Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2001
Wydanie 06-2001
Wydanie 06-2001, 5 lutego 2001
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Fuzja, czyli kłopoty jak w banku
Szacuje się, że w tym roku w sektorze bankowym pracę może stracić nawet 5 tysięcy osób. To efekt fuzji i przejęć oraz będącej ich następstwem likwidacji dublujących się stanowisk. Łączenie banków oznacza również integrację działów IT. Informatyków jednak się nie zwalnia. Odchodzą sami.
Jednym zdaniem
Kopiuj i wklej wdrożenie
Standaryzacja wdrożeń SAP R/3 w zakładach Philipsa pozwoli na zarządzanie łańcuchem dostaw.
Pomarańczowa mobilna Idea
Strategia France Telecom zakłada, że kontrolę nad PTK Centertel przejmie spółka Orange SA.
Powstanie 300 lokalnych akademii informatycznych
Zarys nowej strategii
Corel jeszcze w tym roku sprzeda dział zajmujący się rozwojem systemu Linux.
ZETO udostępniło w modelu ASP system Impuls
Technologie
Aplikacje MacroSoft będą korzystać z bazy Informix
Coraz węższa konkurencja
Nowe serwery Sun Netra X1 o wysokości 1U mają konkurować z tanimi serwerami Intela.
HP wprowadza płaskie serwery i nowe pamięci masowe
Hewlett-Packard, który dotychczas koncentrował się na dostarczaniu serwerów intelowskich w klasycznych obudowach, nie dbając o ich mały rozmiar, wreszcie zamierza wprowadzić na rynek serwery o wysokości 1U i 2U, przeznaczone głównie do zastosowań internetowych. Serwery NetServer LP 1000r i LP 2000r mają bezpośrednio konkurować z rozwiązaniami takich producentów, jak Compaq, Dell, IBM i Intel.
IIS obsłuży setki tysięcy wirtualnych serwisów
Microsoft udostępnił wersję beta oprogramowania IIS Scalable Hosting Solution (SHS), umożliwiającego obsługę na jednym serwerze IIS 5.0, pracującym pod kontrolą Windows 2000, nawet kilkuset ty- sięcy wirtualnych serwerów WWW.
Komputer Expo
Komputer znacznie mniejszy od monitora
Hewlett-Packard wprowadził na polski rynek małe komputery z serii e-PC.
Komputery na salonach
Dla nielicznych wystawców targi Komputer Expo były okazją do premierowych pokazów.
Próba na żywo
Po roku przygotowań Agora SA, wydawca Gazety Wyborczej, umożliwiła publiczne testowanie swojego portalu internetowego. Oficjalne uruchomienie planowane jest na połowę lutego br.
W tej samej skórze
wxWindows i Qt to dwa rozwiązania, umożliwiające tworzenie aplikacji identycznie wyglądających na wielu platformach.
Zarządzanie
Kadry
Oczami szefa
Dzisiejsza historia nawiązuje do opublikowanego przed tygodniem odcinka Oczami informatyka, tworząc z nią spójną całość. Jeśli nie czytaliście Państwo tego, co było wcześniej, dzisiejsze opowiadanie będzie zupełnie niezrozumiałe, o czym z góry informuję, mając na uwadze Państwa zdrowie psychiczne, jak również moją reputację jako sprawozdawcy zdarzeń.
Pięciu sprzymierzeńców
Przysłowie mówi, że Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. Jeżeli jest ono prawdziwe, to kto nosi dumne miano ojca sukcesu? Zespół, który projekt wykonał, i jego kierownik - to pewne. A kto jeszcze? Spróbujmy wskazać pięciu najważniejszych sprzymierzeńców w pracach zespołu informatycznego.
Pierwszy krok ku platformie
Dobiegł końca pierwszy etap wdrożenia modułu SAP HR w Polskiej Telefonii Cyfrowej sp. z o.o. Po uporządkowaniu procesów kadrowych, nadszedł czas na wdrożenie funkcji wspomagających zarządzanie strategiczne.
Pozyskiwanie uwagi czy szum informacyjny?
Ludzie, który narzekają na nadmiar informacji i mają problem z ich przyswojeniem, najprawdopodobniej nie zauważyli, że dzisiaj nie liczy się, ile człowiek wie, lecz czy potrafi zwrócić na siebie uwagę.
Zapytaj eksperta
Na pytania Czytelników dotyczące kontrolingu odpowiada Michał Chalastra z firmy doradczej Nord-Controlling.
Konteksty
IP do lamusa
Internet Protocol (IP) jest reliktem zimnej wojny. W zamierzeniu twórców miał zapewnić łączność po ataku jądrowym. Udostępniony cywilom odniósł wielki, komercyjny sukces, chociaż tak naprawdę pozostaje militarnym złomem. Tymczasem protokół ATM - w przeciwieństwie do IP - zapewnia bezpieczeństwo i gwarancję jakości.
Myśli przez Internet
W Stanach Zjednoczonych prowadzone są badania nad możliwością wykorzystania odczytu fal mózgowych w kontaktach człowieka z komputerem.
Punkt widzenia
Bohater.com
Gdy Adam Małysz pobił rekord skoczni w Bischofshofen, wygrał zawody i Turniej Czterech Skoczni, zajrzałem na stronę jednej z firm pośredniczących w rejestrowaniu domen. Wolne były domeny malysz.pl, malysz.com, adammalysz.com i adammalysz.pl. Nawet wykonałem wstępne kroki w celu ich zarejestrowania, lecz wysokość ewentualnej opłaty - kilka tysięcy złotych - odstraszyła mnie skutecznie i ostatecznie nie stałem się właścicielem internetowych domen związanych ze skoczkiem z Wisły.
But, czyli kura
Felieton ten piszę w ostatnim dniu roku 2000. Niby to taki sam dzień jak pozostałe, niby całe nasze liczenie to przecież umowa, ale czuję jakieś dziwne mrowienie na plecach i tzw. ogólny niepokój. Być może jest ze mną tak jak z babecznym wujem, który sto lat temu wróciwszy ze szkoły powiedział, że boli go szyja, a w brzuchu ma dziwne uczucie. Szyja okazała się być zapinką wysokiego kołnierza-stójki, zaś uczucie to był głód, bo tego dnia zapomniał śniadania. Powiedzenie weszło do języka rodzinnego.
Przeczucia
Umiejętność przewidywania zdarzeń jest darem, który za dawnych czasów podobno przysługiwał wszystkim, lecz wraz ze stopniowym wkraczaniem cywilizacji uległ poważnemu wytłumieniu.
Tako rzecze Tom...
Jeżeli na kończącej się w późne piątkowe popołudnie konferencji obecne jest ponad trzy czwarte z blisko setki uczestników, bez wątpienia świadczy to o jej wyjątkowości. A tak właśnie było na niedawnej warszawskiej konferencji poświęconej zarządzaniu kontraktami informatycznymi, która miała wyjątkowo wyrównany, wysoki poziom.
W poszukiwaniu anonimowości
Dwie, nie za długie, równoległe, można powiedzieć bliźniacze ulice. Środek jednej, zamkniętej dla ruchu, zajmują stragany. Po obu stronach ulicy witryny barów rozświetlają czerwono- -niebieskie neony. Przez drugą, otwartą dla ruchu uliczkę, od czasu do czasu przejeżdża jakaś limuzyna. Zalegające na chodnikach dziewczyny próbują wzrokiem i uśmiechem wciągnąć pasażerów samochodu do ''ich'' baru.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »