Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2009
Wydanie 44-2009
Wydanie 44-2009, 1 grudnia 2009
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Prawo
Bez wad prawnych
Konsekwencje naruszenia praw autorskich przez pracownika, w trakcie realizacji projektu na zamówienie, ponosić będzie jego pracodawca.
Wiadomości
CD Projekt i Optimus teraz razem
Komentatorzy i analitycy nie bardzo wiedzą, co zrobić z tą transakcją, gdyż nie da się jej zaszufladkować. Zawodowcy z pierwszej linii, zajmujący się blue chipami, prawdopodobnie nawet jej nie zauważyli, natomiast reszta powtarza większe lub mniejsze fragmenty oficjalnych komunikatów, które mimo że brzmią prosto, są niezłą łamigłówką.
IDC: Polacy kupują mniej komputerów
Mimo spadku cen sprzętu i rosnącego popytu ze strony użytkowników domowych sprzedaż komputerów w Polsce w III kwartale 2009 r. spadła. Jak podała firma IDC Polska, w III kwartale 2009 w Polsce sprzedano niewiele ponad 803 tys. komputerów.
Od aparatów matematycznych do Internetu
W 1948 r., przy tworzonym wówczas Państwowym Instytucie Matematycznym, powstała Grupa Aparatów Matematycznych (GAM). Od jesieni 1950 r. w Instytucie Matematycznym trwały prace nad Analizatorem Równań Algebraicznych (RAL), Analizatorem Równań Różniczkowych (ARR) i Elektroniczną Maszyną Automatycznie Liczącą (EMAL).
Zachodniopomorska informatyka na fali
Gmina Kołobrzeg została laureatem konkursu "Gmina na fali 2009" na najlepsze rozwiązanie informatyczne zastosowane w gminach województwa zachodniopomorskiego. Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas III Zachodniopomorskiego Konwentu Informatyków, organizowanego przez Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny.
Regres w informatyzacji
O skutkach nieudolnej informatyzacji polskiej administracji rozmawiamy z Krzysztofem Szubertem, przewodniczącym Komisji Business Centre Club ds. Informatyki, Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.
Kryzys, kryzys... a co po kryzysie?
Mijający rok przyniósł najsilniejsze załamanie światowej gospodarki od dziesięcioleci. Jego skutki boleśnie odczuła też branża teleinformatyczna. Dopiero w 2011 r. wartość rynku IT osiągnie poziom sprzed kryzysu.
Uporządkowanie informacji
US Pharmacia od 5 lat korzysta z systemu wspomagającego zarządzanie zadaniami, informacjami i obiegiem dokumentów. Wprowadzono też centralne ich repozytorium w Intranecie.
Obieg to nie wszystko
W dzisiejszych firmach systemy zarządzania dokumentami nie mogą się obyć bez dodatkowych narzędzi, które usprawniają pracę firmy. Przedstawiamy kilka z nich.
Listopadowy dzień Oracle
Organizowana po raz pierwszy w Warszawie konferencja OracleDay była okazją do zaprezentowania zmian w ofercie amerykańskiego koncernu. Tych zaś nie brakuje.
Dyrektywy po liftingu
Zakończono wreszcie prace nad zmianami w pakiecie unijnych dyrektyw dla rynku telekomunikacyjnego.
En Face: Grzegorz Fiuk...
... prezes zarządu Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego; wcześniej zastępca dyrektora departamentu rozwoju rejestrów w MSWiA odpowiedzialny za PESEL 2 i dyrektor departamentu ds. informatyzacji w Ministerstwie Finansów odpowiedzialny za projekt e-Deklaracje; przez wiele lat główny informatyk w zakładach przemysłowych i jednostkach samorządowych.
Technologie
Lepsza wydajność i dostępność
Wirtualizacja może dotyczyć również zasobów storage czy budowy infrastruktury masowego przetwarzania danych. Jej zastosowanie pozwala na optymalizację zarządzania zasobami danych.
Bogate możliwości rozwoju
Rozwiązania należące do rodziny Rich Internet Applications (RIA) wcześniej czy później pojawią się w większości organizacji. Dzisiaj dominują głównie w portalach internetowych, ale coraz częściej wykorzystywane są też w zastosowaniach biznesowych.
Transmisja po nowemu
LTE jest nową technologią bezprzewodowej transmisji danych, która znacząco różni się od dotychczasowych rozwiązań telefonii komórkowej.
Zarządzanie
Migracja pod kontrolą
Mając odpowiednio przygotowany plan migracji danych, zyskujemy pewność zakończenia projektu w terminie i eliminujemy ryzyko wystąpienia błędów w nowym systemie.
Stawiamy na elastyczność
O wartości systemów ERP, ich integracji z biznesem, perspektywach rozwoju, rozmawiamy z Pamelą Lopker, założycielką i prezesem firmy QAD.
Bezpieczeństwo
Od zera do dobrego VPN
Budując wirtualną sieć prywatną w firmie, zazwyczaj nie dokonuje się prawie żadnych analiz. Dział IT po prostu zamawia usługę, która wydaje się najbardziej zbliżona do potrzeb. To błąd.
Wirtualnie czy bezpiecznie?
O bezpieczeństwo systemów i aplikacji uruchamianych w modelu wirtualnym trzeba zadbać co najmniej tak dobrze, jak przy modelu tradycyjnym.
Opinie
Papier, wiara i cuda
Wczesną jesienią spędziłem wakacje na innym kontynencie. Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłem po przylocie, było skierowanie się do sklepu prowadzonego przez lokalnego operatora telekomunikacyjnego. Prosta wymiana karty SIM za równowartość nieco ponad stu złotych zapewniła mi na najbliższe trzy tygodnie telefonię komórkową, nielimitowany dostęp do internetu i nawigację samochodową.
Mecenas
Jest dosyć bogata liczba plag, które nie współgrają z informatyczną technologią. Jedną z nich jest niemoc ustawodawcza, jakże często dająca o sobie znać w skali globalnej. Kto jednak wspomni o tego typu dysfunkcjach mających miejsce w małych firmach?
Satelitarny Kraków
Gdyby wrażenia z tegorocznych krakowskich targów SatKrak oprzeć tylko na tym, co było na stoiskach, to byłoby to na granicy niedosytu i rozczarowania.
Milionerzy, bez emerytów
Kiedy 12 lat temu napisałem felieton pt. Emeryci-milionerzy (łatwo go znaleźć guglując tytuł), to marzenie Tomasza Sielickiego, szefa Computerlandu, o setce pracowników jego firmy, mających mieć akcje wartości ponad miliona złotych, było bliskie zrealizowania.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »