Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2015
Wydanie 20/2015
Wydanie 20/2015, 24 listopada 2015
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Aktualności
Najlepsze wdrożenia Smart City na konferencji Computerworld
Znamy "Lidera miejskich innowacji"!
Co powstaje w laboratoriach Intela w Gdańsku?
Rząd przyjął Krajową Politykę Miejską
Gartner zapowiada nadejście nowego modelu gospodarczego
Kanadyjski Montreal wdraża polską geolokalizację
Oracle obiera kurs na chmurę
Cisco: analityka i inteligentne aplikacje to przyszłość
Wielkie dane w Polsce i na świecie
Bezpieczeństwo z automatu
Kto jest królem: Ekstraklasa w liczbach i wizualizacjach
Centrum danych
Zarządzanie wirtualnymi serwerami
Presja czasu i dynamiczna natura wirtualnych serwerów powodują, że zapanowanie nad nimi może być trudne. Znacznym ułatwienie dla administratorów IT jest przestrzeganie kilku zasad, dzięki którym nie tylko zarządzanie stanie się łatwiejsze, ale również wzrośnie poziom bezpieczeństwa.
W świecie serwerów zmiana goni zmianę
Rynek serwerów staje się coraz bardziej zróżnicowany – producenci wprowadzają wiele nowych rozwiązań i udoskonalają dotychczasowe technologie. Widać też coraz więcej oznak powstawania ekosystemu wokół serwerowej wersji architektury ARM i za kilka lat być może Intel doczeka się silnej konkurencji.
Sieci
Backup środowisk wirtualnych
Jeśli chmura firmowa składa się z wielu hostów spiętych w klastry lub zbudowana jest z elementów różnych dostawców wirtualizacji, narzędzie do backupu środowisk wirtualnych staje się idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza gdy nagle trzeba cofnąć system wirtualny do konkretnego punktu w czasie, przywrócić pojedyncze pliki lub poprawne działanie aplikacji.
Automatyzacja pracy administratora
Każdy administrator wie, ile czasu pochłaniają powtarzające się czynności, szczególnie te, których nie da się wykonać jednocześnie na wielu serwerach lub stacjach roboczych. Dlatego pracownicy IT niemal od początku swojej przygody z zarządzaniem systemami próbują znaleźć złoty środek na automatyzację zadań administracyjnych.
Wiadomości
Jak policja łapie cyberprzestępców
Przestępcy działający w Internecie używają technologii takich jak szyfrowanie połączeń, anonimizacja, tunelowanie. Mimo to organy ścigania często ich demaskują radząc sobie z zabezpieczeniami technicznymi.
EN FACE: Bogdan Lontkowski...
...… Dyrektor Regionalny LANDESK odpowiedzialny za Polskę, Czechy, Słowację i kraje bałtyckie, który przekonał globalną firmę do zainwestowania w Warszawie
Pokolenie informacji zmieni środowisko biznesu
Polscy przedsiębiorcy wskazują, że możliwości wykorzystania dostępnych danych ogranicza im zła infrastruktura prawna. Z drugiej strony dwa razy rzadziej niż ich zagraniczni konkurenci deklarują brak zaufania do nowych technologii. Raport „Pokolenie informacji” opisuje wiele innych interesujących obserwacji.
Na co liczy minister cyfryzacji
Nowemu rządowi ma służyć zmieniona struktura rządu z zarządzania sektorami gospodarczymi. Wicepremier ds. rozwoju. Ministerstwo cyfryzacji nie zostanie zlikwidowane, ale być może czeka nas kolejna próba połączenia sektorowych urzędów regulacyjnych.
Nie można wyciągnąć wtyczki
Co zrobić, jeśli w firmie znajdują się podsieci z urządzeniami szczególnie wrażliwymi na atak, takimi jak systemy SCADA, a zastosowanie powszechnie znanego rozwiązania separacji sieci nie jest możliwe.
Technologie
Huawei będzie budował chmurę z partnerami
Huawei stale przypomina, że choć zdobył solidną pozycję jako dostawca telekomów, to na rynkach Enterprise i chmurowym pozostaje mało znaczącym graczem. To może się szybko zmienić po tym, jak szefowie firmy zapowiedzieli początek nowej strategii chmurowej.
Co z tą chmurą?
Wydaje się, że chmura obliczeniowa jest tematem przepracowanym zarówno przez biznes, jak i działy IT, a stojące za nią technologie są powszechnie stosowane. Wyniki przeprowadzonego przez Computerworld badania udowadniają, że nie jest to oczywiste.
Huawei konkuruje ceną i niezawodnością
W systemach dla operatorów zawsze obowiązywały najbardziej wyśrubowane parametry SLA. Kiedy zaczęliśmy sięgać po mniejszych klientów, SLA się nie zmieniało, tylko skala – przekonuje Artur Pająk, główny menedżer produktów IT w Huawei Polska.
Zarządzanie
Nigdy więcej przestojów, czyli Disaster Recovery w chmurze
Elastyczne usługi Disaster Recovery as a Service pozwolą każdej firmie na zabezpieczenie ciągłości biznesowej, a około 90% klientów DRaaS pochodzi z sektora MŚP.
Wciąż niewiele kobiet w sektorze technologii
Mały udział kobiet w sektorze technologii to problem globalny. Zarówno poszczególne państwa jak też uczelnie i firmy starają się ten udział zwiększyć i co roku kobiet w ICT przybywa, choć jest to proces powolny. Najtrudniejsze jest zlikwidowanie dysproporcji w płacach kobiet i mężczyzn. Może ono potrwać jeszcze kilkadziesiąt lat.
ISO dla informatyków
Certyfikaty ISO są ważne, kiedy trzeba wybrać dostawcę rozwiązań IT do firmy. Jednak czy warto samemu mieć takie dokumenty, potwierdzające jakość wewnętrznych operacji IT?
Nowa twarz CRM
Systemy CRM coraz częściej korzystają z analityki biznesowej i social media, są mobilne i obsługiwane z przeglądarki. Inny jest też sposób ich zakupu, niemal połowa użytkowanych dziś rozwiązań jest sprzedawana w modelu chmury.
Przestrzeń na informacje finansowe
Symmetry dostarczy Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów macierze dyskowe i oprogramowanie do udostępniania zasobów plikowych.
Integracja systemów płatnika
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z trzema firmami podpisała umowę ramową na rozwój i modyfikacje systemów informatycznych, obsługujących 1,5 mln producentów rolnych.
Laboratorium zarządza informacją
Wrocławskie Centrum Badań korzysta z systemu laboratoryjnego wykonanego przez konsorcjum firm Solution4Labs Sp. z o.o. i Agaram Technologies.
BZ WBK na nowej platformie
Bank Zachodni WBK i Comarch podpisały kontrakt na wdrożenie i utrzymanie nowej platformy technologicznej i systemu CRM.
Invento postawiło na Microsoft Dynamics
Invento Sp. z o. o., producent innowacyjnych opakowań oraz napojów wprowadza kompleksowy system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem.
VW, telewizor i wirówka
Od niepamiętnych lat, chyba od czasu pojawienia się w Polsce telewizji na dużą skalę, bywam wykorzystywany w roli eksperta przy zakupach i uruchamianiu telewizorów. To drugie obejmowało też kiedyś często akrobatykę dachowo-kominową, konieczną do zainstalowania anteny w nadającym się do tego, a jeszcze niezajętym miejscu.
Bezpieczeństwo
Backup i replikacja
Wirtualizacja serwerów wymusiła wprowadzenie nowych technologii w systemach backupu. Rozwój w tym obszarze napędzają również wymagania dotyczące wysokiej dostępności danych.
Opinie
Król Papier Wielki
Temat znany jak świat, tylko trochę zakurzony. Pamiętacie koncept „Biuro bez papieru”? Śmiała koncepcja, że gdy upowszechnią się komputery i telefony komórkowe, wtedy nie będzie potrzeby korzystania z papieru. Zaczęło się w latach 80., a rozkwit tej utopii to lata 90 XX wieku.
Poplątani
Z tytułu mojej profesji miałem wiele razy do czynienia z użytkownikami końcowymi. Spośród nich najbardziej cenię sobie ludzi logicznych i kreatywnych, czyli w jakiś sposób umysłowo zorganizowanych. Nawet jeśli nie znają konkretnej technologii, to można z nimi w sposób rzeczowy porozmawiać, z czego obie strony mają i satysfakcję i konkretną wizję rozwiązania problemu.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »