Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 1995
Wydanie 31-1995
Wydanie 31-1995, 28 sierpnia 1995
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Polskie Windows 95 za dwa miesiące
Z Waldemarem Sielskim, prezesem Microsoft Polska, rozmawia Olo Sawa.
Wirusy z Internetem
McAfee Associates wprowadza na rynek nowy program antywirusowy VirusScan for Windows 95.
Windows 95 otwarte
24 sierpnia odbyła się premiera nowego systemu operacyjnego
Lotus Organizer 2.1
Lotus Development wprowadzi wersję 2.1 systemu do zarządzania informacjami osobistymi - Organizer.
Nowość 16-bitowa
Lotus Development wprowadził na rynek nową wersję pakietu SmartSuite 4.0 przeznaczoną do pracy w środowisku Windows 3.x.
Poprawki w sterowniku PCI
Informacje na temat błędu w układzie sterownika PCI pojawiły się w Internecie. W tym tygodniu Intel zakończy prace nad stworzeniem pełnej dokumentacji technicznej dotyczącej błędu.
Raz, dwa, trzy do Quattro-Pro
Novell wprowadził na rynek program uaktualniający dla arkusza kalkulacyjnego Quattro-Pro. Specjalny zestaw umożliwia użytkownikom programu Lotus 1-2-3 łagodne przejście do systemu Quattro-Pro stanowiącego element pakietu PerfectOffice.
Narzędzia dla Windows 95
W trakcie prac nad Windows 95 analitycy rynku twierdzili, że nowy system operacyjny opanuje rynek narzędzi dla środowiska Windows. Tymczasem coraz więcej niezależnych firm przygotowuje rozszerzenia programistyczne przystosowane do współpracy z nowym systemem.
Windows 95 w liczbach
200 000 000 USD Microsoft przeznaczył na promocję Windows i Office 95. Szacuje się, że IBM jesienią 1994 r. wydał ponad 100 mln USD na kampanię marketingową systemu OS/2 Warp.
Instalacje w sieci
McAfee Association ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży nowej wersji systemu do dystrybucji oprogramowania, który ułatwia instalację Windows 95 w dużych sieciach.
Komputer z Polski wśród największych
Grupa niezależnych ekspertów pod przewodnictwem Jacka Dongarry sporządza co roku raport TOP 500, który zawiera listę najsilniejszych komputerów świata oraz listę 500 producentów superkomputerów posiadających największą liczbę zainstalowanych systemów.
Fuzja komunikacyjna
Aby stworzyć oprogramowanie komunikacyjne odpowiadające zapotrzebowaniu użytkowników, Symantec połączył się z firmą Delrina - producentem systemu WinFax.
Świadectwa udziałowe od listopada
Na podstawie umowy zawartej między PKO BP i Ministerstwem Przekształceń Własnościowych dostawcy sprzętu i oprogramowania otrzymają łącznie 13 mln zł, z czego 25% pochodzi od banku przejmującego komputery po zakończeniu dystrybucji świadectw. Zamówione przez organizatora przetargu konfiguracje będą zawierać czytniki kart magnetycznych, modemy i szyfratory.
Okno na rok 1995
Świat doczekał się nieoficjalnej premiery nowego systemu operacyjnego Microsoftu, kiedy w połowie sierpnia w Belgii, Danii i Holandii na czarnym rynku krążyło ok. 50 tys. kopii amerykańskiej wersji Windows 95. Przedstawiciele ''giganta z Redmond'' byli zaskoczeni ''przeciekiem'' i zapowiedzieli odwołanie się do wymiaru sprawiedliwości, ale nie od dziś wiadomo, że nic tak nie napędza koniunktury, jak wyraźnie manifestowana niecierpliwość klientów.
Zarządzanie pamięcią masową
Hewlett-Packard zaprezentował nowe wersje aplikacji do zarządzania pamięcią masową w obrębie przedsiębiorstwa.
MS Network udostępnia Web
Microsoft ujawnił plany dotyczące Microsoft Network (MSN).
Zarządzanie
Nie tylko kwalifikacje
Jesteśmy firmą, która chce się rozwijać. Najlepszymi inwestycjami we własny rozwój są inwestycje w zatrudnionych w niej ludzi. W zasadzie jest to podstawa nie tylko rozwoju, ale wręcz przetrwania polskiej firmy komputerowej.
Ludzie jak perełki
Menedżerowie i kierownicy nader często nisko oceniają pracowitość oraz motywację podwładnych. Taka zła opinia bardziej jednak świadczy o nieumiejętności kompletowania załogi przez zarządzających niż o rzeczywiście fatalnych charakterach pracowników.
Na obraz i podobieństwo
Ingrid Rusch, która była pierwszym dyrektorem Microsoftu ds. zasobów ludzkich, należąca do grupy nowych menedżerów zatrudnionych w 1983 r., wspomina: "Początkowo staraliśmy się przyciągnąć ludzi z innych firm. Nigdy jednak nie mogliśmy trafić na ludzi z potrzebnym nam doświadczeniem.
Internet
Internet w Polsce już w sieci
Trwają przygotowania do pierwszej konferencji poświęconej w całości rozwoju Internetowi w naszym kraju.
Sieciowi akademicy
Jedną z najlepszych cech Internetu jest jego predyspozycja do wyzwalania inicjatywy ludzkiej. Dzięki narzędziom sieci o wiele łatwiej jest wcielić w życie chęć działania i dobre pomysły. Dzisiaj prezentujemy cenną inicjatywę, której adresatami są wszyscy polscy Internauci.
Komputer na biurku
PCform
GIM-Alldent oferuje urządzenie PCform przeznaczone do wypełniania formularzy i dokumentów takich jak PIT-y, listy przewozowe, druki itp. przy wykorzystaniu komputera i dołączonej do niego drukarki.
Polskie znaki w nowym systemie operacyjnym Microsoftu
Zabrzmi to z pewnością jak herezja, ale... jednym z największych problemów jaki współczesne systemy operacyjne sprawiają polskiemu użytkownikowi jest sposób obsługi przez nie naszych znaków diakrytycznych.
SuperView dla Windows
Nowym produktem w rodzinie programów Tessel Software Line (TSL) firmy Inter-Design Tessel Systems jest SuperView dla Windows. Jest to rozszerzenie programu TSL-Office View. Program służy do przeglądania i drukowania dokumentów rastrowych (np. skanowanych lub faksów) w różnych formatach.
Komputery i kariery
Przydatność do pracy w sile wieku
Stuknie ci czterdziestka i nagle stwierdzasz, że zostałeś uznany za weterana systemów informatycznych - znalazłeś się bez pracy. Wówczas zadajesz sobie pytanie: dlaczego właśnie ja?
Narzędzia i systemy
Zakamuflowany mainfram
IBM nie wierzy, że duże systemy komputerowe typu mainframe się przeżyły -jak to jeszcze kilka lat temu prorokowało wielu analityków rynkowych. IBM zaprzestał zresztą używania nazwy "mainframe" na określenie swoich dużych komputerów; obecnie określa się je mianem serwerów lub superserwerów, działających pod kontrolą systemu Open MVS, w znacznej części zgodnego z tzw. jednolitym Unixem (Single Unix), określonym w specyfikacji 1170 Unix.
Jupiter - nowa wizja programowania CAD
Intergraph Software Solutions (ISS), część Intergraph Corp. proponuje nową filozofię tworzenia oprogramowania CAD/CAM/CAE i GIS (Systemy Informacji Przestrzennej), znaną pod nazwą Jupiter.
Okolice
Programiści to też artyści
Z prof. Stanisławem Sołtysińskim, doradcą prawnym Business Software Alliance rozmawia Lesław Wawrzonek
Skomputeryzowane widowisko sądowe
Przeciętny użytkownik komputera zadaje sobie często pytanie: czy istnieją granice zastosowań dla komputerów oraz systemów opartych na mikroprocesorach? Jest ono tym bardziej uzasadnione jeżeli uwzględnimy fakt, że codziennie dowiadujemy się o nowych urządzeniach czy technologiach, których nawet nie podejrzewalibyśmy o związki z zaawansowaną elektroniką.
Praca grupowa
Gadanie do obrazu
Podczas bezpośredniej rozmowy większość informacji przekazujemy sobie za pomocą mimiki czy gestów. Takich możliwości nie mają podstawowe środki współczesne łączności. Czy wideokonferencje są dzisiaj tylko techniczną nowinką, czy też realnym trendem teleinformatyki?
Punkt widzenia
KAWKA - cd.
Kiedy w numerze 26 CW pod koniec czerwca ogłaszałem konkurs KAWKA (przypominam: Konkurs Anarchistyczny dla Włamywaczy Komputerowo-Anonimowych) uważałem, że po pierwsze zgłosi się bardzo dużo chętnych, a po drugie, że wszyscy potraktują konkurs jako świetną zabawę. Myliłem się w obu przypadkach!
Meta w Redmond
Radość Billa Gatesa musi być porównywalna z radością kolarza, któremu podczas prestiżowego wyścigu kilkakrotnie strzela opona, blokuje się przerzutka, daszek czapeczki nieustannie spada na oczy. Na dodatek komisja sędziowska dopatruje się nieprzepisowego pedałowania. Mimo tego wygrywa on wszystkie premie górskie i dociera do mety. Kibice krzyczą: Windows! Windows! Windows 95! Kolarzowi ze szczęścia spływają łzy po policzkach. Nie zważając na to uwagi, natrętni dziennikarze prześcigają się w zadawaniu pytań:
My, protestanci współczesności
Przyjechał z Kanady pod dłuższej nieobecności mój starszy jeszcze ode mnie (ale do dziś bez okularów i z nienagannym słuchem) przyjaciel. Nie, nie chodzi tu o satysfakcję starszego pana, że ktoś z jego przyjaciół nie tylko żyje, ale jest w tak doskonałej formie.
Rynek
Obiektowy przewrót na horyzoncie
W dzisiejszym, czwartym już odcinku poświęconym oprogramowaniu CAD najwięcej miejsca przeznaczyliśmy na omówienie oferty firmy Bentley Systems. Chyba najbardziej szokującą ofertą, z jaką można się było spotkać na tegorocznych targach CAD/CAM w Warszawie, była propozycja tej firmy przeznaczona dla studentów - program MicroStation 5.0 o wartości nominalnej 4350 USD za jedyne 35 USD.
Sieci
Droga do przełączanych sieci (cz. II)
Tydzień temu omówiłem pokrótce zalety przełączanych technologii: LAN i ATM. Dzisiaj nieco więcej o prawdziwych kosztach użytkowania sieci i o tym, jak przygotować się do planowanej migracji.
Zastosowania
Jeszcze o komputeryzacji Banku Śląskiego...
W numerze 21 Computerworld z dn. 22 maja br. ukazał się artykuł, w którym poruszono sprawę komputeryzacji naszego banku. Treść artykułu dość wiernie odpowiadała danym jakie dostarczyłem Redakcji w ub.r. za wyjątkiem jednej informacji, a mianowicie dotyczącej aktualnie wdrażanej aplikacji firmy FiServ.
Listy
W obronie użytkowników
Przeczytałem z zainteresowaniem felieton p. Kuby Tatarkiewicza opublikowany w Cw z 21 sierpnia pt. Pomnik nieznanego serwisanta, lecz nie mogę zgodzić się z tezą w nim zawartą, że użytkownicy komputerów osobistych to idioci!
Apel w sprawie piractwa
Kierujemy ten list do Pana, jako szefa firmy, ponieważ chcielibyśmy zwrócić uwagę na poważny problem ochrony praw autorskich oprogramoania komputerowego.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »