Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2000
Wydanie 29-2000
Wydanie 29-2000, 14 sierpnia 2000
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Początek zmian
Charles Wang, założyciel Computer Associates, ma być odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia firmy. Będzie mu podlegać także spółka internetowa CA tworzona w Polsce wspólnie z Softbank SA.
Przegląd prasy zagranicznej
Garść spostrzeżeń
Sprawy ważne i Internet
Opracowanie przez rząd założeń strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego i podjęcie prac legislacyjnych, umożliwiających szybki rozwój gospodarki elektronicznej, postuluje przyjęta przez Sejm Uchwała w sprawie budowania podstaw społeczeństwa informacyjnego w Polsce.
Szkieletowa gorączka
Największe polskie firmy telekomunikacyjne zapowiedziały inwestycje rzędu kilkuset milionów dolarów w rozbudowę sieci szkieletowych. Mają one sprostać gwałtownemu - jak twierdzą przedstawiciele tych firm - wzrostowi zapotrzebowania w Polsce na usługi związane z transmisją danych.
Szkody w Europie
Komisja Europejska oskarżyła Microsoft o praktyki monopolistyczne w celu uzyskania przewagi na rynku oprogramowania serwerowego.
Ucieczka przed syndykiem
Przejęcie Baana przez Invensys prawdopodobnie uchroniło holenderską firmę przed bankructwem.
Gdzie karta nie sięga
Interia.pl, Prokom Internet SA, Softbank SA i tp.internet SA powołały wspólną firmę - Centrum Rozliczeń Transakcji Internetowych (CRTI).
Jednym zdaniem
Konsulting na wolności
Po trwającym od grudnia 1997 r. procesie arbitrażowym, Andersen Consulting uzyskał prawo formalnego oddzielenia się od firmy Arthur Andersen.
Kurier z centrali
Masterlink Express sp. z o.o. jest jedną z nielicznych firm kurierskich w Polsce, która wdrożyła centralny system zarządzania spedycją.
Mariaż dokumentów
MacroSoft SA przejął kolejną firmę specjalizującą się w oprogramowaniu do zarządzania obiegiem dokumentów.
Niedoszłe domeny
Rozbudowanie struktury podziału domen internetowych okazuje się zadaniem znacznie trudniejszym niż to pierwotnie zakładano.
Zarządzanie
Analiza i analityk
Wśród ogłoszeń o pracę pojawia się coraz więcej ofert dla analityków systemów informatycznych. Ich lektura pozwala stwierdzić, że zakres odpowiedzialności analityka jest dość szeroki, swoboda duża, a zarobki warte grzechu. Zapewne wielu informatyków interesuje, jaka właściwie jest rola analityka w procesie konstrukcji systemu informatycznego. A niejeden kierownik chciałby umieć rozpoznać właściwego kandydata na takie stanowisko i poznać kryteria, którymi można kierować się przy ocenie jego pracy.
Czwarty partner do gry
Prawie w każdym nowym przedsięwzięciu internetowym z zakresu handlu samochodami dąży się do minimalizacji roli dilerów.
Na targowisku portali
Rozmowa z Thomasem Koulopoulosem, założycielem i prezesem bostońskiej firmy Delphi Group, firmy doradczej w dziedzinie Internetu.
Wieści z terenu
Pomnik
Zadyszka konkurencji
W Polsce obserwuje się pewne schizofreniczne zjawisko: rosnące uznanie dla ciągłego uczenia się i podnoszenia kwalifikacji występuje równolegle z wciąż obecną selekcją negatywną na stanowiska menedżerskie w gospodarce, życiu społecznym i polityce.
Idee i Technologie
Robotyka - ruchoma inteligencja
Po komputerze osobistym i zwielokrotnieniu jego możliwości we wszechplanetarnej sieci nadchodzi czas na osobiste roboty. Nanoboty i autoboty, służebne humanoidy czy roboty sportowe zaczynają opuszczać laboratoria.
Szara strefa informacji
Polsce brakuje spójnej, przemyślanej strategii wspierania małych i średnich przedsiębiorstw oraz innowacyjności i transferu technologii. Jeśli na samodzielne prace badawcze nie stać również i dużych polskich firm, to lepiej, żeby każdy miał dostęp do jednego, wyczerpującego zbioru opracowanych informacji niż za każdym razem musiał szukać ich we własnym zakresie. Być może projekt systemu szarej literatury ułatwi przedsiębiorstwom i instytucjom naukowym dzielenie się wiedzą z innymi, tym samym wpływając na wzrost innowacyjności rodzimej gospodarki.
Internet
Iksemelizacja języka HTML
Następne wersje HTML będą zawierać coraz więcej rozwiązań przybliżających go do metajęzyka XML.
Portal w rakach
Twórcy portalu Arena.pl mieli komfortową sytuację przy tworzeniu zaplecza technicznego serwisu internetowego - dysponowali doświadczeniem zdobytym w poprzedniej firmie, niemałymi funduszami i mogli wszystko zaprojektować od podstaw.
Komputer na biurku
Jeszcze trochę lepiej
Hewlett-Packard i Lexmark wprowadziły do sprzedaży ulepszone modele tanich drukarek atramentowych.
Nadchodzi nowe DVD
Na rynku pojawia się coraz więcej nowych modeli napędów DVD-RAM drugiej generacji, umożliwiających dwukrotnie szybszy zapis dwukrotnie większej ilości danych.
Poufne wydruki
Softex Data wprowadziła do sprzedaży dwa systemy ochrony dostępu do wydruków: Control Print, opracowany przez firmę Axis Communications, i SafeCom, firmy I-Data.
Praca mniej fizyczna
Informatycy Rafako SA nie muszą już odbywać dalekich wędrówek, by skontrolować pracę komputera na drugim końcu zakładu. Wyręcza ich w tym system OpenView Desktop Administrator.
Sezon na PC
Nie maleje tempo wzrostu rynku PC. W tym roku sprzedaż na świecie tego typu komputerów przekroczy 130 mln sztuk.
Szybciej w sieci
Xerox rozpoczął sprzedaż pięciu modeli monochromatycznych drukarek sieciowych DocuPrint N.
Komputery i kariery
Dewaluacja haseł
Współczesne firmy coraz częściej zaczynają przypominać ogromną poczekalnię, do której prowadzą obrotowe drzwi. Pracownicy wpadają, pracują kilkanaście miesięcy i odchodzą do kolejnego przedsiębiorstwa.
Nowi ludzie
W powodzi informacji
Każdy dzień przynosi nam dziesiątki listów elektronicznych i rozmów telefonicznych. Bez przyjęcia odpowiedniej strategii postępowania łatwo utonąć w tym zalewie informacji.
Narzędzia i systemy
Borland za Linuxem
Konferencja programistów korzystających z narzędzi Borlanda potwierdziła zaangażowanie firmy w rozwój platformy Linux. Najwięcej emocji budziły wstępne prezentacje pakietu Kylix, przenoszącego najlepsze cechy Delphi i C++Builder na platformę Linux.
Witamy w dżungli
Rozmowa z Dale'em Fullerem, prezesem Borlanda.
Punkt widzenia
Internet - najważniejszy problem
W czasie naszych wakacyjnych harców również przywódcy najbogatszych krajów świata zorganizowali sobie trzydniowe - jak donosili moi koledzy po fachu - całkiem sympatyczne, wystawne (koszt trzydniowych biesiad był imponujący - 750 milionów USD) spotkanie.
Komar i orak
Podobno jeden z uczonych optował kiedyś za rdzennie polskimi nazwami pierwiastków chemicznych. Miał proponować, by wodór i tlen nazwać odpowiednio - lżeń (bo najlżejszy) i żywień (bo konieczny do życia). W tej konwencji poczciwa woda, czyli tlenek wodoru, nazywałaby się ''żywieniek lżenia''.
Listy
Z zainteresowaniem przeczytałem artykuł ''Dolina bez krzemu'' (CW nr 27/2000). Temat ten jest mi szczególnie bliski, jako że prowadzę firmę eksportującą usługi programistyczne, która jest notowana w raporcie Computerworld TOP 200 na niebagatelnej, 15. pozycji.
Starzyzna
Co mają wspólnego prom kosmiczny oraz dom opieki społecznej, w dodatku prowadzony przez siostry zakonne? Nie będę Państwa trzymał w napięciu i od razu powiem: stare komputery.
To drukarka winna
Moja po wielokroć ulubiona Polska Telewizja Kablowa dba o zasilanie mnie w tematy felietonistyczne. Dlatego też jest moją ulubioną telewizją kablową, o czym pisałem już nieraz. Co więcej, płacąc skromny abonament miesięczny mogę oglądać wielotematyczne kanały, a ponadto operator daje mi możliwość zarobienia na abonament, dostarczając nierzadko materiały do felietonów, których za darmo rzecz jasna nie pisuję (gwoli wyjaśnienia - nie pisuję ich także dla pieniędzy, chociaż za pieniądze).
W tonacji cis-moll
Podobno nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Ten sam żart, opowiedziany ponownie, już nie śmieszy, stracone okazje nie pojawią się jeszcze raz, by dać nam możliwość rewanżu, a pieniądze, które kiedyś przeszły nam koło nosa, już są w kieszeni kogoś innego.
Sieci
Jak dwa bratanki
Microsoft udostępnił pakiet umożliwiający integrację serwerów Windows 2000 z serwerami i usługami katalogowymi NetWare.
SCO na walizkach
Producent popularnych systemów unixowych prowadzi wyprzedaż. UnixWare i OpenServer będzie sprzedawać Caldera. Według przedstawicielstwa SCO, zmiany nie wpłyną na obsługę polskich klientów.
Z serwera na serwer
Firma Volkswagen Elektro-Systemy wdrożyła rozwiązanie zwiększające dostępność aplikacji na serwerach IBM AS/400.
Najpopularniejsze
10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?
32 czy 64-bity? Wybieramy wersję Windows
6 wersji systemu Windows 10. Sprawdź, którą wybrać
USB 3.0 - czym się różni od poprzednika
System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany
Biblioteka IT
Pobierz
IFS Rozwiązania dla elastycznych przedsiębiorstw
Borykasz się z pojawieniem się na rynku nowych, konkurencyjnych firm? Rozszerzasz działalność na kolejne kraje i musisz zadbać o to, by Twój globalny łańcuch dostaw spełniał wymagania nowych przepisów? A może szukasz sposobu zdywersyfikowania działalności firmy i rozszerzenia jej np. o usługi serwisowe? Jedno jest pewne – Twoja firma musi działać w możliwie najbardziej elastyczny sposób, by móc wyjść naprzeciw codziennym wyzwaniom. System IFS Applications oferuje lepszy wgląd w działalność firmy dzięki dostępnemu w każdej chwili przeglądowi zachodzących w przedsiębiorstwie procesów. Co więcej, technologia IFS Applications umożliwia prawdziwą elastyczność operacyjną i wzrost wartości firmy.
IFS Zarządzanie serwisem
Rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem zapewnia najlepsze wsparcie programowe usługodawcom serwisowym. Serwis w terenie, w warsztacie lub zakładzie, serwis elementów infrastruktury czy obiektów liniowych, w wyniku zgłoszenia klienta lub dla planowanych przeglądów – wielofunkcyjność rozwiązania IFS Zarządzanie Serwisem sprawia, że jest ono liderem w tej dziedzinie. Rozwiązanie firmy IFS zapewnia zaawansowaną obsługę cyklu eksploatacyjnego, dzięki niepotrzebne stają się programy trzecie, notatki czy papiery. Kompleksowe zarządzanie obsługą serwisową obejmuje automatyzację i usprawnienie procesów, zarządzanie budżetem oraz optymalizację wykorzystania zasobów przy równoczesnym spełnieniu wymagań klientów. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i jednocześnie wszechstronne.
IFS - Zarządzanie produkcją
Dla producentów możliwość kontrolowania nakładów pracy i kosztów materiałowych jest od zawsze czynnikiem kluczowym i to się nie zmieni, tak samo jak potrzeba maksymalizacji przychodów. Równie ważne jest dla nich szybkie spełnianie potrzeb klientów. Nie wolno również bagatelizować zapasów magazynowych ani umiejętności kontrolowania nakładów pracy (work in process; WIP) w wybranych zakładach, jak również sposobu postępowania ze zróżnicowanymi rozmiarami serii. Działalność należy także prowadzić w sposób zrównoważony, dbając o zarządzanie produktami przez cały cykl życia. System IFS Applications przekształca wyzwania produkcyjne w możliwości i minimalizuje problemy powiązane z wykonywaniem codziennych działań. Niezależnie od przyjętego modelu (bądź modeli) produkcyjnego przyjazny użytkownikowi system IFS Applications zwiększa produktywność i pomaga w kontrolowaniu zysków. Dzięki doświadczeniu i współpracy z producentami działającymi na skalę globalną, wiemy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność słuchania innych. Dlatego właśnie system IFS Applications nie został zaprojektowany tylko z myślą o obsłudze procesów produkcyjnych — nasz system został w dużej mierze zaprojektowany przez samych użytkowników!
×
Ta strona używa cookies.
Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej
Polityce ciasteczek
.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »