Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2009
Wydanie 23-2009
Wydanie 23-2009, 9 czerwca 2009
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Prawo
Nasze dane - wasze prawa
Obowiązujące przepisy prawa mogą utrudnić lub wręcz uniemożliwić wykorzystywanie do celów biznesowych podstawowych zasobów portali społecznościowych, jakimi są dane użytkowników.
Wiadomości
IBM wesprze Wrocławskie Centrum Badań EIT+
Przedstawiciele IBM i EIT+ podpisali list intencyjny w sprawie wspólnych badań naukowych.
Obama: nowa strategia walki z cyberterroryzmem
Barack Obama poinformował o planach utworzenia stanowiska koordynatora ds. bezpieczeństwa w sieci.
Rynek serwerów na znacznym spadku
Oszczędności w firmowych budżetach IT mocno odbiły się na stosunkowo stabilnym rynku serwerów.
Najciemniej pod latarnią
Polscy naukowcy są jednymi z czołowych jeśli chodzi o badania nad zastosowaniem technik ukrywania informacji - steganografii - w sieciach WiFi, usługach multimedialnych, czy ruchu internetowym.
Zakupy pod kontrolą
Duży potencjał usprawnień i oszczędności dla biznesu tkwi we wdrożeniu elektronicznego zatwierdzania faktur zakupu.
Od informatyki i innych rzeczy
Mimo nie najlepszej kondycji finansowej polskiej oświaty, wiele polskich szkół może liczyć na wysoki poziom nauczania informatyki i wyposażenia w sprzęt IT. To głównie dzięki zaangażowaniu i aktywności nauczycieli.
Cyfrowa eksplozja
W oszałamiającym tempie rośnie wciąż ilość danych w postaci cyfrowej. Według EMC Corporation, tylko w ubiegłym roku wytworzono ich prawie 500 biliardów gigabajtów. W przybliżeniu stanowi to równowartość 19 miliardów całkowicie zapełnionych dysków DVD zapisanych w formacie Blu-ray, 4,8 biliardów internetowych transakcji bankowych lub 162 bilionów zdjęć cyfrowych.
ENFACE: dr inż. Wojciech Sakowski...
... prezes i współzałożyciel firmy Evatronix projektującej wirtualne komponenty elektroniczne dla firm z całego świata, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej.
Technologie
Platforma e-usług
Ministerstwo Sprawiedliwości kończy budowę sieci rozległej, w oparciu o którą możliwe będzie zaoferowanie dostępu online do takich rejestrów, jak Księga Wieczysta i KRS.
Blade: tak czy nie
Technologia serwerów blade staje się coraz popularniejsza, choć użytkownicy wciąż nie mają wystarczających informacji na jej temat. Odkrywamy kilka tajemnic tych rozwiązań.
Obieg oszczędności
Rozsądnie dobrany i wdrożony system obiegu dokumentów umożliwia znaczące usprawnienie pracy. W pierwszej kolejności należy wdrożyć go w tych procesach, gdzie wykonywane są wielokrotnie powtarzalne czynności, związane z codzienną pracą organizacji.
Windows i SuSE w jednej sieci
Novell udostępnił narzędzie pozwalające na zarządzanie serwerami swojej dystrybucji Linuxa z komputerów pracujących pod kontrolą systemu Windows.
Fujitsu opuszcza rynek dysków twardych
Firma przekaże całą tę gałąź działalności - włączając w to dyski SSD - zarządzanej przez siebie spółce zależnej Toshiba Storage Device.
Zarządzanie
Biznes z techniką w tle
GK Kęty to największy w Polsce holding aluminiowy działający w całej Europie. Rocznie przetwarza prawie 50 tys. ton tego surowca prowadząc równolegle działalność produkcyjną m.in. w segmencie opakowań giętkich i budowlanych systemów aluminiowych.
Od danych do wiedzy
Jak każdy podręcznik, tak i ta publikacja systematyzuje i porządkuje wiedzę - w tym przypadku na temat zasad funkcjonowania i możliwości zastosowania systemów Business Intelligence. Nie jest to jednak książka dla informatyków czy specjalistów nastawionych na techniczne aspekty rozwiązań BI.
W sposób proaktywny
Sprawna metoda zarządczo-administracyjna to zdecydowanie za mało, aby osiągnąć sukces biznesowy projektu. Trzeba mieć jeszcze dostęp do informacji pozwalających podjąć właściwe decyzje na poziomie realizacyjnym.
Bezpieczeństwo
Klonowanie reaktywacja
Karty zbliżeniowe wykorzystywane w systemach kontroli dostępu w firmach czy rozliczania transakcji były reklamowane przez producentów jako bezpieczne. Niektóre z nich można jednak szybko i prosto skopiować - udowadniają naukowcy z Polski i Wlk. Brytanii.
Opinie
Nabijanie dwutlenkiem węgla
Świat oszalał na punkcie emisji dwutlenku węgla. Co prawda, naukowcy nadal spierają się, czy jego poziom naprawdę się podnosi, czy jest to groźne dla klimatu oraz czy emisja wywoływana przez człowieka ma istotne znaczenie w tym zjawisku. Ale pozostawmy im te spory. Ważne, że w informatyce zapanowała moda na "zielone" i - realnie patrząc - czy nam się to podoba czy nie, musimy się z nią zmierzyć.
Niskie cele
Czasami przesadna oszczędność nie wychodzi firmie na dobre, zwłaszcza gdy oszczędność ta tyczy tego, co jest największym kapitałem, czyli wartości ludzkich. Ale hasła sobie, a praktyka sobie.
Więcej pamięci!
Tytułowe wezwanie nie jest bynajmniej żądaniem wzmożenia tempa i zakresu prac instytutów, które żmudnie rozsupłują węzełki niedawnej przeszłości, a jak trzeba, to i od siebie dowiązać coś też potrafią. Jeżeli jest jednak coś wspólnego między nimi a tematem tego felietonu, to jest to swoista paranoja, z której jedno i drugie wynika.
Plan amerykański, czyli naturszczyk
Tak się składa, że dzisiejszy felieton, choć jak zwykle w sobotę, piszę jednak nie w domu, ale na planie filmowym. Zostałem bowiem zaangażowany przez mego syna jako statysta do jego filmu dyplomowego. Mam zagrać profesora fizyki, który wraz z innymi profesorami-statystami słucha prezentacji referatu doktorskiego. No cóż, sam kiedyś miałem przyjemność brać udział w takiej akcji na serio, więc zadanie aktorskie chyba nie przerasta moich możliwości.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »