale oraz nową wersję pakietu HP ENWARE X, który zarządza ich pracą.
Czy Guptę zalotów Oracle warta?
Kilka tygodni temu Oracle najpierw zakupił 7,7% akcji Gupty, po to by je w kilka dni później odsprzedać (dla zorientowania się ile na nich można zarobić), a dopiero potem zasiadł do rozmów z kierownictwem tej firmy.
Schrack Ericcson buduje WarMAN
Począwszy od 1 lipca br. firma Schrack Ericson dostarcza wyposażenie i technologię dla miejskiej sieci komputerowej WarMAN.
Zastosowania
Czy SUPERTAG zakończy erę kodów kreskowych?
International Computers Ltd oraz British Technology Group, firma, która jest właścicielem licencji rozwiązania zwanego SUPERTAG zawarły porozumienie, które może zrewolucjonizować tradycyjnie stosowaną w handlu metodę kodów kreskowych.
KOF - Definiowalny System Zarządzania
Ostatnio pojawia się wiele publikacji nt. tworzenia dużych systemów informatycznych. Publikacje te zwracają szczególną uwagę na systematyczne podejście do tworzenia systemów informatycznych, wagę właściwie przeprowadzonych etapów strategii, analizy i projektu, propagują nowoczesne metody wytwarzania poświęcając dużo miejsca metodom CASE. KOF (Komputerowa Obsługa Firmy) jest przykładem aplikacji stosującej najnowsze metody implementacji oprogramowania.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »