Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2007
Wydanie 27-2007
Wydanie 27-2007, 3 lipca 2007
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Zmiany kadrowe
Do zarządu firmy COMP dołączyli: ANDRZEJ WOŹNIAKOWSKI, prezes zarządu CSS - na stanowisko wiceprezesa zarządu; TOMASZ BAJTYNGIER, członek zarządu CSS - na stanowisko członka zarządu i RAFAŁ JAGNIEWSKI, członek zarządu CSS - na stanowisko członka zarządu. Ma to związek z połączeniem firm CSS i COMP.
IBM Polska zarobi na granicy
Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę i utrzymanie platformy teleinformatycznej Straży Granicznej. Wygrała oferta IBM o wartości 108 mln zł.
Nowy system płatności bezgotówkowych w Polsce
Do obecnych na polskim rynku międzynarodowych systemów Visa i MasterCard dołączy polski Easy Pay. Decyzją Prezesa NBP spółka PWPW - Technologie Informatyczne otrzymała zgodę na prowadzenie tego, opartego na technologii kart mikroprocesorowych, systemu płatności.
Dekada ISACA w Polsce
Rozmowa z Radosławem Kaczorkiem, przewodniczącym ISACA w Polsce.
Producent GIS dołącza do Grupy Asseco Poland
Asseco Slovakia podpisała umowę nabycia 55,43% akcji czeskiej spółki BERIT z siedzibą w Brnie.
Oracle: Naszym celem jest prymat na rynku BI
Zakup Hyperiona w kwietniu br. ułatwi firmie Oracle stworzenie zintegrowanej oferty dla rynku BI. Segment ten w 2007 r. został przez IDC oszacowany na 5,7 mld USD. Analitycy zapowiadają, że w ciągu pięciu lat będzie on rósł o 10% rocznie.
Sun stawia na Barcelonę
Sun Microsystems przedstawił informacje o nowym superkomputerze Constellation, który za parę miesięcy ma walczyć o czołową pozycję na liście TOP 500, prezentującej najwydajniejsze na świecie systemy komputerowe. Jego prezentacja miała miejsce w Dreźnie podczas International Supercomputing Conference.
HP staje na głowie
HP sięga po sprawdzoną broń - na własnym przykładzie próbuje pokazać jak zmierzyć się z wyzwaniem zmiany zarządzania IT z korzyścią dla biznesu.
Wdrożenia koordynowane z Polski
Fortis rok temu zdecydował, że w Krakowie powstanie centrum, które będzie odpowiedzialne za rozwój systemu T24 obsługującego jego działy bankowości detalicznej. Obecnie prowadzi ono projekty w Irlandii, Holandii i Belgii.
Popatrz w niebo
Po wielu latach trudnego do usprawiedliwienia wyczekiwania Polska, jako jedno z ostatnich państw w Europie, podpisała wreszcie umowę z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), zyskując status państwa współpracującego.
ENFACE
Włodzimierz Sobczyk...
Informatyzacja na papierze
W tym roku ma ruszyć 16, czyli ponad połowa z planowanych projektów, ale dotychczas rozstrzygnięte zostały tylko dwa związane z nimi przetargi - na wykonanie elektronicznej platformy usług administracji publicznej oraz na konsultacje dla PESEL 2. Rozpoczęcie budowy większości dużych systemów państwa przesunie się zapewne na przyszły rok.
Netia: 1mln klientów szerokopasmowych za 3 lata
Firma Netia przejęła za prawie 8 mln zł spółkę Magma będącą operatorem sieci osiedlowych we Wrocławiu i Jelczu-Laskowicach. To część strategii pozyskania w ciągu trzech lat miliona klientów szerokopasmowego dostępu do Internetu.
Technologie
Komputery do szaf
Technologia Blade PC umożliwia centralizację rozproszonegosystemu komputerów PC przy zachowaniu środowiska, aplikacji i dotychczasowych przyzwyczajeń użytkowników, którzy przywykli do korzystania ze standardowych komputerów PC lub stacji roboczych.
Gadżety, zapowiedź Web 3.0
Widżety, gadżety - bez względu na przyjętą nazwę, szturmem zdobywają blogi, serwisy społecznościowe i pulpity komputerów. Przejściowy fenomen, czy kolejny krok w ewolucji World Wide Web? Jednego można być pewnym - gadżety jeszcze nas zaskoczą.
Więcej niż TPM
Trusted Computing Group opublikowała specyfikację mechanizmu standardowego zabezpieczania dostępu do danych zapisywanych praktycznie w każdej pamięci masowej.
Zarządzanie
Maniacy dostępności
Wprowadzenie w organizacji procesów opartych na ITIL i wdrożenie narzędzi wspomagających zarządzanie usługami kojarzy się od razu ze sformalizowanymi, długofalowymi przedsięwzięciami o określonej strukturze i zasobach. Departament Centrum Przetwarzania Danych w Lukas Banku zrobił to przy okazji innych projektów.
Trudne partnerstwo z konsultantem
Skrajne postawy to zdaniem konsultantów podstawowe utrudnienie w kontaktach z klientami. Odbiorcy ich usług nadal często myślą kategoriami "wszystko albo nic". Widzą w firmach doradczych cudotwórców albo wrogów.
Konteksty
Następny miliard
Z Frankiem Martinezem, dyrektorem światowego programu cyfrowego włączenia Intel Corporation, rozmawia Piotr Rutkowski.
Zaproszenie do dyskusji
Jakimi tematami powinni zajmować się w przyszłości polscy naukowcy, by ich badania jak najlepiej służyły społeczeństwu i gospodarce? Główne obszary zainteresowań ma wskazać Narodowy Program Foresight Polska 2020.
Bezpieczeństwo
Zawód: cracker na pełnym etacie
Około 20 eurocentów za komputer na jeden dzień to podstawowa stawka za wynajęcie sieci botnet. Ceny opracowania dedykowanych do ataku na konkretny system koni trojańskich zaczynają się od 1000 USD. Ile zaś można zaoszczędzić na systemie zabezpieczeń?
Punkt widzenia
Los maszynistki
Moja teściowa, świeć Panie nad jej duszą, całe życie była maszynistką. Niewiele po tym, jak odeszła z pracy, maszyny wycofano i zastąpiono komputerami. Tak oto informatyka jedne zawody likwiduje, a inne tworzy - co dziś, Anno Domini 2007, wydaje się nam stwierdzeniem banalnym.
Pokaz zdalny daje Lokalny
Gdy wszyscy, z Dyrekcją włącznie, twierdzą, że absolutnie wszystko jest przygotowane i dopięte na ostatni guzik, to z doświadczeń Lokalnego Informatyka wynika, że nic nie jest tak naprawdę gotowe, a zapięte to może jest, ale na agrafkę.
Atomowe gry
Kilka tygodni temu odbyła się nader interesująca i udana konferencja, mająca za temat jakość systemów informatycznych. Przebojem konferencji niespodziewanie okazało się spotkanie z przedstawicielami zespołu, który w Polsce, ale na zlecenie zagraniczne, właśnie kończy 3-letnią pracę nad stworzeniem gry komputerowej, która ma wkrótce być sprzedawana na całym świecie.
Radość zapóźnionych
Według Onetu<sup>1</sup>), 28 procent Polaków korzysta codziennie z banków poprzez internet. Lepiej jest tylko w Portugalii i Brazylii (po 30% dokonujących operacji bankowych przez komputer).
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »