Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2008
Wydanie 34-2008
Wydanie 34-2008, 23 września 2008
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
HP zwalnia po fuzji z EDS
Czy zwolnienia w następstwie połączenia HP z EDS dotkną pracowników polskich oddziałów obu firm? De facto tak już się stało. Skutkiem prowadzonej globalnie reorganizacji działu HP Polska, niebawem zostanie zlikwidowana jego część zajmująca się konsultingiem i integracją. Firma odmawia komentarzy na ten temat - wszystko, co dotyczy integracji z EDS jest w korporacji pilnie strzeżoną tajemnicą - jednak wiadomo, że odgórną decyzję zakomunikowano pracownikom na początku września br. Konsultanci trafią do innych działów m.in. oprogramowania i serwisu. Część z nich może przejść do polskiego oddziału EDS.
TETA ma fundusze naniemiecką inwestycję
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki. Teta zamierza pozyskać z rynku ponad 50 mln zł, dzięki którym sfinansuje akwizycje w kraju i za granicą.
Nowy inwestor finansowy w BPSC
W ciągu miesiąca Discovery Global Citizens Master Found obejmie pakiet obligacji zamiennych na 522 tys. akcji firmy.
Upadek innowatora branży IT
Na skutek kryzysu na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych bank Lehman Brothers, uznawany za lidera innowacji branży IT, wystąpił o ochronę przed wierzycielami.
KE zanalizuje unijny sektor telekomunikacyjny
Komisja Europejska ogłosiła przetargi na realizację dwóch projektów badawczych nad stanem rozwoju unijnej infrastruktury telekomunikacyjnej.
Polski sektor IT w środku stawki
W globalnych badaniach konkurencyjności sektora IT, przeprowadzonych przez Economist Intelligence Unit, na 66. krajów Polska zajęła 32. miejsce.
Co hamuje projekty IT w administracji?
Błędy w określaniu opisu przedmiotu zamówienia...
Skromniejszy wariant łączności dla służb
MSWiA zdecydowało się na zmianę strategii budowy systemu łączności dla służb porządkowych i ratowniczych.
ABW bada rządowe witryny
Po atakach hakerów na strony najważniejszych instytucji państwowych zdecydowano przyjrzeć się ich zabezpieczeniom.
Qumak-Sekom okabluje "Kopernika"
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso otworzył w Budapeszcie Europejski Instytut Innowacji i Technologii.
Nowe oprogramowanie dla ARiMR
ABG wdroży oprogramowanie, które ma przyspieszyć obsługę wniosków dla działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Sygnity pomysłna sektor publiczny
Aram, który należy w 100% do Sygnity, zostanie prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości inkorporowany do macierzystej spółki. W ten sposób nastąpi połączenie działalności na rynku publicznym w obrębie tej grupy.
Po rozum do wód
Po to, by wskazać czynniki kluczowe, od których zależy pomyślny rozwój zarów-no w skali makro, jak i mikro, warto było pojechać na XVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy.
Na gorąco: Christian Rosner
Prezes austriackiej firmy S&T o przyszłości branży IT, oczekiwaniach klientów, planach rozwoju firmy i specyfice polskiego rynku.
EnFace: Andrzej Niżnik...
...założyciel francuskiej firmy Robobat, która w styczniu br. została przejęta przez Autodesk; prezes Robobat Polska, członek Małopolskiej Rady Innowacji, prywatnie pasjonuje się kiteboardingiem.
Technologie
Bliski koniec DSL
Rosnąca liczba użytkowników i wykorzystywanego przez nich pasma, a także perspektywa pojawienia się usług nowej generacji wymuszają rozwój fizycznej warstwy sieci dostępowych, której wymagań nie jest w stanie spełnić DSL.
Prawdziwe relacje
Wiarygodność wyników testowania aplikacji zależy w dużej mierze od tego, w jakim stopniu dane testowe odpowiadają danym produkcyjnym.
Wsparcie dla programowania równoległego
Intel zdecydował się uruchomić w Polsce Software Partner Program, mający na celu zwiększenie - wśród programistów i firm tworzących oprogramowanie - popularności technik programowania równoległego.
Zarządzanie
200 projektów w 400 dni
Wśród finansistów Alior to "bank Sobieraja", wśród informatyków to "bank Baniowskiego". Ile starego, dobrego BPH odnajdziemy w nowym banku, który niebawem startuje?
Dział IT to nie biznes
Zarządzanie działem IT jak odrębną firmą w firmie to pułapka, która sprowadza jego rolę do dostawcy podstawowych usług. Skutecznie blokuje bardziej innowacyjne modele funkcjonowania IT w organizacji.
Konteksty
Państwo "sprywatyzowane"czy publiczne?
Urzędnicy boją się procesu "prywatyzacji" administracji publicznej, a nie jej informatyzacji.
Od face to face do interface to interface
Pamiętając o wszystkich pozytywach użycia nowych mediów, warto zadać pytanie o koszty. Ceną za eksplozję twórczości, uczestnictwa, pozytywnych doznań jest to, że "kolonizują" one życie ludzi, zawłaszczając je w całym cyklu życiowym.
Bezpieczeństwo
Wirtualna polityka bezpieczeństwa
Korzyści wynikające z zastosowania technologii wirtualizacji są powszechnie znane. Tymczasem bezpieczeństwo systemów wirtualnych jest spychane na daleki plan.
Punkt widzenia
Zakazane piosenki
Organizacje zarządzania autorskimi prawami majątkowymi do utworów usiłują sięgać po najbardziej radykalne środki, aby dowieść przydatności, ale to coraz trudniejsze, bo wciąż brakuje pomysłu, dobrej woli lub wyobraźni zainteresowanych środowisk, aby rozwiązać problem swobody, z jaką można rozpowszechniać i kopiować informacje - godząc w interes twórców i użytkowników nowych mediów komunikacyjnych. Jakby nie chcą widzieć, że dorasta już generacja ludzi, których poglądy na swobodę dostępu do informacji trzeba brać pod uwagę, bo nie pamiętają czasów bez Internetu.
Płacz nad rozlaną książką
W jednym z tzw. poprzednich żyć zajmowałem się oprogramowaniem dla bibliotek. To już zamierzchła przeszłość, ale przyznam, że od tego czasu mam sentyment do tej branży: poznałem wtedy wielu ciekawych ludzi i zetknąłem się z wieloma problemami wielkoskalowego, rozproszonego przetwarzania informacji.
Usprawnienia
Proces wytwarzania oprogramowania ciągle jest dla wielu ludzi spoza branży jakimś tajemniczym obrzędem. Niestety, z tajemniczości tej nie wynika bynajmniej żaden szacunek, którym mogliby być obdarzani twórcy oprogramowania. Często jest raczej odwrotnie.
Berlin 2008
Zamiast Cafe du Nord była stacja Berlin Messe Süd, a poranek nie był - jak w wierszu u Tuwima - ani mglisty, ani śnieżny, bo - jesiennie już - słoneczny i ciepły. Nie najlepsza więc to chyba okazja do takich, tuwimowskich skojarzeń, od których jakoś nie mogę się uwolnić, ilekroć jestem w Berlinie.
Liniowa niesprawiedliwość, czyli skośność w lewo
Ogólnie rzecz biorąc świat dzieli się na tych, którzy mają oraz na tych, którzy też chcieliby mieć. Od niepamiętnych czasów ci drudzy, których nie wiadomo dlaczego jest większość, wymyślają coraz to nowe sposoby na wejście w posiadanie własności tych pierwszych.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »