Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 1999
Wydanie 40-1999
Wydanie 40-1999, 2 listopada 1999
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Cel - pierwsza piątka
W ciągu 2 lat Fujitsu Siemens Computers zamierza znaleźć się w pierwszej piątce producentów PC w Polsce. W tym roku sprzeda ok. 20 tys. komputerów.
Jednym zdaniem
Kuszenie programistów
Tegoroczną konferencję DevDays zdominowały prezentacje Windows 2000 i innych produktów Microsoftu, mających wkrótce pojawić się na rynku.
Liczą się usługi
Już niedługo na serwerach WWW będzie można oglądać nie tylko strony w formatach HTML i ASP, ale również w formacie WML - przeznaczonym do prezentacji informacji na urządzeniach przenośnych wyposażonych w obsługę protokołu WAP.
Miniaturowy dostęp
Firmy zaangażowane w rozwój Wireless Application Protocol (WAP) roztaczają wizję dostępu do serwisów informacyjnych, danych korporacyjnych i poczty elektronicznej przy użyciu telefonów komórkowych, elektronicznych notatników i komputerów wielkości talii kart.
Na kontrolowanym
W NIK trwają przygotowania do wdrożenia kompleksowego systemu informatycznego, który ma ułatwić kontrolę w jednostkach administracji i firmach państwowych.
Na skrzydłach systemu
CSF Polska rozwija usługi programistyczne i konsultingowe dla systemu Concorde XAL wspomagającego zarządzanie średnią i dużą firmą.
Połączenie na stałe
Już pod koniec listopada br. Telekomunikacja Polska SA wprowadzi do oferty ryczałtowy dostęp do Internetu. O planach dotyczących tej usługi pisaliśmy w CW 36/99.
Próba samodzielności
Reorganizacja w Kolporter SA i Rafinerii Jasło SA wymusi wydzielenie działów informatyki w niezależne firmy.
Spojrzenie w przyszłość
Na początku listopada br. Optimus SA zaprezentuje nową strategię rozwoju firmy. Kierownictwo nowosądeckiej spółki poszukuje partnera dla firmy internetowej - Optimus Pascal.
Tylko dla opornych
Większość wydawanych w Polsce książek informatycznych stanowią rozszerzone "instrukcje obsługi" kolejnych wersji popularnych programów.
Uwaga na kłody
W Polsce popularyzacja Wireless Application Protocol może napotkać wiele przeszkód
Zarządzanie na czas
Wrocławski Time Management Consulting oferuje systemy wspomagające wdrożenie i utrzymanie systemu zarządzania jakością zgodnie z ISO.
Zjednoczone wersje
QAD Polska lokalizuje dziewiątą wersję systemu MFG/PRO. Będzie ona prawdopodobnie sprzedawana także przez TRW ISCS.
ZUS-owe prace
Dotrzymanie terminu wdrożenia Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS, określonego w harmonogramie przyjętym w lipcu br., stoi pod znakiem zapytania.
Zarządzanie
Lektury prawie obowiązkowe
Janina Wermut Rachunkowość zarządcza. t. 1 Rachunek kosztów i wyników w podejmowaniu decyzji, t. 2 Zbiór przykładów z rachunkowości zarządczej z rozwiązaniami, Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr, Gdańsk 1997
W zasadzce lisa
Ponad połowa informacji uzyskiwanych w trakcie rozmowy nie pochodzi z wypowiadanych słów
Wieści z terenu
Każdy głupi ma szczęście - powiedzenie to przypomniało Lokalnemu Informatykowi czasy młodości, służyło bowiem do artykułowania wzgardy dla sukcesów rywala w środowisku dziecięco-młodzieżowych zabaw.
Zamknięci na krytykę
Menedżerowie nie dowiadują się od podwładnych jak są przez nich postrzegani, bo zbyt nerwowo reagują na krytykę, aby ktokolwiek chciał się narażać.
Idee i Technologie
Co mu strzeliło do głowy?
Wbrew pozorom nie cierpię na manię prześladowczą na punkcie telefonów komórkowych, chociaż trzymam się tego tematu jak pijany płotu. Zapewniam, że w mojej obsesji nie ma nic patologicznego. Są one po prostu tym tworem nowoczesnej technologii, który naprawdę ''trafił pod strzechy'' (czy może raczej eternity).
Sieci w dużej pigułce
Nakładem wydawnictwa Robomatic ukazała się druga polska edycja Wielkiej Encyklopedii Sieci Komputerowych.
Z komputerem w tornistrze
Reforma edukacji, która weszła w życie od września br., całkowicie przeorganizowała programy szkolne. Pojawiły się nowe przedmioty i nowe wymagania. Konieczne było więc przygotowanie nowych podręczników, wśród nich także do nauczania informatyki. Nie ma co ukrywać, że w większości przypadków młodzi ludzie będą postrzegać informatykę przede wszystkim przez pryzmat tego, co przekazała im szkoła.
Internet
Analizator dowiązań
Program Linkbot Enterprise pomaga w znalezieniu nieprawidłowych odwołań URL na stronach WWW.
Giełda na bieżąco
Biuro maklerskie Wielkopolskiego Banku Kredytowego jest dopiero drugim w Polsce, które zaoferowało użytkownikom usługi przez Internet.
NASK jest niewinny
Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oczyszczono z zarzutu stosowania praktyk monopolistycznych.
Komputer na biurku
Apollo przed 820
VIA wprowadziła do sprzedaży najnowocześniejszy obecnie chipset Apollo Pro 133A.
Epson po zmianach
Epson wprowadza serię nowych drukarek atramentowych Stylus Color.
Gwiezdny szlak
''StarPortal podobne, jak StarOffice będzie bezpłatny'' - zapowiedział podczas pobytu w Polsce Marco Boerries, założyciel firmy StarDivision, producenta pakietu aplikacji biurowych StarOffice. Marco Boerries, po przejęciu StarDivison przez Sun Microsystems, jest wiceprezesem amerykańskiego koncernu i dyrektorem działu Webtop & Application Software.
Ostatni analogowy...
Firmy konkurujące na rynku monitorów oraz kart i procesorów graficznych wyjątkowo zgodnie i bez konfliktów zaaprobowały uniwersalną specyfikację cyfrowego interfejsu wideo.
PlexWriter z ATAPI
Plextor oferuje pierwszy model nagrywarki CD-RW wyposażony w interfejs ATAPI - PlexWriter 8/4/32A (PX-W8432Ti). Dotychczas firma specjalizowała się w wytwarzaniu urządzeń zawierających wyłącznie interfejsy SCSI.
Przenośne moduły
Firma ASUSTeK wprowadziła do oferty notebooki o budowie modułowej.
Sekrety Windows
Wśród przydatnych funkcji Windows zainstalowanego z przeglądarką Internet Explorer jest m.in. ułatwiony dostęp do funkcji Historia.
Szybszy Canon
Nowy model dwugłowicowej fotograficznej drukarki atramentowej Canon BJC-5100 oferuje nominalną szybkość druku monochromatycznego do 10 str./min (kolor - do 4 str./min).
Komputery i kariery
Anorektyczni liderzy
Z Cathy L. Walt i Alastairem G. Robertsonem, partnerami Andersen Consulting, współtwórcami raportu The Evolving Role of Executive Leadership, rozmawia Antoni Bielewicz.
Lider trzeciego tysiąclecia
Procesy zachodzące we współczesnej gospodarce wymuszą na dyrektorach i prezesach zmianę metod zarządzania. Już wkrótce dotychczasowych menedżerów zastąpią nowocześni liderzy, gotowi "pociągnąć" za sobą personel międzynarodowych korporacji.
Nie tylko do poduszki
Pracowałem dla cesarza, Krzysztof Czerkawski, Prószyński i S-ka, Warszawa 1998
Narzędzia i systemy
BizTalk - rozmówki w XML
XML jest uważany za jedno z najlepszych rozwiązań do wymiany danych w handlu elektronicznym. Microsoft dąży do ustanowienia standardu w dziedzinie obsługi dokumentów XML.
Komunikacja w Javie
Progress Software oferuje środowisko SonicMQ do integracji rozproszonych aplikacji Java.
Punkt widzenia
Informacja dla wszystkich
Dodzwoniłem się do informacji telefonicznej w dużym, polskim mieście wojewódzkim. Poprosiłem o podanie numeru telefonu znajomego, podając jego imię, nazwisko i na wszelki wypadek tytuł naukowy.
Listy
W Computerworld Raport ''Najlepsze miejsca pracy'' (październik 1999 r.) w artykule Doroty Konowrockiej zatytułowanym ''Informatyku, Ty nad poziomy wylatuj'' przeczytałem: ''Szefowie działów informatyki twierdzą zgodnie, że ich podwładni chcą się uczyć i rozwijać zawodowo. Niestety, nie zawsze w kierunku przez nich pożądanym''.
Nosiła mysz, ponieśli ją tyż
Kiedy w felietonie Rok myszy, czyli rękoczyn (CW nr, 31/99) wychwalałem zalety manipulatora systemowego, nie przewidziałem, że za trzy miesiące będę miał rękę unieruchomioną w plastikowym ''gipsie'' na skutek zbyt czułego ściskania złowieszczego gryzonia. A odbyło się to tak, jak w złej powieści sensacyjnej.
Personalizacja
W ostatni letni weekend siedzieliśmy w Szczyrku nad rzeką, przygotowując się do wieczornego grillowania. Zapasy mięsiwa różnego oczekiwały aż żar odpowiedni się zrobi, a my siedzieliśmy, prowadząc rozmowy w oczekiwaniu na potrawy. W pobliżu kilku górali beskidzkich raczyło się trunkami, a ich dialogi stawały się coraz głośniejsze. Po pewnym czasie zwabiony smakowitymi zapachami przyszedł Mietek. Nie narzucał się zbytnio.
Ruch ma sens, gdy coś jest stałe
Pracownik znanej firmy informatycznej podejmuje pracę w drugiej dużej firmie informatycznej i nic nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby wcześniej z prawdziwą nienawiścią w oczach nie opowiadał o swym nowym miejscu pracy rzeczy, których nie mówi się o największych wrogach. Czar dotychczasowej pracy prysł po popełnionych błędach, a przecież gdzieś trzeba pracować.
Ten pierwszy raz
Podziemia poznańskiego EMPiK-u zajmuje dział poświęcony komputerom i multimediom. Na półkach stoją rzędy wydawnictw multimedialnych, książki o komputerach i informatyce oraz całe rzędy kolorowych czasopism, na ogół z CD-ROM-ami. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się wsiąknąć tam na kilkadziesiąt minut, bezwiednie przerzucając literaturę i podziwiając jakość wydawnictw multimedialnych, choć wszedłem tylko na chwilę, w konkretnym celu.
Sieci
L jak low-end
Nowa linia serwerów Hewlett-Packarda klasy L ma uzupełnić ofertę dla klientów zainteresowanych maszynami RISC z ''dolnej półki''.
LOTna sieć gigabitowa
Budowa sieci metropolitarnej to pierwszy etap realizacji procesu modernizacji i centralizacji systemu informatycznego Polskich Linii Lotniczych LOT SA.
Raport błędów
Błędy w programach i sposoby ich naprawienia
Skuteczne rozpoznanie
Firma Top Image Systems wprowadziła na rynek programy do zarządzania dokumentami, charakteryzujące się dużą trafnością rozpoznawania znaków.
Wspólne informacje
Novell i Microsoft przygotowują rozwiązania do współpracy NDS i Active Directory.
Zamiast Platinum
Exchange 2000 oferuje nowe możliwości multimedialne i będzie zintegrowany z Active Directory.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »