Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2011
Wydanie 36-2011
Wydanie 36-2011, 22 grudnia 2011
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Perspektywa 2012
Polscy szefowie IT nie wierzą w chmurę
Rynek rozwiązań w chmurze rozwija się bardzo szybko, ale działy IT w przedsiębiorstwach podchodzą do tego modelu biznesowego nieufnie.
IT połączy biznes w spójną całość
Integracja zasobów IT to proces ciągły, wymagający współpracy z działami biznesowymi. Wiąże się z tym konieczność uporządkowanej infrastruktury i umiejętnie połączonych aplikacji.
Wirtualizacja w polskich firmach
Technologia wirtualizacji często jest traktowana jako pierwszy krok w kierunku cloud computing. Przede wszystkim jednak to najważniejsze rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie firmowego IT.
Prognozy wymagają zrozumienia danych
Narzędzia analityczne wykorzystywane są przez firmy szukające optymalizacji działalności biznesowej. Coraz wyraźniej widać, że prognozowanie przyszłości rynkowej wymyka się łatwej analizie.
Zmiany w infrastrukturze
Radykalny wzrost ilości danych jest faktem. Firmy reagowały na to zjawisko, rozbudowując systemy składowania. Teraz wyzwaniem staje się integracja zasobów.
Konsumeryzacja i urządzenia mobilne
Pracownicy i klienci przyzwyczajeni do smartfonów i tabletów będą domagać się od firm udostępniania kolejnych usług w formie mobilnej.
Praca grupowa źródłem przewagi
Poprawę konkurencyjności biznesu i optymalizację kosztów działania można osiągnąć poprzez usprawnienie komunikacji i współpracy grupowej.
Za wcześnie na społeczności
Eksperci przewidują, że przedsiębiorstwa wykorzystają funkcje mediów społecznościowych w swoich wewnętrznych aplikacjach. Jednak w Polsce nie stanie się tak raczej w nadchodzącym roku.
Wiadomości
NFI Midas kończy budowę grupy telekomunikacyjnej
NFI Midas skonsoliduje wszystkie obecnie dostępne i niewykorzystane w Polsce częstotliwości, pozwalające na świadczenie usług telekomunikacyjnych.
Więcej fuzji i przejęć w sektorze nowych technologii
Wartość fuzji i przejęć na globalnym rynku technologicznym rośnie. Już drugi kwartał z rzędu wartość ta jest wyższa niż w rekordowym I kwartale 2000 r., czyli w czasach tzw. bańki internetowej. Technologia stała się lokatą kapitału na niepewne czasy.
W Europie Środkowo-Wschodniej rozwój IT będzie napędzać gospodarkę
Eksperci prognozują, że w przyszłym roku branżę IT w regionie Europy Środkowo-Wschodniej czeka dynamiczny rozwój. Korzystna sytuacja rynkowa ma pozwolić na stopniowe zmniejszanie różnic w zakresie IT w państwach regionu CEE i krajach Europy Zachodniej. Szczególne wzrosty mają odnotować Bułgaria, Rumunia, Chorwacja i Polska.
W tym roku w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów
Z raportu na temat innowacyjności produktowej w Polsce w 2011 roku, przygotowanego przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN wynika, że w Polsce powstało 77 innowacyjnych produktów. Drugim pod względem innowacyjności sektorem gospodarki okazała się informatyka. PAN wyróżnił m.in. platformy internetowe i systemy ERP i CRM.
Apple, Amazon i Microsoft w gronie najlepiej zarządzanych firm
Na liście pięciu najlepiej zarządzanych firmy w Stanach Zjednoczonych w 2011 r. - stworzonej przez serwis 24/7 Wall Street znalazły się aż trzy firmy z branży IT. Poza Apple i Amazon.com, na liście jest też Microsoft i to pomimo, że przez kilka ostatnich lat był on oceniany jako najgorzej zarządzana firma w USA.
Odrywanie Ministerstwa Cyfryzacji od służb
Zamysł oderwania administracji - w ramach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji - od policyjnych interesów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych okazuje się bardziej skomplikowany, niż się wydawało. Resorty toczą walkę o władzę nad rejestrami państwowymi.
Lepszy kontrakt niż etat
57% specjalistów i menedżerów z dziedziny IT, którzy pracowali już na zasadzie kontraktu, woli taką formę zatrudnienia niż etat.
Zmiany przepisów ułatwiają outsourcing IT
Nowelizacja ustawy Prawo bankowe złagodziła przepisy dotyczące stosowania outsourcingu w Polsce. Komisja Europejska chce ułatwić korzystanie z usług w modelu cloud computing.
Office 365 - dobra sprzedaż
Według Microsoftu wyniki sprzedaży oferowanego w modelu usługowym pakietu Office 365 są zdecydowanie lepsze niż pakietu Microsoft BPOS.
Polski oddział Sage najlepszy w grupie
Firma zanotowała w Polsce największą dynamikę wzrostu przychodów. Nie wyklucza przejęć na polskim rynku. Sage chciał już kupić wrocławską Tetę.
HP stawia na 3PAR
Firmy wykazują duże zainteresowanie systemami pamięci masowych i rozwiązaniami do wirtualizacji 3PAR - przekonują przedstawiciele polskiego oddziału HP.
Przeprowadzanie due dilligence spółki w wirtualnym pokoju
Rozmowa z Aleksandrą Eneje, menedżerem ds. rozwoju aplikacji i współwłaścicielka Mergers Net, firmy obsługującej za pomocą aplikacji internetowej Datapoint procesy badania sytuacji przedsiębiorstw, tzw. due dilligence.
Technologie
Nowy Linux dla biznesu
Firma Red Hat wydała nową wersję systemu Red Hat Enterprise Linux 6.2, oferując usprawnienia w dziedzinie wirtualizacji, wysokiej dostępności, składowania danych i zarządzania zasobami.
Zarządzanie
Pilotażowy program elektronicznej informacji o dolnośląskich pacjentach
HP Polska w ramach projektu Dolnośląskie e-Zdrowie realizuje wdrożenie Systemu Pilotażowego Elektroniczny Rekord Pacjenta dla osób korzystających z publicznej opieki zdrowotnej w tym regionie. W przyszłości dolnośląski rekord pacjenta może być zintegrowany z centralnym, ogólnopolskim systemem elektronicznej informacji o pacjentach.
Rozszerzenie SAP na Finlandię i państwa nadbałtyckie
Koncern REHAU, dostawca opartych na polimerach produktów i rozwiązań dla budownictwa, przemysłu oraz motoryzacji, skorzystał ze wsparcia firmy BCC we wdrożeniu rozwiązań korporacyjnych SAP w Finlandii, Estonii oraz na Litwie i Łotwie.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie wdraża system Comarch Egeria Edukacja
Inwestycja w zintegrowany system informatyczny ma zapewnić kompleksową obsługę informatyczną uczelni, usprawnienie procesów obsługi studentów oraz działań dydaktycznych i administracyjnych. Na dostawcę systemu została wybrana firma CA Consulting.
Wsparcie zakupów i optymalizacja kosztów w Euromedic International
Sieć ośrodków diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej Euromedic International korzysta z systemu IVALUA Buyer oferowanego przez firmę OptiBuy. Zastosowane rozwiązania wspomagają zarządzanie wydatkami i zakupami oraz służą optymalizacji kosztów działalności.
Dalej, głębiej i poza horyzont
Miejsce akcji: Berlin, centrum konferencyjne o nazwie Moskwa, przy alei Karola Marksa, jednej z głównych arterii tego miasta. Czas akcji: listopad 2011. Przedmiot akcji: doroczna konferencja firmy Alfabet. Liczba uczestników: ponad 300 osób z całego świata (od Singapuru po USA).
Bezpieczeństwo
Jak przygotować sieć na wielką awarię
Disaster recovery polega na utrzymaniu działania krytycznych procesów biznesowych, nawet w przypadku poważnych zdarzeń losowych, które przerywają pracę firmy.
Portal odporny na wszystko
W przypadku usług serwisu webowego dla sprzedaży w internecie nie wolno zakładać, że wszystko będzie działać bez zarzutu. Portal należy rzetelnie testować, na bieżąco usuwać problemy i zarządzać ryzykiem.
Opinie
Gdy dzwoni telefon
Od kiedy informatycy zakładowi wpadli na genialny pomysł, aby w pracy nie ujawniać swych prywatnych numerów komórkowych, użytkownikom pozostały dwie opcje: zaopatrzyć informatyków w komórki służbowe albo wydzwaniać na firmowy numer stacjonarny. Druga opcja wydaje się bardziej interesująca i tańsza. Będzie działać doskonale, jeśli zmusi się personel, aby pod tym telefonem dyżurował w trybie 7x24.
Konterfekt
Kiedy dwudziestodwuletni Zygmunt August zobaczył portret Elżbiety Habsburżanki, podówczas szesnastoletniej, ponoć był zachwycony. "Rys ust szlachetny, postawa smukła, płeć jak lelija" - oto co przedstawiał obraz przesłany młodemu Zygmuntowi i jego matce, Bonie z rodu Sforza.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »