Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2008
Wydanie 33-2008
Wydanie 33-2008, 16 września 2008
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Roman Durka w Sun Microsystems
Ostatnio na rynku pracy prezesów w głównych rolach występują menedżerowie związani z Dellem. W wakacje przejście z Della do Microsoftu zapowiedział Jacek Murawski. Na początku września br. jego miejsce u potentata rynku komputerów PC zajął Maciej Filipkowski. Przed tygodniem wakat na stanowisku dyrektora generalnego w Sun Microsystems objął Roman Durka, wcześniej wieloletni szef Della w Polsce.
Wola Info przejmuje firmę CRM
SAP kontroluje prawie 40% polskiego rynku
Z analiz IDC wynika, że zdecydowanym liderem polskiego rynku oprogramowania biznesowego jest firma SAP.
11 mln zł za serwis CWT
Straż Graniczna podpisała z firmami Qumak-Sekom, Wola Info i Marwokat czteroletni kontrakt na serwis Centralnego Węzła Teleinformatycznego.
Bezpłatny Internet w stolicy
Władze stolicy chcą, aby w 2010 r. mieszkańcy Warszawy mieli bezpłatny dostęp do Internetu.
Solorz i Krauze w Sferii?
Właściciel Polsatu i założyciel Prokomu prowadzą rozmowy na temat sfinansowania rozwoju spółki Sferia, która wkrótce ma uzyskać status mobilnego operatora.
System płatności dla e-PUAP
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) ma zostać wzbogacona o podsystem umożliwiający wnoszenie opłat urzędowych przez Internet.
Kto, gdzie, na jakie stanowisko
Firmy IT, przynajmniej te duże i znane, nie obserwują na razie wieszczonego od dawna braku specjalistów na rynku pracy. Pomimo tego, że kilka prowadzi akcje rekrutacyjne na niespotykaną dotąd skalę.
EnFace: Bertrand Le Guern...
...po przyjeździe do Polski rozpoczął pracę w PZL Mielec. Od jedenastu lat jest jednak związany z branżą telekomunikacyjną, obecnie w Netii.
Technologie
SSD: realna perspektywa
Za kilka lat dyski SSD staną się standardowo oferowanym produktem. Na razie jednak wokół SSD narosło wiele mitów i nieporozumień, które chcemy rozwiać.
Baza prawie pełna
Gdy ilość składowanych danych zbliża się do maksymalnej pojemności lub wydajności systemu, firma stoi przed dylematem - pójść drogą rozbudowy platformy bazodanowej, czy skorzystać z narzędzi do archiwizacji optymalizujących pracę istniejącej bazy?
Narzędziadla Visual Studio
Pojawiły się nowe narzędzia dla programistów korzystających z Visual Studio 2008: pakiet open source Clone Detective i komercyjny TX Chrono opracowany na Białorusi.
Pomocnik administratora
Jak można poradzić sobie z zarządzaniem konfiguracjami sprzętu i oprogramowania w dużym systemie, pokazuje przykład projektu w Basell Orlen Polyolefins.
Zarządzanie
Nie dusić innowacji
32-letni Jonathan Heiliger połowę życia przepracował w branży internetowej. Otarł się o największe sieciowe marki. Obecnie czuwa nad rozwojem serwisu Facebook.
W krzemowej klatce
Ograniczenia systemu informatycznego mogą być pułapką dla firmy.
Konteksty
Szansa na włączenie
Nie wszystkie stosowane obecnie narzędzia ICT dają możliwości swobodnego posługiwania się nimi przez osoby głuchonieme. Trwają prace nad stworzeniem rozwiązań dedykowanych tej grupie ludzi. Prowadzone są również w Polsce.
Ze śmieci do bazy
Każdemu z nas z pewnością zdarzyło się widzieć bezdomnego grzebiącego w koszu na śmieci w poszukiwaniu niedopałków papierosów. Pomyśleliśmy prawdopodobnie ze współczuciem, że biedak musi dopalać wyrzucone do śmietnika resztki, bo nie stać go na nową paczkę. Tymczasem osoba zbierająca pety może być zatrudniona przez firmę badającą rynek na zlecenie któregoś z koncernów tytoniowych. Producenci chcą się w ten sposób dowiedzieć, jak np. w danym miejscu plasuje się ich marka w stosunku do konkurencji czy jaki jest udział papierosów z przemytu.
Wieczny towarzysz człowieka
Sztuczny człowiek, sztuczny mózg wciąż budzą lęk i fascynację. Wyobrażenia sztucznych mechanizmów zastępujących człowieka, pojawiają się w kulturze od dawna. Człowiek już w zamierzchłych czasach fascynował się możliwościami stworzenia technicznego odpowiednika.
Bezpieczeństwo
Skazani na NAC
Niezależnie od bieżącej decyzji, warto zdawać sobie sprawę, że wcześniej czy później wdrożenie rozwiązania Network Access Control będzie nieuniknione.
Punkt widzenia
Uczyć się od Taty
W październiku ubiegłego roku miałem przyjemność posłuchać Suz Garcia, autorki książki CMMI Survival Guide. Opowiadała, jak indyjskie firmy IT budowały swoją pozycję na globalnym rynku IT. Otóż, na początku oferowały tzw. tanią siłę roboczą - wypożyczały swój personel większym koncernom informatycznym do najcięższych i najgorzej płatnych prac, jak np. utrzymanie na chodzie systemów z lat 70.
Wrota absurdu
Lokalnemu Informatykowi przychodzi czasami na myśl, że z jego tokiem rozumowania chyba coś jest nie w porządku. Jednak przypuszczenia te są mocno przesadzone. To nie on ma problemy ze swym tokiem logicznego rozumowania.
Brytyjczycy i reszta świata
Opowiadała mi kiedyś pewna pani, jak to wybrała się na urlop do egzotycznego kraju, gdzie fotografowała zawzięcie, dokumentując w ten sposób swą wycieczkę życia. Przedostatniego dnia skończyło się jej miejsce na karcie pamięci, więc po powrocie do hotelu założyła inną, tak na wszelki wypadek, bo ostatni dzień pobytu obejmował tylko jakieś zakupy i pożegnalną kolację.
GUI, czyli mordo ty moja
Rok 1968 zapisał się w historii jako jeden z ciekawszych. Przy okazji 40-lecia przypomina się różne miesiące: marzec, maj, sierpień. Warto do nich dodać jeszcze grudzień.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »