Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2008
Wydanie 19-2008
Wydanie 19-2008, 6 maja 2008
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Bliżej do nowelizacji ustawy
Na potrzebę nowelizacji ustawy zwracają uwagę zarówno firmy, jak i zainteresowane urzędy. Jest szansa, że wszyscy doczekają się jej już w drugiej połowie 2008 r. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi ministerstwa gospodarki.
InsERT: latem nadejdzie Katrina
Spółka od dwóch lat pracuje nad własnym rozwiązaniem dla średnich przedsiębiorstw. Obecnie do prac włączyła się Teta, nowy inwestor firmy. InsERT liczy na 15%, ocenianego na 100 mln zł, rynku. Teta ma on pomóc w uzupełnieniu nowego rozwiązania o niezbędną średnim firmom funkcjonalność. Będzie także współpracował z firmą InsERT nad stworzeniem kanału partnerskiego. InsERT wytypował już ze swoich dotychczasowych partnerów 15 firm, które jako pierwsze zajmą się wdrożeniem nowego rozwiązania.
Wielkie lobbowanie za EIT dla Wrocławia
Kandydatura Wrocławia na siedzibę Europejskiego Instytutu Technologicznego ma już poparcie 20 byłych ministrów, którzy apelują do premiera o wsparcie rządu dla Wrocławia. Promocja kandydatury miasta trafiła też do portalu Nasza-klasa.
Użytkownicy świadomie narażają firmy
Pracownicy dużych korporacji świadomie i celowo naruszają obowiązujące w ich firmach zasady bezpieczeństwa IT - wynika z raportu Palo Alto Networks.
Rusza budowa polskiej fabryki Lenovo
Według oficjalnych zapowiedzi, 7 maja rozpocznie się budowa zakładu produkcyjnego w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Obiekt ma zostać oddany w październiku br. Docelowo znajdzie w nim zatrudnienie ponad 1000 osób.
Zmiany kadrowe
Zdzisław Nowak, Marcin Olewnik, Rafał Kowalewski i Jadwiga Nowotnik.
Zatwierdzony prospekt emisyjny BPSC
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny BPSC. Spółka zamierza wprowadzić na rynek publiczny 800 tys. akcji nowej serii A2 oraz ponad 1,8 mln akcji serii A1 należącej do obecnych akcjonariuszy.
Pierwszy PIT podpisany przez komórkę
Jarosław Bauc, były Minister Finansów w rządzie Jerzego Buzka, został pierwszą osobą w Polsce, która użyła Bezpiecznego Mobilnego Podpisu Elektronicznego firmy MobiTrust do poświadczenia zeznania podatkowego PIT.
Polacy laureatami konkursu Google
Tomasz Dobrzyński, Jarosław Tworek i Wojtek Szkutnik zostali laureatami pierwszej edycji konkursu Google Highly Open Participation.
Podziel się informacją
Każdy, kto odpowiada za bezpieczeństwo informacji i zarządzanie kryzysowe musi nauczyć się nią dzielić. Inaczej ani jej nie ustrzeże, ani nie zapanuje nad kryzysem.
Migracja (tele)widzów
W Polsce średni czas poświęcany na oglądanie telewizji to 3-4 godziny dziennie. Jednak coraz większa grupa społeczna woli poświęcać czas na korzystanie z Internetu, zamiast siedzieć przed telewizorem.
EnFace: Marek Ujejski...
... doświadczenie szefa działu IT zbierał w Pekao SA, potem w Raiffeisen Bank Polska. Dziś jest wicedyrektorem pionu IT w Narodowym Funduszu Zdrowia.
Technologie
e-rewolucja w biznesie
Trend Web 2.0 nabrał impetu w serwisach internetowych. Teraz trafia do biznesu, gdzie może przynieść tyle samo korzyści, co zagrożeń.
W kolejce do SaaS
Natychmiastowa dostępność, redukcja kosztów, stałe opłaty - to główne atuty modelu Software as a Service, który zyskuje coraz większą popularność.
Małe opóźnienia, duży problem
Zjawisko opóźnień w transmisji danych zaczęło mieć poważny wpływ na wydajność procesów IT. Jeśli więc system nie działa efektywnie, warto zmierzyć opóźnienia transmisji i sprawdzić, czy są one elementem umów SLA.
Procesory opanowały świat
Jednak żadna architektura nie może być pewna,że przetrwa kolejne dziesięciolecia.
Zarządzanie
Świat to globalna wioska
Jak pogodzić lokalne wymagania biznesowe z globalnymi trendami centralizacyjnymi? To wyzwanie, które staje przed menedżerami IT w Avon.
Co oddać w outsourcing?
Które z funkcji i procesów wewnętrznych firma może oddać w outsourcing? Co obarczone jest zbyt dużym ryzykiem? To pytania niemal tak stare, jak sam termin "outsourcing". Odpowiedź na nie nigdy nie była jednak trudniejsza niż dziś.
Znajomość języka w cenie
Rozmowa z Radomirem Sabelą, dyrektorem Accenture DCN BPO na Europę Środkową i Wschodnią.
Jak nie wylecieć na aut
Ze świecą trzeba by szukać informatyków, którzy z radością powitają decyzję o outsourcingu. Dotąd byli częścią firmy z jej kulturą, przyzwoitym wynagrodzeniem, przywilejami, a przy okazji należeli do kasty szamanów.
Konteksty
Czytelnik bibliotekarzem
Nowe technologie dają szansę włączenia do tworzenia księgozbioru czytelników, którzy często lepiej i dokładniej znają dokumenty i źródła oraz ich rzeczywistą zawartość.
Spraw, by ludzie pokochali bibliotekę
Z Erikiem Boekesteijnem i Jaapem van de Geerem, pracownikami Biblioteki Publicznej miasta Delft w Holandii, zwanej DOK, rozmawia Dorota Konowrocka.
Nie chodzi tylko o technologie
Z Remigiuszem Lisem, zastępcą dyrektora ds. administracyjno-technicznych Biblioteki Śląskiej w Katowicach, rozmawia Dorota Konowrocka.
Bezpieczeństwo
Eksploit z automatu
Windows doczekał się mechanizmu umożliwiającego włamywaczom automatyczne tworzenie programów wykorzystujących jego słabości. To nowe wyzwanie, któremu muszą sprostać administratorzy systemów IT odpowiedzialni za bezpieczeństwo.
Punkt widzenia
Wszechświat się rozszerza
Jak wiemy z II zasady termodynamiki, entropia w układzie zamkniętym nie może maleć. Mówiąc krótko, bałagan może tylko wzrastać, a jeśli chcemy go trochę uporządkować - trzeba wykonać pewną pracę.
Nowe odzywki
Lokalny Informatyk pragnie zmiany rzeczywistości na jeszcze lepszą. Ze względu na wszechobecne zastosowania informatyki proponuje, aby zmiany zacząć właśnie od tej branży, co niewątpliwie wyindukuje bardzo pozytywny wpływ na pozostałe gałęzie naszego życia.
Łódź, czyli między Krakowem a Szczecinem
Jak jedzie człowiek na targi i na miejscu dowiaduje się, że odwołano właśnie to seminarium, w którym zamierzał wziąć udział, to może to być wystarczającym powodem, by zniechęcić się do całości.
Naszość klasowa, czyli sami swoi
Ludzie to są wygodne istoty. W trakcie ewolucji wykształciliśmy sobie różne zasady współżycia, potocznie zwane prawami, przykazaniami lub regułami współżycia.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »