Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2012
Wydanie 09-2012
Wydanie 09-2012, 3 kwietnia 2012
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
W centrum uwagi
Wewnętrzny Facebook
Wdrożenia oprogramowania społecznościowego w firmach nie jest ani łatwe, ani powszechne. Ale organizacje, które z takich narzędzi korzystają, widzą wiele korzyści.
Facebook zmienia komunikację w firmach
Obecność marek biznesowych w mediach społecznościowych jest tak samo ważna jak w przypadku marek konsumenckich. Za decyzjami biznesowymi stoją bowiem ludzie, którzy z nich korzystają.
Wiadomości
Polski rynek usług telekomunikacyjnych to 18 mld zł
W 2011 wartość rynku usług telekomunikacyjnych świadczonych na rzecz firm i innych operatorów telekomunikacyjnych wyniosła 18 mld zł, co stanowiło 45% wartości całego rynku telekomunikacyjnego. Z badań PMR wynika, że branża telekomunikacyjna w Polsce spodziewa się w roku 2012 wzrostu wydatków przedsiębiorstw na usługi telekomunikacyjne.
Kryptografowie z WAT opracowali Szyfrator Narodowy
Stworzony przez naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej Szyfrator Narodowy jest odporny na ataki kryptograficzne i fizyczne, umożliwia porozumiewanie się przez wszystkie rodzaje łączy, gwarantuje bezpieczne przekazywanie danych w bankach, administracji rządowej czy wojsku.
Przeciętne wynagrodzenie w IT: 9 tys. zł
Państwo cyfrowo wykluczonych emerytów
Europejska debata o starzejącym się społeczeństwie i technologiach, które mogłyby pomóc żyć ludziom starszym, jest w Polsce odległą abstrakcją.
Informatyzacja na rodrożu
Dymisja Piotra Kołodziejczyka ze stanowiska podsekretarza stanu w MAiC uwypukla sytuację patową, w jakiej znalazł się minister Michał Boni. Każdy ruch naraża rząd na poważne straty.
Nowych dowodów na razie nie będzie
Dowodów osobistych z mikroprocesorem nie dostaniemy w lipcu 2013 roku. Nowy termin nie jest znany. MAiC odsunęło decyzję w tej sprawie do końca roku 2014.
Nowy gracz na rynku aplikacji biznesowych
Autodesk wprowadza na rynek oprogramowanie wspierające procesy biznesowe, dedykowane zarządzaniu cyklem życia produktów. To rozszerzenie dla typowych narzędzi inżynierskich.
Enface: Barbara Szymańska
…dyrektor Biura Informatyki Urzędu Miejskiego w Gdańsku
Technologie
Wirtualizacja standaryzuje desktopy
Stworzenie "złotego standardu" desktopów dla wszystkich pracowników może oznaczać niższe koszty, lepszą ochronę i znacznie płynniejsze zarządzanie.
Czy COBOL umiera
COBOL jest jednym z najstarszych języków programowania. Jako jedyny powstał po to, by ułatwić prace programistyczne w dziedzinach finansowych. Jak wygląda perspektywa dla tego języka?
Rozwój technologii wyzwaniem dla programistów
Powstaje coraz mniejszy, lżejszy i o większej mocy obliczeniowej sprzęt komputerowy. To większe możliwości dla producentów oprogramowania i nowe wyzwania dla informatyków.
Filtrowanie na masową skalę
Czasami do filtrowania ruchu nie wystarczą zapory sieciowe. Potrzebne są narzędzia, które umożliwią odfiltrowanie ruchu już w sieci operatora, uzupełniając pracę firmowych firewalli.
Zarządzanie
ERP wspiera opiekę nad niepełnosprawnymi
Flandria - pierwsza w Polsce spółdzielnia europejska zajmująca się opieką zdrowotną nad osobami niepełnosprawnymi i w trudnej sytuacji życiowej oraz rehabilitacją - wdrożyła system ERP Navireo firmy InsERT.
SAP wspomaga "twardy HR"
Specjalizująca się w outsourcingu usług spółka arvato Polska wdraża system SAP ERP HCM do obsługi tzw. twardego HR: administracji kadrami, zarządzania czasem pracy, rozliczania listy płac.
Narodowe Archiwum Cyfrowe po audycie infrastruktury IT
Audyt infrastruktury IT do długotrwałego przechowywania danych cyfrowych w Narodowym Archiwum Cyfrowym (NAC) przeprowadziła spółka Infonet Projekt.
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wdraża telefonię IP
Celem kilkufazowego projektu jest ujednolicenie i centralizacja infrastruktury telekomunikacyjnej we wszystkich jednostkach biznesowych PTU z wykorzystaniem systemu CIC 3.0 firmy Interactive Intelligence.
System usprawnił zarządzanie kadrami
W firmie Douglas Polska naliczanie płac jest szybsze, kadra zarządzająca ma stały dostęp do informacji o pracownikach, wiele rutynowych działań zostało zautomatyzowanych.
Automatyzacja testów musi być przemyślana
Automatyzacja testów wynika z konieczności stosowania metodyk Agile w wytwarzaniu oprogramowania. Wiele firm nie wie, jak wdrażać automatyzację oraz kiedy i kto powinien to zrobić.
Mutacja i selekcja
Innowacje są dźwignią przedsiębiorczości. Czy proces ich tworzenia, wymagający niezwykłej kreatywności, może być wspomagany komputerowo?
Opinie
Tajne i poufne
Zakładowy administrator bezpieczeństwa może spowodować, że życie w firmie nie będzie już nigdy takie jak dawniej. Najgorsze jednak, gdy pilnowanie bezpieczeństwa sprowadza się do dziwnych utrudnień, które wobec pilnej konieczności i tak muszą zostać ominięte.
Jeśli nie jesteś klientem, to jesteś towarem
Wieść gminna głosi, że niektórzy pracodawcy w Ameryce domagają się od kandydatów do pracy ujawnienia loginu i hasła do Facebooka albo chwilowej zmiany ustawień prywatnosci. Chcą wiedzieć wszystko: kto jest naszym znajomym, jakie są nasze ulubione strony, na jaki temat pisujemy, a nawet co polubiliśmy ostatnio.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »