Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2008
Wydanie 28-2008
Wydanie 28-2008, 8 lipca 2008
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Z Trójmiasta na Tajwan
Przez lata nowoczesne technologie płynęły do Polski z Dalekiego Wschodu. MARCIN STRZAŁKOWSKI, prezes InteliWISE zamierza odwrócić ten trend eksportując, początkowo na Tajwan, stworzoną w Gdańsku, technologię budowania wirtualnych awatarów.
Infovide Matrix kupuje DahliaMatic
Za 60% udziałów w zatrudniającej ponad 60 specjalistów spółce, specjalizującej się we wdrożeniach aplikacji Oracle, Infovide-Matrix zapłaci 20 mln zł.
Innowacja wymaga zmian procesów
Wzrastające koszty zasobów biznesowych zmuszają firmy do optymalizacji wykorzystania posiadanych środków.
Telcordia otwiera ośrodek R&D w Poznaniu
Telcordia Technologies, dostawca oprogramowania oraz przewodowych i bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych dla firm, takich jak BT, France Telecom, O2, czy Orange UK, otwiera ośrodek badawczo-rozwojowy - Technology Research Center - w Poznaniu. To pierwsza tego typu placówka w naszej części Europy i dopiero trzecie centrum R&D otwarte przez Telcordię, po biurach w Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie.
Powstał unijny rejestr lobbystów
Po ponad trzech latach przygotowań został oficjalnie uruchomiony pierwszy rejestr przedstawicieli grup interesów działających w unijnych instytucjach. Ma on m.in. umożliwić ocenę wartości środków zaangażowanych w działania lobbystów oraz przeciwdziałać korupcji. Inicjatywa ma w dużej mierze związek z działaniami dużych firm branży IT.
Trwają pracenad ustawą o PPP
Nad nową ustawą o Partnerstwie Publiczno-Prywatnym (PPP) pracują przedstawiciele administracji, organizacji przedsiębiorców i pracodawców oraz prawników.
Ericsson: sieci, usługi, zyski
Ericsson w październiku 2007 r. znalazł się na cenzurowanym inwestorów, kiedy ogłosił niższe od oczekiwanych wyniki finansowe. Podczas tegorocznego spotkania z analitykami, Carl-Henric Svanberg, prezes firmy zapewniał, że utrzymuje ona pozycję największego dostawcy infrastruktury do budowy sieci telekomunikacyjnych i jednocześnie pracuje nad finansowymi wskaźnikami, które powinny zadowolić akcjonariuszy.
Czeskie komputeryw ofercie AB
Spółka poinformowała o wprowadzeniu na polski rynek komputerów z rodziny Alsen i Triline.
System BPSC w Raporcie ERP
W opublikowanym przed tygodniem Raporcie Specjalnym Computerworld, poświęconym systemom ERP omyłkowo nie zamieściliśmy informacji o oprogramowaniu Impuls 5 autorstwa firmy BPSC.
Nowa organizacja do walki z atakami sieciowymi
Industry Consortium for Advancement of Security on the Internet (ICASI) to organizacja nonprofit utworzona przez Cisco, IBM, Intel, Juniper i Microsoft.
Systemy IT gotowe do Igrzysk
Pomyślnie zakończyły się testy systemów IT, które będą obsługiwały rozpoczynające się w przyszłym miesiącu XXIX Letnie Igrzyska Olimpijskie.
Zakopane nadzieje na zmiany
Im dłużej zajmujemy się społeczeństwem informacyjnym i e-administracją, tym częściej myślimy o zmianie zawodu. O tym nie da się już ani słuchać, ani pisać!
Misja nie specjalna
Sejm odrzucił sprawozdanie z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji za 2007 r. Wcześniej zrobił to Senat. Było to 15. sprawozdanie od utworzenia KRRiT, nominalnie niezależnej od innych ośrodków władzy w państwie, ale nieodmiennie politycznej.
Na gorąco: Marzena Tarkowska
Xerox Polska w ciągu dwóch lat pod jej kierownictwem dziesięciokrotnie zwiększył liczbę partnerów i wszedł na rynek masowy.
EnFace: dr Jerzy Szeja...
... kulturoznawca, polonista, prezes Polskiego Towarzystwa Badania Gier.
Technologie
Otwarty kod w telefonie
Nowa inicjatywa Nokii może wstrząsnąć rynkiem rozwiązań mobilnych, bo większość mobilnych platform - poza BlackBerry i Windows Mobile - będzie dostępnych na zasadach open source.
Lepiej znaleźć niż szukać
Systematycznie rośnie ilość informacji przechowywanych w zasobach IT. Analitycy są zgodni: mechanizmy wyszukiwania będą coraz ważniejszym elementem systemów korporacyjnych.
Polski broadband
Liczba użytkowników łączy szerokopasmowych w Polsce to 8,4% obywateli, co oznacza, że wciąż pozostajemy w tyle za średnią Unii Europejskiej, która sięga 20%.
Zarządzanie
Wizjoner od relacji
Na swoim koncie ma największy na świecie, wart prawie 15 mld USD projekt multisourcingu usług IT. Ralph Szygenda, wiceprezes ds. IT w General Motors to człowiek, który wyznacza standardy w światowym IT.
Kontrole mają wspierać, nie blokować biznes
Rozmowa z Piotrem Urbanem, wicedyrektorem w PricewaterhouseCoopers, liderem zespołu audytu oraz optymalizacji systemów i procesów biznesowych (Systems & Process Assurance).
SOA jest faktem
Rynek rozwiązań opartych na architekturze zorientowanej na usługi (SOA) osiągnął masę krytyczną. Implementacja nowych rozwiązań napotyka jednak na bariery, które trzeba umiejętnie przeskoczyć.
Konteksty
Nauka dla mas
Ułatwiając zdobywanie nowych informacji, ich gromadzenie, przetwarzanie i komunikowanie, informatyka czyni naukę dziedziną wiedzy o coraz bardziej praktycznym, utylitarnym charakterze.
Nie absorbujące narzędzie
Systemy informatyczne dla służby zdrowia muszą uwzględniać specyfikę procesów medycznych. Inaczej będą mało użyteczne.
Bezpieczeństwo
Bezpieczna wirtualizacja
Systematycznie rośnie nie tylko liczba narzędzi wspomagających audyt, monitorowanie i bezpieczną konfigurację systemów zwirtualizowanych, ale pojawią się nowe, innowacyjne pomysły, jak wykorzystać ich funkcje do minimalizacji zagrożeń.
Terminal za grosze
Niektóre z rozwiązań terminalowych są na tyle kosztowne, że nie będą opłacalne dla małej i średniej firmy, dlatego czasami warto zapoznać się z ofertą innych dostawców niż liderzy rynku.
Kilka sposobów na spam
Powódź spamu przybiera na sile. Dlatego coraz więcej firm i instytucji angażuje się w badania tego zjawiska i opracowanie technologii pozwalających na ukrócenie tej plagi. Niektóre niestandardowe pomysły mogą być interesujące i użyteczne.
Tasowanie danych
Technika Data Shuffling umożliwia udostępnianie i analizę wrażliwych informacji przy zachowaniu wymagań prawnych dotyczących ochrony danych.
Zarządzanie bezpieczeństwem danych
Aplikacje XML udostępnione przez Liberty Alliance mają ułatwić kontrolę, zarządzanie i współdzielenie wrażliwych informacji przechowywanych w systemach IT.
Punkt widzenia
Bariera wyobraźni
Syn dostał na urodziny przenośny odtwarzacz mediów, tzw. empeczwórkę. Z głupia frant przeczytałem umowę licencyjną pomiędzy mną jako opiekunem prawnym syna oraz firmą, która urządzenie wytworzyła. Między innymi dowiedziałem się z niej, że wszelkie integrowanie odtwarzacza i dostarczonego z nim oprogramowania z innymi systemami jest zabronione, chyba że zgodzi się na to jego producent, a wszelkie przeróbki samego sprzętu i oprogramowania na nim zainstalowanego są ciężkim naruszeniem warunków licencji i mogą sprowadzić na mnie straszliwe kary.
Czyszczenie
Gdy pozbawić użytkownika podstawowego narzędzia pracy, jakim coraz częściej jest komputer, zaczynają się problemy z wykonywaniem zadań służbowych. Dlatego firma powinna szczególnie dbać o to, aby sprzęt działał bezawaryjnie, prądu w gniazdach nie brakło, a oprogramowanie było posłuszne.
E-skrzynka
W budynku, gdzie mieści się moja wrocławska kwatera, założono ostatnio nowe, zwane europejskimi, skrzynki na listy.
Odbieranie przez pończoszkę, czyli (po) wolne psucie prawa
Prawo autorskie powstało w czasach gdy technologia pozwoliła kopiować słowo drukowane bez specjalnego problemu. Mark Twain, jeden z pierwszych autorów, którzy walczyli z kradzieżą własności intelektualnej, tak naprawdę walczył z dzikimi wydawcami.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »