Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 1997
Wydanie 14-1997
Wydanie 14-1997, 7 kwietnia 1997
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
CrossComm z Olicom
Duńska firma Olicom A/S poinformowała o zamiarze kupna amerykańskiej CrossComm Corp. Obie firmy specjalizują się w produktach umożliwiających migrację z sieci Token Ring do ATM. W czerwcu br. miałyby zostać połączone struktury sprzedaży i serwisu obu firm. Olicom jest producentem sprzętu dla sieci ATM i Token Ring. Dzięki fuzji z CrossCommem będzie mógł oferować także wieloprotokołowe routery, urządzenia dla sieci LAN i sieci szkieletowe ATM.
Droga do Memphis
Kolejna wersja systemu Windows powinna trafić do testowania już w czerwcu br. Na razie jednak użytkownicy nie są nią zainteresowani.
Office 97 po polsku
Zintegrowany pakiet aplikacji Microsoft Office 97 po polsku znajdzie się w sklepach na przełomie maja i kwietnia br. Równocześnie ze sprzedaży zostanie wycofana poprzednia wersja Office 95. Na polskim rynku ukażą się dwie wersje pakietu biurowego - Professional w cenie ok. 1560 zł, zawierający 5 aplikacji i Standard za 1300 zł bez programu MS Access. W Polsce sprzedawane będą też dwie anglojęzyczne wersje Office - Developer Edition i Small Business Edition.
Profesjonalne Pentium Pro
IBM zaprezentował nową rodzinę wydajnych stacji roboczych z Windows NT.
Raportowanie z głową
W połowie kwietnia br. ukaże się dodatek specjalny tygodnika Computerworld, poświęcony informatycznym systemom wspomagania zarządzania i dystrybucją MRP II.
Zarządzanie
Menedżer - chirurg czy kumpel?
Podstawową jednostką organizacyjną realizacji projektu jest zespół, zaś zadaniem menedżera jest jego wsparcie, czyli tworzenie jak najlepszego środowiska pracy.
Idee i Technologie
Gadżety, wodotryski i inne wynalazki
Głośnik-podstawka pod monitor
Infoobserwator
Dokładniejszy cywilny GPS
Departament Obrony i Departament Transportu USA podpisały w lutym br. porozumienie, w którym zapewniają cywilnym użytkownikom systemu nawigacji satelitarnej GPS możliwość korzystania z pomiarów o dokładności 5-25 m.
Gates o Indiach
Podczas wizyty w Indiach na początku marca br., Bill Gates, prezes Microsoft Corp., stwierdził, że inwestycje w rozwój technologii stworzyłyby z tego kraju superpotęgę w produkcji oprogramowania. Aby zapewnić taką przyszłość Indiom, już teraz należy inwestować w rozwój szkolnictwa, Internetu, firm zajmujących się produkcją oprogramowania oraz stworzenie prawa gwarantującego ochronę własności intelektualnej.
Informatyka w firmie
Sługa uniżony
Informatycy porwani natchnieniem często zapominają, że ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie warunków do wydajnej pracy użytkownikom systemu komputerowego.
Internet
Konferencja Computers, Freedom and Privacy '97
Ile wolności dla internautów
Komputer na biurku
Microsoft proponuje interfejs
Nowa specyfikacja ma usprawnić proces instalowania sprzętu w trybie plug and play.
Minibiuro z telefonem
Palmtop Omnigo 700 LX współpracuje tylko z telefonem GSM Nokia 2110.
Notebooki Acera
Na Polskim rynku pojawiły się multimedialne notebooki AcerNote Nuovo i AcerNote Light.
Nowe rozwiązanie dla notebooków
Zaprojektowana przez Intela karta Pentium Mobile Module ułatwi proces instalacji nowych wersji procesorów.
Obrazki z wystawy w Internecie
FlashPix ułatwi wymianę, dostęp i drukowanie grafiki dostępnej w sieci.
Komputery i kariery
Informatyk na Wybrzeżu Gdańskim
W Gdańsku i okolicach w ciągu kilku ostatnich lat dużo się wydarzyło; nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale i politycznej - mówi Jolanta Sala, pełnomocnik wojewody gdańskiego ds. komputeryzacji. - Wywarło to wpływ także na sytuację informatyków.
Narzędzia i systemy
W stronę przetwarzania transakcyjnego
Wkraczając do korporacji Internet wychodzi poza ramy publikowania statycznych stron HTML.
Praca grupowa
Sieciowe konferencje komputerów
NetMeeting umożliwia realizację konferencji audio i wideo oraz współdzielenie aplikacji.
Punkt widzenia
Od redaktora
Cywilizacja gadżetów
Rewiry informatyki
Firma AFD proponuje
Forpoczta ad hoc
Przeczytałem w 10 numerze CW wywiad z p. Krzysztofem Mikszą, dyrektorem biura informatyki Poczty Polskiej S.A. Przeczytałem i szczerze się ucieszyłem.
Rynek
"Sieciowcy", łączcie się
Pod koniec marca br. Ascend Communications poinformował o planach przejęcia Cascade Communications. Wartość kontraktu szacuje się na 3,7 mld USD. Dzięki porozumieniu Ascend rozszerzy swoją ofertę o przełączniki dla sieci ATM i Frame Relay, produkowane przez Cascade. Jest to druga w tym roku tak wielka fuzja na rynku sprzętu sieciowego. W lutym br. 3Com połączył się z US Robotics. Wartość transakcji wyniosła wtedy 6,6 mld USD.
Apple dla Ellisona?
Larry Ellison chce zainwestować 1,25 mld USD w Apple'a.
Nowy kierunek Intela
Po osiągnięciu dominacji na rynku komputerów osobistych, Intel Corp. zamierza obecnie podbić rynek stacji roboczych, na którym dominującą pozycję posiadają Sun Microsystems Inc. i Hewlett-Packard Corp. Producent procesorów zamierza w tym celu zastosować podobną strategię, jak w przypadku PC, a ostatnio także serwerów i notebooków. Będzie więc produkował nie tylko same procesory, ale także płyty główne i zestawy układów tzw. chipset.
Polski NASDAQ w drodze
CeTO ma być ofertą dla polskich firm teleinformatycznych.
Prywatyzacja Groupe Bull
Rząd francuski przystąpił do trzeciego etapu prywatyzacji Soci‚t‚ des Machines Bull, producenta sprzętu komputerowego i biurowego. Po sprzedaniu 19 mln należących do niego akcji udział państwa w tej firmie zmniejszy się do 17%.
Sieci
Integracja NetWare i Windows NT
Novell zaprezentował oprogramowanie Novell Administrator for Windows NT.
WWW i serwery wydruku
Axis prezentuje serwery wydruku w pełni zarządzane za pośrednictwem przeglądarek sieci Web.
Temat tygodnia
Novell ma się lepiej
W ostatnim tygodniu marca odbyła się trzynasta edycja corocznej konferencji technicznej Novella - BrainShare. W tym roku wzięło w niej udział ponad 5000 uczestników - użytkowników oprogramowania Novella, programistów i analityków rynkowych.
Listy
Informatyka w szkole
W dniach 17-20 września 1997 roku odbędzie się w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej XIII Konferencja "Informatyka w szkole". Patronat nad konferencją objął JM Rektor UMCS prof. dr hab. Kazimierz Goebel. Przewodnim tematem tegorocznej konferencji jest: "Integrująca rola technologii informacyjnej".
Java - bezbłędny UNIX
Powiem szczerze, że po przeczytaniu podtytułu artykułu "Java - bezbłędny UNIX" (CW nr 12, 24 marca 1997), stwierdzającego, że "Sun Microsystems utrzymuje dotychczasowe kierunki rozwoju. Firma nie zamierza sie zwrócić w kierunku rozwiązań opartych na procesorach Intela", nieco zbladłem.
Najpopularniejsze
10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?
32 czy 64-bity? Wybieramy wersję Windows
6 wersji systemu Windows 10. Sprawdź, którą wybrać
USB 3.0 - czym się różni od poprzednika
System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany
Biblioteka IT
Pobierz
IFS Rozwiązania dla elastycznych przedsiębiorstw
Borykasz się z pojawieniem się na rynku nowych, konkurencyjnych firm? Rozszerzasz działalność na kolejne kraje i musisz zadbać o to, by Twój globalny łańcuch dostaw spełniał wymagania nowych przepisów? A może szukasz sposobu zdywersyfikowania działalności firmy i rozszerzenia jej np. o usługi serwisowe? Jedno jest pewne – Twoja firma musi działać w możliwie najbardziej elastyczny sposób, by móc wyjść naprzeciw codziennym wyzwaniom. System IFS Applications oferuje lepszy wgląd w działalność firmy dzięki dostępnemu w każdej chwili przeglądowi zachodzących w przedsiębiorstwie procesów. Co więcej, technologia IFS Applications umożliwia prawdziwą elastyczność operacyjną i wzrost wartości firmy.
IFS Zarządzanie serwisem
Rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem zapewnia najlepsze wsparcie programowe usługodawcom serwisowym. Serwis w terenie, w warsztacie lub zakładzie, serwis elementów infrastruktury czy obiektów liniowych, w wyniku zgłoszenia klienta lub dla planowanych przeglądów – wielofunkcyjność rozwiązania IFS Zarządzanie Serwisem sprawia, że jest ono liderem w tej dziedzinie. Rozwiązanie firmy IFS zapewnia zaawansowaną obsługę cyklu eksploatacyjnego, dzięki niepotrzebne stają się programy trzecie, notatki czy papiery. Kompleksowe zarządzanie obsługą serwisową obejmuje automatyzację i usprawnienie procesów, zarządzanie budżetem oraz optymalizację wykorzystania zasobów przy równoczesnym spełnieniu wymagań klientów. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i jednocześnie wszechstronne.
IFS - Zarządzanie produkcją
Dla producentów możliwość kontrolowania nakładów pracy i kosztów materiałowych jest od zawsze czynnikiem kluczowym i to się nie zmieni, tak samo jak potrzeba maksymalizacji przychodów. Równie ważne jest dla nich szybkie spełnianie potrzeb klientów. Nie wolno również bagatelizować zapasów magazynowych ani umiejętności kontrolowania nakładów pracy (work in process; WIP) w wybranych zakładach, jak również sposobu postępowania ze zróżnicowanymi rozmiarami serii. Działalność należy także prowadzić w sposób zrównoważony, dbając o zarządzanie produktami przez cały cykl życia. System IFS Applications przekształca wyzwania produkcyjne w możliwości i minimalizuje problemy powiązane z wykonywaniem codziennych działań. Niezależnie od przyjętego modelu (bądź modeli) produkcyjnego przyjazny użytkownikowi system IFS Applications zwiększa produktywność i pomaga w kontrolowaniu zysków. Dzięki doświadczeniu i współpracy z producentami działającymi na skalę globalną, wiemy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność słuchania innych. Dlatego właśnie system IFS Applications nie został zaprojektowany tylko z myślą o obsłudze procesów produkcyjnych — nasz system został w dużej mierze zaprojektowany przez samych użytkowników!
×
Ta strona używa cookies.
Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej
Polityce ciasteczek
.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »