Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2012
Wydanie 05/2012
Wydanie 05/2012, 14 maja 2012
Prezentacje firmowe
Konferencje CW - FUS - Modele finansowe i usługowe dla regionalnych sieci szerokopasmowych.
Bezpieczeństwo
Jak skutecznie bronić się przed atakami DoS/DDoS?
Ataki Denial of Service (DoS) i Distributed Denial of Service (DDoS) znane są od wielu lat, jednak w ostatnich miesiącach ich popularność wzrosła za sprawą ruchu Anonymous. Warto przypomnieć, na czym polegają zagrożenia tego typu i w jaki sposób ewoluowały. Po serii ataków, także na polskie witryny, jak grzyby pod deszczu na rynku zaczęły pojawiać się rozwiązania, które według ich dostawców - zapewniają skuteczną ochronę. Czy faktycznie po ich zakupie można czuć się bezpiecznym? Czy obrona przed DoS/DDos jest możliwa?
Analiza logów: potencjał do wykorzystania
Zbieranie i analiza logów komputera oraz urządzeń może bardzo pomóc w rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa informacji, zarządzania operacjami, monitorowania aplikacji i lokalizacji problemów systemu, a także w audytach zgodności. Dlaczego tak niewiele organizacji korzysta z tych możliwości?
Komunikacja
Mobile Device Management: od systemu do systemu
Odnotowywane są kolejne rekordy popytu na smartfony i tablety, z których pracownicy korzystają w różnych miejscach i obcych sieciach - zarówno do celów prywatnych, jak i służbowych. Firmowe działy IT zmuszone są stawić czoła zmianom dokonującym się w środowisku IT. Pomóc im w tym może wdrażanie rozwiązań MDM (Mobile Device Management), służących do centralnego zarządzania smartfonami i tabletami. Umożliwiają one zwiększenie kontroli i zabezpieczeń urządzeń uzyskujących dostęp do firmowych zasobów.
Rozwiązania dla MSP
NAS - kupować czy budować?
Rozwiązania NAS (Network Attached Storage) cieszą się coraz większą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Oprócz wielu gotowych rozwiązań, w przypadku mniejszych instalacji równie dobrze mogą się sprawdzić otwarte narzędzia programowe. Jak w każdej dziedzinie współczesnego IT, tak i na rynku mniejszych pamięci masowych producenci oferują rozwiązania kuszące słowem "chmura".
Sieci
IPoDWDM i OTN - 100 Gb/s i więcej
Od lat nieustannie rosnąca liczba internautów (do końca roku ma zbliżyć się do 3 mld) oraz informacji krążących w internecie wywołują gwałtowny wzrost ruchu IP w globalnej sieci i powodują, że nasila się presja na zwiększanie przepustowości infrastruktury transportowej. To wymusza poszukiwanie i wdrażanie coraz wydajniejszych rozwiązań komunikacyjnych. Złożone struktury IPoDWDM oraz platformy optyczne OTN/DWDM mają sprostać wyzwaniom związanym z niekończącym się zapotrzebowaniem na pasmo.
Testy i porównania
EMC VNXe 3100: NAS i SAN dla średnich firm
EMC jest największym dostawcą pamięci masowych dla przedsiębiorstw, a jego przychody ze sprzedaży storage’u są większe niż zsumowane przychody dwóch najpoważniejszych konkurentów (IBM i NetApp). Jednak chociaż serie Symmetrix i VNX są tak popularne wśród dużych klientów, to firma EMC nie jest postrzegana jako dostawca dla średnich firm (o małych w ogóle zapomnijmy). Zmienić to ma seria produktowa VNXe, która swoją premierę miała w zeszłym roku.
Darmowe i komercyjne narzędzia do monitoringu infrastruktury IT
Wdrażanie technik wirtualizacyjnych, konieczność redukowania kosztów oraz zwiększania elastyczności systemów - te tendencje w świecie IT sprawiają, że jeszcze bardziej wzrasta znaczenie monitoringu infrastruktury fizycznej, odgrywającego kluczową rolę w utrzymaniu ciągłości pracy systemów informatycznych w firmie. Z pomocą przychodzą tu zarówno bezpłatne, jak i komercyjne narzędzia. Prezentujemy kilka z nich.
Świat w sieci
Koniec Windows XP początkiem problemów?
Microsoft oficjalnie potwierdził, że za dwa lata definitywnie zakończy się era Windows XP - systemu operacyjnego, który zyskał uznanie tak wielu konsumentów i segmentu biznesowego. Jeszcze do tej pory, według marcowych danych NetMarketShare.com, udziały rynkowe XP szacowane są na poziomie 43%. I choć odsetek ten będzie się systematycznie zmniejszać, to z chwilą zaprzestania wspierania systemu przez koncern z Redmond mogą nastać złote czasy dla cyberprzestępców.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »