Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Akamai - Security
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2007
Wydanie 31-2007
Wydanie 31-2007, 28 sierpnia 2007
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Polska przygotowuje się do nadawania
Ministerstwo Transportu przedłożyło kolejny projekt wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T do branżowych konsultacji. Zgodnie z jego założeniami sygnał cyfrowy nadawany będzie w standardzie MPEG-4. Ujęty w projekcie harmonogram prac zakłada, że już do 30 września br. powstanie plan pierwszego cyfrowego multipleksu, w którym znalazłyby się m.in. wszystkie obecnie nadawane naziemnie programy o zasięgu ogólnopolskim.
Polski antywirus kupiony przez Sourcefire
Stworzony przez Tomasza Kojma i rozwijany dzięki zaangażowaniu społeczności open source pakiet antywirusowy Clam AntiVirus (ClamAV) został wykupiony przez firmę Sourcefire.
Arcus: 40 mln zł z parkietu
Arcus, specjalizujący się w rozwiązaniach do zarządzania cyklem życia dokumentu, zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych. Akcje spółki będzie oferować DM Polonia Net, który jeden walor wycenił na 21,56 zł. Arcus zaoferuje inwestorom 2,5 mln akcji serii B.
Kreml inwestuje w przemysł IT
Znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej firma AMD sprzedała część wyposażenia swojej drezdeńskiej fabryki procesorów.
Wojewodowie bez prawa wetowania projektów
Weszła w życie nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Wprowadzone zmiany wynikają głównie z uwag Komisji Europejskiej oraz oczekiwań i postulatów beneficjentów. Będą one miały istotne znaczenie dla realizacji projektów w ramach funduszy strukturalnych.
Novell kupuje Senforce
Novell zamierza szybko zintegrować technologie Senforce z linią produktów ZENworks w celu poszerzenia ich funkcjonalności o narzędzia do ochrony punktów końcowych sieci.
ATM tworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe
Powstanie spółki ATM-Lab ma związek z realizacją przez ATM projektów badawczo-rozwojowych, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.
Sun i IBM: systemowe przymierze
IBM i Sun podpisały porozumienie dotyczące produkowanych przez siebie systemów operacyjnych.
Najdroższe włamanie w historii
Przedstawiciele TJX - amerykańskiej firmy handlowej - poinformowali, że łączne straty, jakie firma poniosła na skutek włamania do jej sieci informatycznej, mogą przekroczyć 150 mln USD. Zdaniem analityków, jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, to "sprawa TJX" będzie najkosztowniejszym włamaniem w historii.
Dell: korekta wyników za lata 2003-2006
Wewnętrzny audyt wykazał nieprawidłowości w raportach finansowych Della.
Kto zbuduje SWD
Na budowę Systemu Wspomagania Dowodzenia dla polskiej policji największe szanse mają firmy zagraniczne.
Wszystko już było
Wciąż nie wiemy, czy jesienią odbędą się przyspieszone wybory parlamentarne. Jeśli tak się stanie, ani chybi politycy zrzucą nań winę za porażkę tzw. informatyzacji administracji.
Hosting dla zachodnich sąsiadów
Polskie centra danych - podobnie jak pracownicy czy żywność - stają się coraz bardziej atrakcyjne dla naszych zachodnich sąsiadów.
W przekroju
Polski rynek ERP
ENFACE: Paweł Gepner...
... od 1996 r. jeden z grupy ośmiu "komandosów do zadań specjalnych" w Intelu, czyli Platform Architecture Specialist w obszarze HPC. Jeden z niewielu ludzi na świecie, który dokładnie wie, co w rdzeniach procesorów uniwersyteckiego superkomputera piszczy.
Technologie
Biznes w wirtualnym świecie
Second Life to konsumencka zabawka, która zdaniem specjalistów już wkrótce może mieć większy wpływ na systemy korporacyjne niż dziś mogłoby się to wydawać.
Technologia i polityka
XenSource udostępnił nową wersję oprogramowania wirtualizacyjnego XenEnterprise tuż przed ogłoszeniem informacji o przejęciu tej firmy przez Citrix Systems.
IBM nadrabia zaległości
IBM wprowadza do oferty graficzne narzędzia Business Intelligence do przeszukiwania baz danych DB2 Web Query, które mają zastąpić starzejącą się aplikację Query/400.
Zarządzanie
Ambitne cele
Pion Operacji IT Grupy TP kończy właśnie kilka ambitnych projektów konsolidacyjnych. Być może już wkrótce zaoferuje podobne usługi innym firmom z grupy France Telecom, m.in. hosting niektórych aplikacji.
Procesy v.3
Od publikacji książek z trzeciej wersji IT Infrastructure Library minęło zaledwie kilka miesięcy. Są już jednak firmy, które korzystają z nowych rekomendacji zawartych w tej serii. Jedną z nich jest polski oddział koncernu Diebold.
Wzdłuż nie w poprzek
Od CIO wymaga się, aby dział informatyki wspierał podstawową działalność przedsiębiorstwa - biznes. Ale co to właściwie znaczy? I jak to osiągnąć?
Konteksty
Marketing i rzeczywistość
Termin SOA należy obecnie do najmodniejszych w branży IT. Zasadnym jest zatem pytanie, czy mamy do czynienia jedynie ze zjawiskiem marketingowym czy też realnie istniejącą technologią?
Bez entuzjazmu
Wdrożenie podpisu elektronicznego w administracji publicznej nie zwiększy zainteresowania obywateli usługami elektronicznymi, jeżeli w kontaktachz urzędami bezwzględnie wymagany będzie jedynie podpis kwalifikowany.
Bezpieczeństwo
NAC: funkcje i ograniczenia
Zależnie od producenta i jego założeń oprogramowanie NAC jest przystosowywane do odmiennych zastosowań i wymagań biznesowych.
Bezpieczeństwo to analiza i współpraca
Zdaniem specjalistów warto zrozumieć i zaakceptować istniejące ograniczenia technologii i skoncentrować się przede wszystkim na analizie ryzyka i opracowaniu strategii umożliwiających jego minimalizację.
Punkt widzenia
Radio ma Ryśka
Dwa lata temu napomknąłem<sup>1</sup>, że lubię w pracy słuchać internetowego radia - jako metody testowania jakości połączenia mego biura ze światem.
Kiepskie wakacje
Redakcyjna przerwa wakacyjna skończyła się nagle, zaskakując swą pozorną krótkością. Do tego stopnia, że nie zdążyłem i ze zwyczajową wakacyjną lekturą, z której co roku składałem tu rodzaj sprawozdania...
Indianie zbierają chrust
Młodsi Czytelnicy niekoniecznie znają stary kawał o indiańskim szamanie i przepowiadaniu pogody, więc opowiem. A więc, Indianie zapytali szamana, jaka będzie w tym roku zima.
MBF
Zdaniem Lokalnego Informatyka, niektóre firmy zasługują na prestiżowy tytuł MBF, czyli Master of Business Fart. Im dłużej Lokalny pracuje w zawodzie, tym widzi wokół siebie coraz więcej takich kandydatów.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »