Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2000
Wydanie 01-2000
Wydanie 01-2000, 3 stycznia 2000
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
e-podpis za progiem
Z Lechem Szuksztą, dyrektorem Departamentu Informatyki i Telekomunikacji w Narodowym Banku Polskim, rozmawia Przemysław Gamdzyk.
Gorączka złota
Coraz więcej funduszy inwestycyjnych inwestuje w polskie firmy teleinformatyczne, zwłaszcza związane z Internetem. Od tego roku inwestycje te obejmą także firmy młode tzw. start-up.
Jednym zdaniem
Medyczna szóstka
Rozpoczęto II etap przetargu na informatyzację 300 największych polskich szpitali, finansowany ze środków Banku Światowego. Do przetargu zakwalifikowano 6 konsorcjów.
Nauka samodzielności
W przedsiębiorstwie handlowym BIMs Plus dobiega końca jedno z największych w Polsce wdrożeń systemu zintegrowanego JDEdwards.
Polski paragraf 22
W rok po uchwaleniu ustawy o ochronie informacji niejawnych ani jedno przedsiębiorstwo z branży teleinformatycznej nie uzyskało świadectwa bezpieczeństwa przemysłowego.
Więcej e w strategii
Prokom Software przejmie czwartą firmę zajmującą się rozwiązaniami dla handlu elektronicznego.
Zarządzanie
Inwestując w Internet
Rozmowa z Guy Kawasaki, szefem firmy Garage.com z Palo Alto w Kalifornii.
Luz dla najlepszych
W wielu przedsiębiorstwach i urzędach narasta rozziew między bardzo obciążanymi obowiązkami najlepszymi pracownikami a coraz mniej zaangażowanymi pracownikami przeciętnymi.
Wieści z terenu
Na skróty
Idee i Technologie
Maszynowe informacje
Mówiąc "społeczeństwo informacyjne", myślimy również "społeczeństwo informatyczne". To prawda, że trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez komputerów. Czy możliwe byłoby jednak istnienie społeczeństwa informacyjnego bez informatyki?
Internet
Poczta bez wymagań
NTMail jest tanim i prostym w obsłudze rozwiązaniem do tworzenia wydajnych serwerów poczty elektronicznej. Oferuje funkcje podobne do popularnego oprogramowania SendMail.
Przez EDI na konto
Uruchomiony w BPH system
[email protected]
cechuje się dużą prostotą użytkowania. Po raz pierwszy w Polsce takie usługi bankowe były promowane w intensywnej kampanii reklamowej.
Komputer na biurku
Kolor na szybko
Nagrania z SCSI i USB
Zastosowanie w nagrywarkach CD-RW uniwersalnego i wygodnego złącza USB obniża ich wydajność.
Ostatni osobisty Windows
Microsoft stara się, by nowa wersja Windows do PC była stabilniejsza i lepiej przystosowana do pracy w sieci. Dla przeciętnych użytkowników zmiany są niemal niezauważalne.
Sieciowe kamery
Axis Communications wprowadził do sprzedaży serię cyfrowych kamer i serwerów wideo.
Więcej fabryk
Duże inwestycje TSMC i Samsunga zaowocują nie tylko wzrostem produkcji, ale również pojawieniem się nowych generacji układów.
Komputery i kariery
Fikcja albo frustracja
W Raporcie Computerworld 'Najlepsze miejsca pracy' (październik 1999 r.) zamieszczono informację, która wpisuje się w bardzo pesymistyczny scenariusz rozwoju polskiej informatyki. Z każdym rokiem maleje liczba informatyków opuszczających uczelnie ze stopniem magistra, a coraz większą popularnością cieszą się studia skrócone, dające tytuł licencjata bądź inżyniera. Jeszcze mniej popularne są studia doktoranckie na informatyce czy - mówiąc szerzej - kariera naukowa w tej dziedzinie. Dlaczego tak się dzieje?
Narzędzia i systemy
Jeden widok XML
Opracowany przez Manage.com program ManageXML integruje różne środowiska zarządzania aplikacjami i systemami.
SunSystems z bramką
Sybase goni konkurentów
Sybase, wprowadzając na rynek Adaptive Server Enterprise 12, stara się doścignąć konkurentów, którzy już zaoferowali bazy danych do obsługi aplikacji internetowych.
Windows 2000 dla programistów - problemy i nowe możliwości
W Windows 2000 Microsoft wprowadził wiele nowych funkcji API, zmienił też sposób działania niektórych mechanizmów. Nowe aplikacje muszą być dokładnie przetestowane w tym systemie, może się bowiem zdarzyć, że nie będą działać poprawnie.
Punkt widzenia
Czarno widzę
Naszym krajem zarządzają (chyba rządzą) wielkie systemy informatyczne - dowiedziałem się z niezwykle interesującej audycji w TVP1 (wtorek, 1999/12/21, godz. ok. 14.50). Wzbudziło to moje krańcowe przerażenie. Przed ponad dwoma laty przygotowałem się do wyborów - czytałem informacje na temat kandydatów, programy ugrupowań, sięgałem po informacje do różnych archiwów, aż wreszcie nadszedł dzień wyborów.
Jak za dawnych lat
W pewnym niezbyt zaawansowanym wieku człowiek dochodzi do epokowego wniosku, że powierzchnia i objętość mieszkania są ograniczone i znalezienie ukrytych w nim prezentów jest tylko efektem konsekwentnego przeczesywania wszystkich jego zakamarków.
Listy
Uruchomiliśmy nowy serwis, który oferuje użytkownikom komputerów naręcznych dostęp do wiadomości umieszczanych na naszej internetowej stronie Computerworld online. Choć Computerworld wydanie dla Palm został zoptymalizowany dla najpopularniejszej naręcznej platformy Palm, może być również odbierany przez czytelników wykorzystujących handheldy pracujące pod kontrolą Windows CE. Jako standard wyświetlania polskich znaków przyjęliśmy kodowanie Windows-1250.
Planowa (samo)obsługa
Nie wiem, jak Czytelnicy Computerworlda są doświadczani przez życie, ale moje wrażenia serwisanta są jednoznaczne. Łatwy dostęp do sieci, czyli do wszystkich zasobów wprost z biurka, spowodował, że użytkownicy komputerów osobistych wybili się na samodzielność.
Wiara w wiarygodność
Trzymam w rękach gazetę i czytam najnowsze wiadomości. Nie muszę biegać z maczugą za pożywieniem. Internet reaguje na moje zapytania. Wokół wszystko po staremu. Szefowie marudzą, użytkownicy głowę zawracają. Radio nadaje muzykę na przemian z wiadomościami. Problemy te same co zwykle, może trochę nowych, ale generalnie kontynuacja. Temperatura pomieszczeń w normie. Komputery pracują bez niespodzianek. Wiedziałem, że mnie nie zawiodą. Nic się nie zmieniło, poza datą.
...wiecznie żywy
Wraz ze zmianą pierwszej cyfry w numerze roku symbolicznie wkroczyliśmy w nową epokę. Ten felieton nie będzie o Leninie, bo ten, chwała Bogu, wraz z XX wiekiem odchodzi w przeszłość. I mniejsza o to, że uczciwie rzecz biorąc jeszcze nie zaczynają się dwudziesty pierwszy wiek i trzecie tysiąclecie - w końcu mnich Dionizy zwany Mniejszym nie był informatykiem i miał prawo zacząć liczenie od jedynki zamiast od zera.
Sieci
List do 100 tysięcy adresatów
Philips zakończył budowę sieci rozległej i systemu poczty elektronicznej, łączących swoje zakłady produkcyjne w Polsce z systemem korporacyjnym.
Papiery na system
Po półtora roku starań Microsoft uzyskał certyfikat bezpieczeństwa C2 dla Windows NT 4.0 i przeszedł testy FIPS 140-1 przeprowadzane zgodnie z zaleceniami amerykańskiego rządu.
Router bez kabla
SCO kontra Citrix
Santa Cruz Operation proponuje rozwiązanie terminalowe dla platformy Microsoft Windows. Nowa oferta SCO ma być konkurencyjna dla najpopularniejszego oprogramowania Citrix MetaFrame.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »