Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2008
Wydanie 37-2008
Wydanie 37-2008, 14 października 2008
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
AMD sprzeda fabryki
Zarząd AMD potwierdził spekulacje dotyczące sprzedaży zakładów produkcyjnych oraz podziału firmy na dwie spółki. Przyjęty plan zakłada podział AMD na dwie firmy - spółkę projektującą procesory (AMD) i osobną firmę - Foundry - zajmującą się ich wytwarzaniem. Taki ruch ma podreperować budżet AMD i pozwolić skuteczniej konkurować z Intelem.
Asseco przejmuje obsługę PZU
Powszechny Zakład Ubezpieczeń podpisał z Asseco Poland umowę ramową na utrzymanie i modyfikację oprogramowania systemów Insurer i FKX. Wartość umowy, która będzie obowiązywać do końca grudnia 2011 r. to 110 mln zł. Kontrakt ten zastępuje Umowę o świadczenie usług informatycznych z lutego 2000 r. podpisaną jeszcze z Prokom Software.
Polacy w finałach Google Code Jam
Pięciu z 25 uczestników krakowskich półfinałów Google Code Jam 2008 - Eryk Kopczyński, Alan Meller, Jacek Jurewicz, Piotr Niedźwiedź i Marcin Babij - zakwalifikowało się do finału.
IBM inwestuje w cloud computing
Przedstawiciele firmy ujawnili plany rozwoju platformy Bluehouse oraz aplikacji, które mają być udostępniane w formie usług. Będą wykorzystywać rozwiązania przejętych niedawno firm Telelogic, Watchfire i Web Dialogs. Serwis Bluehouse ma zostać udostępniony na zasadach komercyjnych na początku 2009 r.
Roboty na straży polskich granic
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów poinformował o rozpoczęciu prac nad projektem TALOS. Jego celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa lądowej granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, w tym wschodniej granicy Polski.
Zmiany kadrowe
Stanisław Buzała... Andrzej Molski... Robert Kurzydło... Grzegorz Ochędzan... Tomasz Ziędalski...
CERN a grid computing w nauce
Infrastruktura grid computing, zbudowana z myślą o przekazywaniu do instytucji naukowych rozproszonych po całym świecie informacji generowanych przez Wielki Zderzacz Hadronów będzie również służyć naukowcom pracującym w innych dziedzinach niż fizyka. Tematowi temu poświęcona była wideokonferencja, w której udział wzięli naukowcy pracujący w Instytucie CERN oraz w placówkach naukowych znajdujących się w USA i Azji.
Studia ze społeczeństwa informacyjnego
Uniwersytet Jagielloński zaprasza na jednoroczne studia podyplomowe "Społeczeństwo Informacyjne".
Krakowskie centrum biurowo-laboratoryjne
Rozbudować się ma Krakowski Park Technologiczny.
Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7
Dystrybutorzy OEM mogą sprzedawać komputery z Windows Vista z możliwością powrotu do Windows XP do 31 lipca 2009 r.
Rośnie sprzedaż systemów UTM
Z analiz firmy IDC wynika, że kompleksowe systemy do zarządzania bezpieczeństwem systemów IT (UTM) już dziś cieszą się większym zainteresowaniem niż rozwiązania pozbawione możliwości integracji.
Pęka MONolIT
Reorganizacja zarządzania teleinformatyką w resorcie obrony narodowej źle wróży programowi profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP.
Na gorąco: Maxim Lavrov
Szef projektu 1C: Enterprise 8 o rozwoju w Polsce, wprowadzanego przez 1C, która wchodzi na nasz rynek systemów ERP. W Rosji z jej rozwiązań korzysta ok. 91% firm na rynku MSP.
EnFace: Bruno Jackobfeuerborn...
...dyrektor ds. eksploatacji sieci, członek zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej, odpowiada za sieć telekomunikacyjną i systemy IT obsługujące tego operatora. Niemal całe życie zawodowe związany z Deutsche Telekom, który jest akcjonariuszem Ery.
Technologie
Ostatnie pięć lat kabli
Po technologiach bezprzewodowej transmisji danych nadchodzi czas bezprzewodowych systemów przesyłu energii elektrycznej.
Wirtualny desktop
Technologie wirtualizacji komputerów PC wciąż cieszą się względnie małą popularnością, a firmy podchodzą z dużą rezerwą do możliwości ich wykorzystania.
Ethernet w skali makro
Producenci sprzętu sieciowego wprowadzają coraz więcej rozwiązań przeznaczonych dla systemów Metro Ethernet, przewidując szybki rozwój tego segmentu rynku.
Zarządzanie
IT agentem zmian
Połączenie infrastruktury informatycznej dwóch banków to zadanie niełatwe. Tomasz Kuźmierz postanowił podjąć takie wyzwanie po raz drugi, tym razem integrując platformy Fortis Banku i Dominet Banku.
Eksperci od wszystkiego
Działy IT stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania instytucji publicznych. Jaką pełnią w nich rolę? Czy są realizatorami pomysłów decydentów czy raczej inicjatorami podejmowanych działań?
Cyfrowy biznes
Tegoroczna edycja konkursu Lider Informatyki skłoniła mnie do refleksji na temat cyfrowego biznesu. W finale znalazły się trzy firmy logistyczne. To nie jest przypadek. To oznaka przekształcania biznesu z natury atomowego w cyfrowy.
Konteksty
Żadnych marzeń, panowie
Budowanie systemu zarządzania wiedzą należy zacząć od platformy wymiany myśli i doświadczeń. W ten sposób dajemy narzędzia do tworzenia nowej wiedzy, jak również przechowywania już zdobytej.
Czy jesteśmy "przemediatyzowani"?
Czy nowe pokolenia, które otrzymują potężny dyspozytyw technologiczny będą jeszcze potrzebować takiej wolności od mediów, jaka była potrzebą poprzednich, czy też stworzą sobie własną przestrzeń życia i będą same decydować, na ile może być ona zapośredniczona przez media?
Bezpieczeństwo
E-podpis w biurze
Praktyczny poradnik dotyczący funkcji dostępnych w standardowych aplikacjach biurowych może ułatwić zastosowanie podpisu elektronicznego w codziennej pracy.
Punkt widzenia
Strategia na lepsze czasy
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało Strategię społeczeństwa informacyjnego do roku 2013.
Prawie koniec świata
Otwarcie Wielkiego Zderzacza Hadronów (LHC) spowodowało chwilowe zainteresowanie mediów tematami naukowymi. Wśród całkiem kompetentnych artykułów można było znaleźć rozmaite sugestie, że np. LHC stworzy małą czarną dziurę, która wessie nas wszystkich albo nowy rodzaj energii, który wybuchnie niczym bomba atomowa. Zobaczymy - i to nieprędko. Na razie widać, że usunięcie wycieku helu z nadprzewodzących elektromagnesów potrwa do końca roku i dopiero wtedy będzie można ponownie uruchomić akcelerator.
Nad potrzeby
Niejeden informatyk zakładowy powinien wzlatywać nad potrzeby zarządu firmy. Wszak poszukuje się ludzi kreatywnych, nietuzinkowych o szerokich horyzontach. Dzisiaj rola informatyka, to nie grzebanie się w komputerach, ale kreowanie nowoczesnego biznesu.
Banki i chmurka
W tym tytule to wcale nie miało być żadnej chmurki i żadnego w ogóle zdrobnienia. Miała być zwykła, porządna chmura, czyli najbardziej oczywiste tłumaczenie angielskiego "cloud".
Wywracanie kota ogonem
Kilka razy obiecywałem sam sobie, że już nigdy więcej nie będę pisał o prawie autorskim, a w szczególności o problemie ściągania plików z muzyką i filmami z internetu. Niestety, siłę woli mam słabą i naturę grzeszną (zupełnie jak wielu obywateli), więc własnych postanowień nigdy nie przestrzegam. Tym bardziej, że czyhają na mnie pułapki, zastawiane przez życzliwych Czytelników oraz serdecznych przyjaciół.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »