Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2014
Wydanie 17/2014
Wydanie 17/2014, 24 września 2014
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
DATA & INFORMATION MASTER
Przekroje i konteksty skutecznego tradera
Intuicyjny i nietabelaryczny widok danych wyjaśnia schematy i strategie tradingowe, a zarząd inspiruje do formułowania nowych celów. Czołowy gracz na globalnym rynku instrumentów pochodnych, firma OSTC, wie, z czego wynikają jego sukcesy.
MSP
Sztuczna inteligencja wspomaga biznes
Stanusch Technologies pokazuje, jak można rozwinąć firmę, opracowując i wprowadzając zaawansowane technologie. Na razie korzysta z nich rynkowa awangarda, ale wszystko wskazuje, że popularność technologii będzie szybko rosła.
SEKTOR UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
Technologiczna rewolucja w wodociągach
Do tegorocznego Konkursu Lider Informatyki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zgłosiło trzy projekty. Wszystkie z nich znacznie poprawiły efektywność wykonywanych przez spółkę działań.
Uczelnia zarządzana procesowo
Do konkursu Lider Informatyki Uniwersytet Medyczny w Łodzi zgłosił w tym roku dwa powiązane ze sobą projekty. Przyczynią się one do znaczącej poprawy efektywności zarządzania uczelnią oraz podniesienia jakości kształcenia.
Na fali wznoszącej
Kompleksowy projekt 3,14_Port_Integrator wydatnie zwiększył wydajność procesów biznesowych Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście SA, zapewniając firmie miejsce wśród ścisłych finalistów Konkursu Lider Informatyki 2014.
Służba zdrowia
Informatyzacja szpitala na finiszu
Od poprzedniego Konkursu Computerworld Lider Informatyki Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu został wyposażony w zintegrowany system zarządzania lekiem UNIDOSE i dwie hybrydowe sale operacyjne.
Kreatywna informatyzacja
Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu rozwija i modyfikuje systemy IT w celu poprawy jakości leczenia, usprawnienia zarządzaniu u siebie i ułatwienia pracy kolejnym informatyzowanym placówkom.
Premie za technologie
Program Restrukturyzacji Naprawczej Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach pozwolił placówce osiągnąć płynność finansową i zyskać pozycję regionalnego lidera nowych technologii. Teraz to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek medycznych w Polsce.
Handel i usługi
Automatyzacja w transporcie paliw
Optymalizacja procesów i wdrożenie nowego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem przynosi bardzo dobre efekty biznesowe. Właśnie takim kompleksowym wdrożeniem może się pochwalić Operator Logistyczny Paliw Płynnych.
Nasz klient nie może czekać
Empik wdrożył rozwiązanie mobilne, które pozwala obsłużyć klienta i przeprowadzić transakcję w dowolnym miejscu sklepu, a nie tylko przy ladzie kasowej. Przy niewielkim budżecie projektu udało się skutecznie rozładować kolejki do kas.
Poczta nowoczesna i prosta
Znaczek pocztowy kupowany przez internet, pocztówka wysyłana z telefonu? To dopiero początek przeobrażeń na rynku usług pocztowych, które idą w kierunku pełnej elektronizacji korespondencji.
Bankowość i finanse
PZU gotowe na atak szczytowy
W PZU SA, największym polskim towarzystwie ubezpieczeniowym, zachodzi epokowa zmiana. Projekt Everest ma unowocześnić i udoskonalić pracę całej firmy.
Handel wspomagany
ING Bank Śląski ma najnowocześniejszy dealing room spośród instytucji finansowych w Polsce. Ale bank myśli nie tylko o swoich pracownikach. Poprzez internetową platformę ALEO mogą handlować przedsiębiorcy, nawet jeśli nie są klientami banku.
Mobilność we krwi
Meritum Bank buduje strategię biznesową, uwzględniając innowacyjne technologie. Jako pierwszy bank w Polsce umożliwił klientom otwarcie konta poprzez aplikację w smartfonie. Jest pionierem bankowości głosowej, którą rozwija razem z trójmiejskimi firmami IT.
Sektor publiczny
Szczecińska Nasza Klasa
Czy można stworzyć publiczną usługę IT odpowiadającą na potrzeby obywateli tak, że liczba korzystających z niej osób wzrasta w ciągu roku prawie trzykrotnie? Szczeciński Portal Edukacyjny udowadnia, że można, zapewniając miastu tytuł Lidera Informatyki w kategorii Sektor publiczny.
Dolnośląskie MIT
Projekt Modernizacji Infrastruktury Teleinformatycznej, zrealizowany z rozmachem i stawiający fundamenty nowoczesnego modelu administracji, zapewnił Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego miejsce w finale Konkursu Lider Informatyki 2014.
IT dla wszystkich w Małopolsce
Projekty teleinformatyczne, realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, cechuje daleko posunięte zaangażowanie i otwartość wobec setek partnerów: innych samorządów, ich jednostek organizacyjnych czy małopolskich stowarzyszeń. Mogą liczyć na wsparcie.
Przemysł
Sprawna komunikacja i szybkie raporty
Hempel, firma z branży chemicznej należąca do największych producentów farb na świecie, ulokowała w Polsce jedno ze swoich dwóch centrów IT. Tu powstały projekty, które zapewniają globalnej korporacji sprawną komunikację i efektywne działanie na międzynarodowych rynkach.
Sprawność procesów i komunikacji
Grupa Pfleiderer Grajewo SA stanęła przed wyzwaniem związanym z modernizacją najważniejszych procesów biznesowych. Wdrożono także nowoczesną komunikację i rozwiązanie do zarządzania cyklem życia klienta. To wniosło nową jakość w działanie przedsiębiorstwa.
Komunikacja, samoloty i śmigłowce
Wdrożenie sprawnej platformy komunikacji powoduje radykalną poprawę obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Takim wdrożeniem mogą poszczycić się Polskie Zakłady Lotnicze Mielec, firma z grupy Sikorsky, działająca w branży technologii lotniczych.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »