Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2011
Wydanie 35-2011
Wydanie 35-2011, 14 grudnia 2011
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
W centrum uwagi
Szerokopasmowa harmonia dostępu do Interntetu
Operatorzy i użytkownicy sieci szerokopasmowych będą korzystać równolegle z różnych technologii dostępu. Dla Polski to ostatni dzwonek, by rozpocząć prace nad budową sieci za unijne fundusze.
Wiadomości
Software AG wprowadza technologię in memory
Po przejęciu Terracotta, Software AG wprowadza do oferty narzędzia - Ehcache, Quartz i BigMemory - przeznaczone do przyspieszenia pracy aplikacji dzięki wykorzystaniu technologii in-memory.
Prawa autorskie nie chronią języków i funkcji oprogramowania
Yves Bot, Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości UE stwierdził, że funkcjonalność oprogramowania, rozumiana jako zbiór możliwości systemu, a więc usług oferowanych użytkownikom - nie kwalifikuje się do ochrony pod kątem prawa autorskich.
Brakuje administratorów mainframe
Z analiz przeprowadzonych na zlecenie Compuware wynika, że problemy z funkcjonowaniem systemów mainframe są uznawane za poważne ryzyko biznesowe w 8 na 10 firm i mogą mieć istotny wpływ na działalność operacyjną oraz wyniki finansowe firmy.
Samorządy kluczowe dla Ministra Administracji i Cyfryzacji
Szef Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Michał Boni, zapowiedział na pierwszym w tej kadencji posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, że część samorządowa jest dla niego niezmiernie istotna, wręcz kluczowa.
PWC: rośnie ryzyko cyberprzestępstw
Cyberprzestępstwa znajdują się w grupie czterech najczęściej raportowanych przez firmy przestępstw gospodarczych - wynika z raportu firmy doradczej PwC "Global Economic Crime Survey 2011". Co więcej badane firmy przewidują, że firmy przewidują, że najbliższym czasie ryzyko, że padną ofiarą cyberprzestępstw jeszcze wzrośnie.
Chmura nie zastąpi starej informatyki
Według raportu IDC, polski rynek przetwarzania danych w chmurze w 2010 był wart 36 mln USD. Choć rozwija się bardzo szybko, wiele firm z rezerwą obserwuje oferowane rozwiązania.
SAP bierze drogi zastrzyk adrenaliny
Firma zapłaci 3,4 mld USD za przejęcie producenta oprogramowania do zarządzania zasobami ludzkimi w modelu cloud computing. Nie tylko o aplikacje HR i HCM chodzi szefom SAP.
Totek oszczędzi na IT
Totalizator wdraża nowy system loteryjny, który umożliwi dokonywanie zakładów przez internet i z urządzeń mobilnych, a nawet doładowanie telefonu komórkowego i opłacenie rachunków.
Jak pracować, to tylko w Google
Dla specjalistów IT etat w Google to marzenie. Firma zwycięża w rankingach pracodawców za granicą i w Polsce. Jak dostać posadę w Google i nad czym pracują centra R&D tej firmy w Polsce?
1500 firm z kasy na wsparcie innowacji
Czy działania 8.1 i 8.2 PO IG spełniły swoją rolę? Podczas naszej debaty dyskutowali o tym przedstawiciele PARP, Ministerstwa Gospodarki, przedsiębiorców i funduszy venture capital.
Na Mazurach rośnie konkurent Intela
Firma GryfTechnologia z Pisza stworzyła procesor "Warszawa", który znajdzie zastosowanie w systemach automatyki przemysłowej, urządzeniach medycznych, motoryzacyjnych, militarnych itd.
Będzie boom na biznesowe narzędzia społecznościowe
Mikroblogi, profile i strumienie aktywności mają zyskiwać na popularności m.in. kosztem rozwiązań klasy Unified Communications. Zdaniem analityków firmy Forrester Research w ciągu do 2016 roku wartość rynku zaadoptowanych na potrzeby biznesowe rozwiązań znanych z konsumenckich sieci społecznych wzrośnie aż dziesięciokrotnie.
USA walczy z piractwem
Stany Waszyngton i Luizjana, wprowadziły w tym roku prawo zakazujące importu i sprzedaży towarów pochodzących od producentów, u których wykryto nielegalne oprogramowanie.
Jednolity rynek dla e-gospodarki
Internet zmniejsza nie tylko przedświąteczne przeciążenie firm kurierskich, ale usuwa też wiele innych barier i hamulców rozwojowych elektronicznej gospodarki.
Michał Mikulski o biomedycznym ramieniu robotycznym sterowanym elektromiogramem
Rozmowa z autorem prototypu, doktorantem Politechniki Śląskiej, zwycięzcą drugiej edycji konkursu PARP Akademicki Mistrz Innowacyjności.
Technologie
Bezpieczne dane według potrzeb
Nikogo nie trzeba przekonywać o znaczeniu kopii bezpieczeństwa. Przedstawiamy problemy, z którymi borykają się różne organizacje - od najmniejszych firm do wielkich korporacji.
HP integruje deduplikację
Głównym tematem konferencji była koncepcja instant-on enterprise. Zaprezentowano także sporo nowych rozwiązań, które są częścią związanej z tą koncepcją infrastruktury.
Czy Windows to już przeszłość
Sprzedaż systemów Windows rośnie znacznie wolniej niż przychody w innych działach Microsoftu. O wiele więcej korzyści przynosi sprzedaż oprogramowania biznesowego, takiego jak Office.
Zarządzanie
Polska za mało inwestuje w B&R
Kolejna edycja raportu na temat innowacji Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) potwierdza, że Polskę nadal sporo dzieli od gospodarek najbardziej innowacyjnych.
Każda firma musi działać jak start-up
Na rynku przetrwają te przedsiębiorstwa, które będą zdolne podważyć własną pozycję rynkową, swoje największe osiągnięcia, produkty i innowacje.
Fotokody zachęcają do zakupów
Rosnąca popularność urządzeń mobilnych sprawia, że w kampaniach reklamowych i sprzedażowych coraz częściej wykorzystuje się kody QR. Oto ciekawe przykłady zastosowań.
ERP w sieciach handlowych
Sprzedaż detaliczna wymusza stosowanie rozwiązań, które integrują biznes. Potrzeby warunkują nowe kanały sprzedażowe, wzrost świadomości klientów, konkurencja i asortyment.
Główny dystrybutor Plusa wdraża nowy system ERP
Liberty Poland, główny dystrybutor operatora sieci telefonii komórkowej Plus GSM, dysponuje jedną z największych sieci sprzedaży telefonów komórkowych w Polsce - ma ponad 180 placówek handlowych.
Powen-Wafapomp usprawnia produkcję w modelu projektowym
Obok seryjnej produkcji szerokiej gamy pomp przemysłowych i górniczych firma Powen-Wafapomp realizuje złożone zamówienia jednostkowe.
Credit Agricole wspiera procesy biznesowe
Credit Agricole Bank Polska wykorzysta platformę webMethods firmy Software AG do usprawnienia kontroli nad przebiegiem procesów biznesowych oraz integracji środowiska informatycznego bazującego na architekturze usługowej SOA.
QlikView wspiera analizy zgłoszeń serwisowych w Schneider Electric
Zdecydowana większość wdrożeń oprogramowania klasy Business Intelligence dotyczy w pierwszej kolejności finansów, kontrolingu bądź sprzedaży.
Bezpieczeństwo
Nowe zagrożenia: smartfony, kradzież tożsamości, zakłócanie GPS
Przedstawiamy listę najbardziej niebezpiecznych zagrożeń pojawiających się na świecie i budzących coraz większe zainteresowanie cyberprzestępców.
Powódź połączeń na wielką skalę
Ochrona przed rozproszonymi atakami odmowy obsługi jest trudna, kosztowna i nie zawsze skuteczna. Zmasowane ataki potrafią wykorzystać pasmo liczone w dziesiątkach gigabitów na sekundę.
Opinie
Pracownik na godziny
Praca najemna jest w zasadzie świadczeniem pewnych usług na rzecz pracodawcy w określonym czasie i za uzgodnione wynagrodzenie. Niestety, nie wszyscy pracodawcy znają tę definicję. Niektórzy ciągle mylą pracę z niewolniczą służbą.
Pomiędzy
Węgrom znowu obniżono rating, w wyniku czego złotówka spadła względem koszyka walut. W tym także względem euro, którego dni - według wielu poważnych analityków - są policzone. Ciekawe, co zrobi Bank Narodowy Szwajcarii, bo w trosce o konkurencyjność gospodarki związał swoją walutę z taką, której za chwilę może nie być. Wczoraj było w miarę normalnie, jurto też podobno ma tak być. Tylko dziś jesteśmy w jakimś Pomiędzy.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »