Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik raportów 2007
Projekty IT w administracji publicznej
Projekty IT w administracji publicznej, 20 lutego 2007
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Raport Computerworld
Europerspektywa
W ciągu najbliższych siedmiu lat na projekty związane z technikami informacyjnymi i komunikacyjnymi będziemy mieli co najmniej 4,2 mld euro. Od nas samych zależy, w jaki sposób je spożytkujemy. Najważniejsze zadania określone zostały w krajowych i regionalnych programach operacyjnych.
W ramach spójnej koncepcji
Z Tomaszem Nowakowskim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, rozmawia Andrzej Gontarz.
W stronę nowoczesności i konkurencyjności
W Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka znajduje się najwięcej środków na projekty związane bezpośrednio z wykorzystaniem technik informacyjnych i informatyzacją państwa.
Cel: spójność unijnej polityki
W okresie programowym 2007-2013 współpraca w wymiarze transgranicznym, transnarodowym i międzyregionalnym promowana będzie w ramach odrębnego, nowego celu polityki spójności Unii Europejskiej "Europejska Współpraca Terytorialna".
Dla wyrównania szans
Województwa objęte Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej stanowią najbiedniejsze regiony Unii Europejskiej.
Rozwój przez ludzi
Program Operacyjny Kapitał Ludzki ma przyczyniać się do realizacji założeń i zadań wynikających z odnowionej Strategii Lizbońskiej oraz służyć budowaniu w naszym kraju społeczeństwa opartego na wiedzy.
Zaplecze techniczne dla funduszy
W programie pomocy technicznej zagwarantowane są środki na obsługę procesu realizacji Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia.
Nowoczesna i przyjazna środowisku
Autorzy Programu Operacyjnego "Infrastruktura i środowisko" podkreślają, że jedną z głównych barier hamujących rozwój gospodarczy kraju i regionów jest brak sprawnej infrastruktury technicznej i społecznej. Sytuacja taka przyczynia się do niewielkiej liczby znaczących inwestycji, w tym zagranicznych, tworzących nowe miejsca pracy.
Województwo dolnośląskie
Cel główny Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 określono jako "podniesienie poziomu życia mieszkańców Dolnego Śląska oraz poprawę konkurencyjności regionu przy respektowaniu zasad zrównoważonego rozwoju".
Województwo kujawsko-pomorskie
Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego ulegał w procesie konsultacji istotnym zmianom, również w zakresie celów programu.
Województwo lubelskie
Społeczeństwo informacyjne nie pojawia się jako hasło w żadnym z celów ani w tytułach priorytetów Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubelskiego na lata 2007-2013, chociaż w innym dokumencie - Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego - jest przyjęte jako jeden z celów operacyjnych. Urząd Marszałkowski przygotował też w 2004 r. dokument pt. Program Wojewódzki "Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego dla Województwa Lubelskiego", ale w programie operacyjnym, w kontekście przyszłych projektów, jest on przywołany tylko w związku z projektem kluczowym Systemu Informacji Przestrzennej.
Województwo lubuskie
Ani główny, ani szczegółowe cele Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, jak również żaden z priorytetów wskazanych w programie nie odnoszą się wprost do problematyki społeczeństwa informacyjnego.
Województwo łódzkie
Cel strategiczny Programu Operacyjnego dla Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 określono jako "integrację regionu z europejską i globalną przestrzenią społeczno-gospodarczą jako środkowoeuropejskiego centrum rozwoju, sprzyjającego zamieszkaniu i gospodarce oraz dążenie do budowy wewnętrznej spójności przy zachowaniu różnorodności jego miejsc".
Województwo małopolskie
W Małopolskim Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2007-2013 cel główny określono lakonicznie, jako tworzenie warunków dla wzrostu gospodarczego i zatrudnienia. Osiąganie tego celu mają umożliwić inwestycje infrastrukturalne wzmacniające konkurencyjność, wspieranie innowacyjności i społeczeństwa informacyjnego (...).
Województwo mazowieckie
Cel generalny realizacji programu to poprawa konkurencyjności regionu i zwiększanie spójności społecznej, gospodarczej i przestrzennej województwa.
Województwo opolskie
Problematyka społeczeństwa informacyjnego pojawia się tutaj jako drugi z siedmiu celów strategicznych. Realizacja tego celu jest powiązana z priorytetem "Społeczeństwo informacyjne", dla którego przewidziano budżet w wysokości 25,1 mln euro.
Nadzieja na zyski
Chociaż o funduszach strukturalnych mówią wszyscy dookoła, to w branży nie widać większego poruszenia - firmy czekają na konkrety, czyli przetargi i kontrakty.
Województwo podkarpackie
Problematyka infrastruktury społeczeństwa informacyjnego pojawia się w ramach osi priorytetowej "Infrastruktura techniczna".
Zgodnie z planem
Z Grzegorzem Bliźniukiem, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, rozmawia Andrzej Gontarz
Województwo pomorskie
Ani cel strategiczny, ani cele szczegółowe Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 nie odnoszą się wprost do problematyki społeczeństwa informacyjnego lub technologii informacyjnych, które są, co najwyżej, środkiem do realizacji innych działań.
Województwo podlaskie
Problematyka społeczeństwa informacyjnego pojawia się jako oś priorytetowa nr 4. Podejmowane działania będą dotyczyć przede wszystkim budowy infrastruktury szerokopasmowych sieci dostępowych, a także rozwoju usług elektronicznych i aplikacji, poprawy dostępu do informacji publicznej w administracji, usług gospodarki elektronicznej, e-admnistracji, e-edukacji, e-zdrowia, e-bezpieczeństwa.
Województwo śląskie
Problematyka społeczeństwa informacyjnego określona została jako najwyższej rangi priorytet, drugi w kolejności z dziesięciu. W ramach tego priorytetu wsparcie uzyskają projekty związane z budową bezpiecznego, niezawodnego, szerokopasmowego dostępu do Internetu wszędzie tam, gdzie może to być oczekiwane.
Województwo świętokrzyskie
Problematykę społeczeństwa informacyjnego można skojarzyć już z celem generalnym, który sformułowano jako "poprawa warunków sprzyjających budowie konkurencyjnej i generującej nowe miejsca pracy regionalnej gospodarki".
Województwo warmińsko-mazurskie
Problematyka społeczeństwa informacyjnego znalazła się na liście priorytetów, ale dopiero na siódmym miejscu. Zakładać trzeba, że projekty realizowane w ramach innych priorytetów, związane z innowacyjnością, wzrostem konkurencyjności, edukacją lub administracją, będą zawierały również komponenty teleinformatyczne.
Województwo wielkopolskie
Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013 nie określa problematyki społeczeństwa informacyjnego jako odrębnego priorytetu.
Województwo zachodniopomorskie
Rozwój społeczeństwa informacyjnego to ważna oś priorytetowa (nr 3) w tym programie. Oficjalne ramy odniesienia dla projektów z tej dziedziny stanowi "Strategia budowy społeczeństwa informacyjnego" na lata 2006-2015.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »