Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2011
Wydanie 10/2011
Wydanie 10/2011, 11 października 2011
Bezpieczeństwo
AAA - uwierzytelnianie, autoryzacja i kontrola dostępu (cz. 2)
Funkcjonowanie internetu w dużej mierze opiera się na zaufaniu i kontroli dostępu. Nawet anonimowa część sieci nie może funkcjonować bez kontroli pozwalającej określić, kto ma dostęp i kiedy z niego korzysta. Bez takiej kontroli można podważyć zaufanie do każdej witryny WWW, a nawet ją zniszczyć.
Centrum danych
Thin provisioning - niewykorzystany potencjał?
Technika dynamicznego alokowania zasobów pamięci masowej zgodnie z aktualnymi potrzebami ma olbrzymi potencjał. Niestety bywa, że przysłaniają go trudności związane z wdrożeniem thin provisioningu. Wobec błyskawicznie rosnących potrzeb na pamięć tak być nie powinno.
Komunikacja
Smartfony, tablety i bezpieczeństwo firmy
Zagwarantowanie pełnego bezpieczeństwa infrastruktury nowoczesnych organizacji to obecnie sprawa priorytetowa. Jest to uwarunkowane tym, że w coraz większym stopniu stawia się w nich na mobilność i łatwość dostępu do informacji (także wrażliwych), a dostęp online stał się standardem. Wyposażanie pracowników w smartfony i tablety sprawia, że zapewnienie bezpieczeństwa w sieci korporacyjnej stało się jeszcze trudniejsze.
Sieci
Multimedia z internetu
Udostępnianie materiałów multimedialnych to obecnie bardzo ważna funkcja serwisów webowych. Dobór odpowiedniej technologii i serwera do streamingu wideo pozwala na prezentację tego typu treści w satysfakcjonującej dla użytkowników jakości. Aby to osiągnąć, nie zawsze trzeba zmieniać posiadany serwer webowy, choć są przypadki, gdy jest to konieczne.
Sieci GPON w praktyce
Technologia GPON wydaje się dobrym wyborem przy budowie infrastruktury sieci dostępowej, która ma zapewniać bardzo szybkie łącza oraz - uwzględniając nowe standardy przekazów wideo - musi sprostać zwiększonym wymaganiom przy udostępnianiu HDTV. Pojawiają się jej pierwsze wdrożenia w Polsce.
Raport
Linux skończył 20 lat: nowe wyzwania, nowe możliwości
Dwadzieścia lat temu, kiedy Linus Torvalds po raz pierwszy zapowiedział swój nowy system operacyjny na grupie dyskusyjnej Usenetu, nie przypuszczał, że po latach jego dzieło podbije świat.
Testy i porównania
Cisco Catalyst 4500 - do 60 W na port
Wygląda na to, że Cisco już nie tylko chce sprzedawać przełączniki, ale aspiruje też do roli dystrybutora energii. Najnowszy model modularnego przełącznika Catalyst 4500 może zaskoczyć niejednego administratora sieci. Nie jest bowiem tylko kolejną, standardową platformą przełączania i routingu pakietów, lecz może również pełnić rolę systemu dystrybuującego energię i kontrolującego jej pobór, a także monitorować pracę i wydajność sieci LAN.
Steelhead Mobile 3.1 - zdalny dostęp w mgnieniu oka
Choć firma Riverbed znana jest przede wszystkim z rozwiązań przyspieszających ruch WAN między stacjonarnymi oddziałami firm, to w jej ofercie znajdują się również analogiczne narzędzia dedykowane pracownikom zdalnym lub często podróżującym. Najnowsza wersja oprogramowania, Steelhead Mobile, znacznie skraca czas wymiany danych między dwoma lokalizacjami i przystosowana jest do współpracy nie tylko z wirtualnymi desktopami Citrix czy aplikacjami Microsoftu, ale działa także w środowisku Mac OS.
Świat w sieci
Nobel z informatyki
Jesienią każdego roku rozpoczyna się zbieranie kandydatur mających szanse na zdobycie nominacji do najbardziej prestiżowego wyróżnienia na świecie. Od 1901 r. nagrodę Nobla - czyli złoty medal, dyplom honorowy i pokaźną sumę pieniędzy - otrzymują osobistości ze świata kultury, medycyny czy nauk przyrodniczych. Ograniczona liczba kategorii - oryginalnie było ich pięć: fizyka, chemia, fizjologia lub medycyna, literatura i "pokój", a od 1968 r. dołączono jeszcze ekonomię - i niechęć Fundacji Nobla do ich rozszerzenia, budzą w niektórych środowiskach sprzeciw.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »