Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2011
Wydanie 20-2011
Wydanie 20-2011, 5 lipca 2011
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Prawo
Jak w praktyce działają nowe przepisy tzw. ustawy medialnej
Termin implementacji dyrektywy o audiowizualnych usługach minął 19 grudnia 2009 r. Polska po kilkukrotnych przypomnieniach ze strony Komisji Europejskiej, wszczętym postępowaniu wyjaśniającym i groźbie skargi do Trybunału Sprawiedliwości UE, w końcu wdrożyła dyrektywę. Nowe prawo obowiązuje od 23 maja 2011 r.
Zanim znajdziemy wykonawcę aplikacji
Przygotowując aplikację internetową, należy w opisie funkcjonalności zawrzeć wymagania dotyczące zabezpieczenia danych osobowych, które będą za jej pomocą przetwarzane.
W centrum uwagi
Internet coraz zachłanniej zagarnia kolejne kawałki medialnego tortu
Z najnowszego raportu firmy doradczo-analitycznej PwC "Global Entertainment & Media Outlook 2011-2015" wynika, że globalne wydatki na rozrywkę i media wzrosną z poziomu 1,4 bln USD w 2010 r. do 1,9 bln USD w 2015 r. przy średnim tempie wzrostu na poziomie 5,7% rocznie.
Co się stało z czytelnikiem
Nikt nie wie, czy Internet przekształcił sposób obcowania z tekstem, czy pozbawił nas zdolności odbioru dłuższych form. Czy należy nad tym ubolewać, czy poczekać na wyłonienie się nowego porządku?
Wiadomości
Czy technologie IT naprawdę są innowacyjne?
Premierze tegorocznego wydania raportu COMPUTERWORLD TOP200 towarzyszyła debata oksfordzka na temat innowacji w IT i ich wpływu na funkcjonowanie firm.
Demokracja twitterowa
Serwisy społecznościowe to coraz bardziej doceniane narzędzie komunikowania się. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z reguł, które rządzą obiegiem informacji w tym "systemie".
Skoncentrowani na przemyśle
Rozmowa z Gordonem Flemingiem, wiceprezesem firmy QAD, o rynku rozwiązań ERP, wyścigu fuzji i przejęć oraz kierunkach rozwoju systemu QAD Enterprise Applications.
Teraz analityka
Od 100 lat IBM odgrywa kluczową rolę w rozwoju rynku IT na świecie. Dziś pracuje nad tym, co będzie oferował w przyszłości.
Projekt goni projekt
Za fundusze unijne ZUS realizuje kilka projektów IT - tworzy e-usługi dla firm i obywateli, instaluje systemy kolejkowania, buduje własne call center.
ZUS rezygnuje z ZETO
Zakłady Elektronicznej Techniki Obliczeniowej od roku 1983 obsługują tzw. stare emerytury. W 2010 r. rozwiązano umowę z pierwszym z nich - ZETO Częstochowa.
Trening czyni mistrza
Przebieg tegorocznej konferencji Computerworld "Wolność i bezpieczeństwo" pokazał, jak ważny dla współdziałania służb ratowniczych jest system komunikacji i dostęp do informacji.
Rozmowa z Marcinem Francem, mentorem zespołu CodeRaiders, reprezentującego Polskę na finałach Imagine Cup 2011 w kategorii inżynieria oprogramowania
Na co dzień jest menedżerem projektów w korporacji zajmującej się produkcją samochodowych systemów nawigacyjnych i doktorantem w Katedrze Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.
Technologie
Kartki z internetowego kalendarza
Internet z projektu dla wojska stał się jednym z najważniejszych mediów elektronicznej komunikacji. Przeglądarka WWW, opracowana na uczelni, umożliwia korzystanie z wielu programów.
Wirtualizacja a potrzeby dyskowe
Wdrożenie środowisk wirtualizowanych wiąże się z rozbudową składowania danych w firmie. Niezbędne będą inwestycje, które należy uwzględnić przy planowaniu opłacalności przedsięwzięcia.
Zamiast uśpienia - migracja na serwer
Badacze z instytutu Microsoft w Indiach opracowali technologię, która umożliwia przenoszenie pracujących obrazów desktopów na serwer i wyłączenie stacji roboczych zamiast usypiania ich.
Sturdzeniowy procesor firmy Tilera
Opracowano procesor ogólnego zastosowania sprawniejszy energetycznie od procesorów x86. Oferta będzie kierowana na rynek serwerów, obecnie zdominowany przez Intela i AMD.
Nowości rynkowe
Zarządzanie
Mobilne przyprawy
Kotanyi Polonia usprawnia sprzedaż w terenie dzięki wdrożeniu aplikacji klasy SFA (Sales Force Automation) od Asseco Business Solutions.
Wiedza i praktyka ze scentralizowanym systemem
Na początku roku Wydawnictwo Wiedza i Praktyka wdrożyło nowy system wydawniczy. System autorstwa firmy TouK centralizuje wszystkie główne procesy i dane WiP. Po zakończonym właśnie okresie wsparcia powdrożeniowego rozpoczęto prace nad dalszym rozwojem NSW, czyli integracją z systemem e-commerce wydawnictwa.
Pogoda 2.0
TVNMeteo.pl to nowy internetowy serwis pogodowy stacji telewizyjnej TVN Meteo.
Wirtualny Sztetl w wersji mobilnej
Muzeum Historii Żydów Polskich uruchomiło mobilną wersję portalu Wirtualny Sztetl www.sztetl.org.pl z okazji jubileuszu dwulecia istnienia projektu w Internecie.
Wydobycie kruszywa wsparte przez ERP
Górnicze Zakłady Dolomitowe podjęły decyzję o wdrożeniu systemu ERP firmy Macrologic, który pozwoli lepiej zarządzać przedsiębiorstwem, działającym na rynku narażonym na ryzyko wahań koniunktury.
Kierunek: samoobsługa
Rozmawiamy z Januszem Nowakiem, CIO i CTO w UPC Polska.
Architektura wagi ciężkiej i lekkiej
Przełożenie zwrotnicy kolejowej wymaga przede wszystkim siły.
Między potrzebami a możliwościami
Proces planowania zasobów w ramach zarządzania portfelem projektów jest głównie narzędziem komunikacji pomiędzy odpowiedzialnymi za projekty a przełożonymi pracowników.
Bezpieczeństwo
Nowoczesny UPS w serwerowni
Zasilacz UPS nie jest tylko skrzynką z gniazdem zasilającym, do którego podłącza się serwer. Producenci podwyższyli sprawność zasilaczy i integrują je z infrastrukturą zarządzania serwerownią.
(Nie)bezpieczeństwo sieci smart grid
Uważa się, że zdalny pomiar wykorzystania energii elektrycznej przyniesie gospodarce wiele korzyści. Należy zapewnić bezpieczeństwo sieci, a to niełatwe zadanie.
Niedopatrzenie i niewiedza
Osoby szukające pracy wysyłają CV do organizacji, ufając, że plik posłuży tylko do rekrutacji. Tymczasem cały zbiór wielu dokumentów może być publicznie dostępny.
Wieloryb na haku
Phishing przybiera różne formy. Oprócz fałszywych wiadomości pojawiają się także ataki kierowane przeciw konkretnym osobom, wysoko postawionym w organizacji.
DNS wskaże tajną sieć
Cyberprzestępcy wykorzystujący przejęte komputery do kradzieży informacji finansowych uodporniają sieci, by utrudnić ich wykrycie. Teraz do wykrywania botnetów można stosować zapytania DNS.
Opinie
By kwiat pozostał kwiatem
Na jednym z blogów znalazłem ciekawą historię. Tybetańscy mnisi w ramach nowicjatu muszą przejść przez ćwiczenie umysłowe polegające na odpowiedzi na pytanie: gdzie leży moje prawdziwe "ja"? Kim jestem przede wszystkim: imieniem, narodowością, członkiem rodziny albo grupy? Co mnie charakteryzuje: jakaś historia z dzieciństwa, czy może zawód albo hobby? Bez czego przestałbym być sobą, a byłbym kimś innym?
Kodeksy i regulacje
Z informatyki, podobnie jak z motoryzacji, coraz więcej się korzysta. Samochody stają się wygodniejsze i szybsze, ale podróż nimi jest dużo wolniejsza niż kiedyś. Ładowanie systemu operacyjnego stacji roboczej wydłuża się w miarę pojawiania się coraz wydajniejszego sprzętu.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »