Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2012
Wydanie 16-2012
Wydanie 16-2012, 31 maja 2012
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
W centrum uwagi
Gotowi na Euro 2012?
Minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki zapewnia, że służby, które mu podlegają, są gotowe, by zapewnić bezpieczeństwo w czasie zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Będą się jednak musiały obejść bez systemu łączności radiowej TETRA i działającego w całym kraju numeru alarmowego 112.
Wiadomości
1% podatku na naukę?
Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka chce, żeby firmy mogły odpisywać 1% podatku na rzecz instytucji naukowych.
Pieniądze na e-biznes
11 czerwca br. rusza II runda naboru wniosków w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B prowadzonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Łącznie małe i średnia przedsiębiorstwa mogą liczyć aż na 389,6 mln zł.
BPSC wprowadza nową generację systemu Impuls
System Impuls EVO, następca oprogramowania Impuls 5, łączy funkcjonalności typowe dla rozwiązań klasy ERP z nowoczesnymi funkcjami wspierającymi realizację produkcji, zarządzanie finansami, magazynami wysokiego składowania i kapitałem ludzkim.
Budujmy inteligentnie miasta
Planowanie infrastruktury nabiera sensu, jeżeli inteligencję miasta pojąć jako obszar ludzi kreatywnych, gdzie są warunki rozwoju innowacyjności. Służyć mają temu Założenia Krajowej Polityki Miejskiej.
Luxoft: przez Ukrainę z Rosji do Polski
Luxoft jest jedną z nielicznych rosyjskich firm informatycznych obecnych w Polsce, a chyba jedyną działającą na rynku usług outsourcingu IT. Zajmuje się głównie budową oprogramowania na zamówienie. Powstała w 2000 przez wydzielenie z rosyjskiej spółki IBS. Początkiem działalności firmy Luxoft były kontrakty z IBM-em i Boeingiem.
Resort finansów z własną chmurą
Ministerstwo Finansów otworzyło w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych. Do końca 2013 roku ma je wyposażyć i przenieść do niego wszystkie systemy podatkowe i celne.
Informatyka w bankach i finansach
Sektor finansowy jest największym odbiorcą rozwiązań IT. Według niektórych szacunków, jego udział sięga 40% wartości wszystkich zamówień.
Ile kosztuje dowód osobisty
Rząd jako jeden z powodów anulowania przetargu na blankiety e-dowodu podaje brak środków. Sprawdziliśmy, ile kosztowałoby to podatników i jaka jest cena za dokumenty tożsamości na świecie.
EN FACE: prof. Włodzimierz Zadrożny…
… współtwórca superkomputera Watson, pracownik IBM Thomas J. Watson Research Center, współtwórca blisko 60 opatentowanych lub zgłoszonych do opatentowania technologii.
Technologie
Nowości rynkowe
Operatorzy potrzebują specyficznych sieci
Sieci operatorów telekomunikacyjnych różnią się od korporacyjnych. Muszą obsłużyć wewnętrzny przesył danych i usługi dla klientów.
Windows 8 dla administratorów
Zbliża się premiera najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu. Przedstawiamy opcje, które musi sobie przyswoić każdy informatyk.
Jak zarządzać stacjami roboczymi i serwerami
Nie ulega wątpliwości, że firmowymi stacjami roboczymi i serwerami trzeba zarządzać. Przedstawiamy najważniejsze zagadnienia związane z zarządzaniem tą częścią infrastruktury IT.
Cloud computing dla polskich firm
Ponad połowa firm stosujących wirtualizację myśli o przejściu do rozwiązań cloud computing.
Zarządzanie
Na styku biznesu i informatyki
Opracowanie architektury korporacyjnej nie jest przedsięwzięciem IT, a architekt korporacyjny to nie informatyk. Sensem podejścia architektonicznego jest całościowe spojrzenie na firmę.
Skrzeczenie poniżej dna
Jak to szło u Wyspiańskiego? - "...tak by się nam serce śmiało/ do ogromnych, wielkich rzeczy/ a tu pospolitość skrzeczy". I zaskrzeczała kolejny raz. I któryś kolejny już raz za sprawą tak, wydawałoby się, banalną, jak kalendarz. A ściślej - kalendarzowy rachunek czasu, czyli taki, dla którego najmniejszą jednostką jest doba.
Biżuteria pod opieką ERP
System Microsoft Dynamics NAV wspiera działania związane z produkcją i sprzedażą wyrobów jubilerskich firmy W.Kruk.
Epicor iScala jako wsparcie produkcji profili aluminiowych
Trzy tygodnie trwał projekt wdrożenia systemu ERP firmy Epicor w poznańskiej firmie Albatros Aluminium.
Nowy system pomoże w sprzedaży napojów Hoop Polska
Głównym celem wdrożenia systemu klasy SalesForce Automation w firmie Hoop Polska jest zwiększenie efektywności procesów sprzedażowych.
Zintegrowany system zarządzania w poznańskiej zajezdni tramwajowej
W Poznaniu powstaje pierwsza zajezdnia tramwajowa, która będzie wykorzystywać zintegrowany system zarządzania klasy DMS.
Simple stworzy system IT dla Centralnego Instytutu Ochrony Pracy
Firma Simple wygrała przetarg na zbudowanie zintegrowanego systemu IT Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego.
Produkcja pod pełną kontrolą
Zarządzanie produkcją z pomocą systemu ERP pozwala firmie Alvo zachować konkurencyjną pozycję rynkową. Z wdrożenia zadowolona była także załoga.
Bezpieczeństwo
Wirusy coraz trudniejsze do wykrycia
Ataki drive-by następują przy przeglądaniu stron www. Niewielka aplikacja na stronie instaluje złośliwe oprogramowanie. Oto najczęściej stosowane metody działania cyberprzestępców.
Opinie
Mały psuj
Rozmawiałem niedawno z inżynierem pracującym na co dzień w fabryce sprzętu AGD. Opowiadał mi, że w jego firmie są dwa działy jakości: jeden od poprawiania, drugi od psucia. W tym pierwszym optymalizuje się procesy produkcyjne, skraca łańcuchy dostaw, analizuje przyczyny reklamacji i zgłoszeń serwisowych, aby w sumie towary były jak najlepsze, zaś ich produkcja jak najtańsza. W tym drugim wbudowuje się w produkty coś na kształt "małego psuja", aby towar był mniej trwały.
Rewolucja fiskalna
Komputeryzacja, podobnie jak wdrożenie, sama w sobie nie może być celem przedsięwzięcia. Powinny za tym stać konkretne efekty przekładające się na wartości pozatechniczne, na przykład biznesowe.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »