Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2007
Wydanie 22-2007
Wydanie 22-2007, 29 maja 2007
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Wola Info wchodzi na giełdę
Piotr Majcherkiewicz, prezes warszawskiej spółki zapowiada, że pozyskane w ofercie publicznej kilkadziesiąt milionów złotych przeznaczy na rozwój własnych produktów i przejęcia innych firm specjalizujących się w tworzeniu własnego oprogramowania. Szczegóły oferty są jednak objęte tajemnicą do czasu zatwierdzenia prospektu emisyjnego.
Potrzebna legalizacja Prezesa
Zwycięzcą kolejnej potyczki pomiędzy Telekomunikacją Polską a Prezes UKE okazał się operator. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił jedną z kilkunastu decyzji o nałożeniu kary na TP.
One-2-One na zakupach
Poznańska firma One-2-One odkupiła za 2,3 mln zł od funduszu MCI udziały w spółce Comtica.
ZenSar w Gdańsku
W Gdańsku powstanie biuro centrum badawczo-rozwojowe.
Konkurent Auto-desku w Łodzi
Firma Parametric Technology Corp. chce rozbudować łódzkie centrum outsourcingowe.
e-PUAP dla Comarchu
Do przetargu stanęły jeszcze HP, Spin oraz Unizeto i PWPW.
Piaseczno: fabryka za 5 mld zł
Taką kwotę zamierza zainwestować w podwarszawskim Piasecznie hinduski koncern Videocon.
Microsoft kupuje e-reklamy
Koncern z Redmond chce przejąć za 6 mld USD grupę agencji e-marketingowych aQuantive.
Zielony pasek uratuje pieniądze
Multibank jako pierwszy bank w Polsce - jak utrzymuje firma - wdrożył nowe certyfikaty uwierzytelniające EV SSL (Extended Validation SSL), które znacznie ograniczają ryzyko zalogowania się na fałszywej witrynie. Rozwiązanie to zapewnia zwiększoną ochronę internautów w porównaniu ze zwykłymi, popularnie stosowanymi certyfikatami SSL.
Bezpieczna otwartość
Otwarte przedsiębiorstwo nie oznacza niespokojnego snu dla specjalistów od firmowego bezpieczeństwa.
Granica w ogniu (protestów)
Przetargi w Straży Granicznej to świetny materiał na pracę doktorską o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych. Widać tam jak na dłoni jak zamawiający jest bezradny na protesty, gdy źle opracuje Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia.
Prośbą i groźbą
Euro 2012 może być szansą na wprowadzenie w Polsce jednolitego systemu pieniądza elektronicznego na bazie karty kibica, będącej jednocześnie biletem umożliwiającym korzystanie ze środków transportu, wejściówką na mecze, informatorem o miastach, elektroniczną portmonetką i nośnikiem innych usług i wartości.
Elektroniczne drobne
Jednym z tematów dręczących środowisko bankowców zajmujących się promocją obrotu bezgotówkowego są mikropłatności.
Nielubiane drobniaki
Na II Kongresie Gospodarki Elektronicznej głównym tematem był obrót bezgotówkowy, a raczej sposoby jego upowszechniania w Polsce i zniechęcania rodaków do posługiwania się papierowym i brzęczącym pieniądzem.
ENFACE: Ryszard Kajkowski...
... współtwórca firmy Prokom, a także kilku innych znaczących dla historii IT w Polsce, m.in.: CSK, Koma, Unisoft i Softlan, twórca edytora PL TEKST i systemu finansowo-księgowego jeszcze niedawno używanego przez największe polskie przedsiębiorstwa - zapowiada swój powrót.
Technologie
Dobrana para
Modyfikacje i nowe funkcje wprowadzone przez Microsoft do serwera IIS 7 istotnie ułatwiają pracę programistów wykorzystujących platformę ASP .Net 2.0.
Hitachi wprowadza nową generację pamięci Universal Storage Platform
Hitachi USP V (Universal Storage Platform) to nowa platforma dla korporacyjnych systemów pamięci masowej, o istotnie większej pojemności i wydajności oraz mniejszym zużyciu energii w porównaniu z dotychczas dostępnymi tego typu systemami.
UPS: dodatek do systemu
Zasilacze UPS znikają z oferty dla dużych firm i są zastępowane zintegrowanymi rozwiązaniami, w skład których - obok zasilaczy awaryjnych - wchodzą systemy chłodzenia, monitoringu parametrów środowiska, oprogramowanie do planowania i zarządzania centrum danych oraz - opcjonalne - generatory prądu.
SAP wierzy w SaaS
Najważniejszą informacją kolejnej edycji konferencji SAPPHIRE była zapowiedź premiery nowego pakietu dla małych i średnich firm znanego pod kryptonimem A1S.
Zarządzanie
Trudna przyjaźń prezesa z informatyką
Dla zarządzania informatyką w dużych firmach stworzono wiele ciekawych i pożytecznych koncepcji - od ITIL po IT governance. Dla firm średniej wielkości nie ma ich w ogóle.
Mały krok do banku
Na potrzeby projektu wdrożenia systemu bankowości elektronicznej w Toyota Bank Polska metodologia Prince II została uzupełniona o zasady, które od lat decydują o tym, że japoński koncern słynie z produktów wysokiej jakości.
Konteksty
Własność i wolność
Od pewnego czasu zaczyna być jasne, że system ochrony praw własności intelektualnej i praw pokrewnych, kształtowany przez kilka stuleci, mniej więcej od wynalezienia druku i pierwszych przywilejów drukarskich, nie sprawdza się w epoce technologii informacyjnych, kiedy przesyłanie, powielanie i magazynowanie informacji jest łatwe, powszechnie dostępne i tanie.
Według logiki przemysłowej
Tak popularne dzisiaj procesy biznesowe, uważane za niezbędny warunek skutecznej informatyzacji, są w gruncie rzeczy przedłużeniem procesów przemysłowych. Wprowadzenie technik informacyjnych nie likwiduje logiki taśmy produkcyjnej, rozszerza wręcz zakres jej oddziaływania na nowe obszary.
Bezpieczeństwo
Kontrowersje wokół NAC
Forrester Research opublikowała raport wieszczący upadek technologii NAC (Network Access Control) w obecnej formie. Cisco broni tej idei. O wynikach tego sporu może zdecydować IETF, przygotowujący standaryzację protokołów kontroli dostępu do sieci.
Punkt widzenia
Dwaj prawnicy w mieście
Stare amerykańskie przysłowie mówi, że pierwszy prawnik w mieście zawsze jest bezrobotny. Dopiero kiedy zamieszka drugi, obaj zaczynają robić kokosy, bo mogą nawzajem występować przeciw sobie w sporach, które mieszkańcy dotychczas rozwiązywali przy użyciu bardziej tradycyjnych środków.
Przegląd kadry
Czasy, kiedy Lokalny Informatyk wespół zespół tylko z Serwisowym załatwiali wszystkie potrzeby komputeryzacji firmy dawno odeszły w niepamięć.
Znowu coś bez znaczenia
Gdy kilka lat temu Nicolas Carr wystąpił z opracowaniem pod prowokującym tytułem "IT Doesn't Matter", w branży nastąpiło wielkie poruszenie. Jedni go krytykowali, inni chwalili, a niektórzy - pośród nich i ja - usiłowali zrozumieć i interpretować. Przesłanie Carra, mimo że bulwersujące, z pewnością dawało sporo do myślenia.
Chłop krowie na miedzy
W znanym powiedzeniu chłop tłumaczył coś krowie na miedzy. Można tylko domyślać się, że sprawa dotyczyła tego, co znajdowało się po drugiej stronie miedzy, czyli trawy lub koniczyny będącej czyjąś własnością.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »