Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2006
Wydanie 36-2006
Wydanie 36-2006, 2 października 2006
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Technologie - w skrócie
EMC przejmuje Network Intelligence
EMC za 175 mln USD przejęła Network Intelligence - producenta rozwiązań do analizy logów sieciowych, systemowych i aplikacyjnych pod kątem bezpieczeństwa informacji.
Cognos na Blackberry w I połowie 2007 r.
Według przedstawicieli Cognosa wkrótce 3/4 menedżerów będzie pracować poza firmą, co oznacza, że będą musieli podejmować decyzje z dala od swoich biurek.
Klaster Omega dla systemu ISOF
Ma być platformą dla - oferowanego w ramach usług ASP - systemu klasy ERP ISOF tej szczecińskiej firmy.
Bliżej konwergencji GSM i VoIP
Nokia i Alcatel zapowiadają rozpoczęcie pod koniec tego roku sprzedaży systemów umożliwiających budowę firmowych sieci telekomunikacyjnych integrujących GSM i łącza Wi-Fi VoIP.
Wiadomości
Vista zagarnia nowe rynki
Wielokrotnie przekładana data premiery nowego systemu operacyjnego Windows Vista może ponownie ulec zmianie. Tym razem oficjalną przyczyną opóźnienia może być konflikt Microsoftu z Komisją Europejską.
Wszystko co potrójne jest doskonałe
Triple play staje się codziennością - potrójną usługę zaczyna oferować Telekomunikacja Polska. Równie ciekawe pomysły na szerokopasmowy biznes powstają na styku społeczności internetowych i portali.
Unowocześnione pakiety ERP
Prawie w tym samym czasie nowe wersje sztandarowych systemów wprowadzają na rynek BPSC - Impuls 5 i Macrologic - Expertis.
Tele Atlas wchodzi do Polski
Holenderski dostawca map cyfrowych otworzył biuro w Łodzi, a drugie ma powstać w Warszawie, po przejęciu przez Tele Atlas za 2,9 mln euro spółki PPWK Geoinvent wraz z opracowaną przez polskich inżynierów technologią Mobile Mapping.
Powstaje ustawa o telepracy
Obecnie pracodawcy rzadko zatrudniają telepracowników (1% w skali kraju, podczas gdy w Unii Europejskiej jest to 11%, a w Stanach Zjednoczonych aż 30%), bo ta forma pracy nie jest dobrze uregulowana prawnie.
IVONA najlepszym syntezatorem
Na odbywającej się w Stanach Zjednoczonych konferencji Interspeech 2006 opracowany przez polską firmę IVO Software syntezator mowy ludzkiej IVONA został uznany za najlepsze tego typu rozwiązanie na świecie.
SGI nie upadnie
Sąd upadłościowy w Nowym Jorku orzekł, że Silicon Graphics - znany producent superkomputerów - będzie mógł nadal działać.
Polskie HDTV w październiku
Koncern ITI poinformował o szczegółach oferty nowej telewizji cyfrowej - N.
Nowe przetargi
Rząd chce zliberalizować procedury przetargowe.
Koniec serwerów Alpha
Firma HP Kończy produkcję systemów obliczeniowych AlphaServer.
Międzynarodowa sieć WiMAX
Na rynku telekomunikacyjnym pojawiła się nowa organizacja...
Kolejna fuzja w Grupie Prokom
ABG Ster-Projekt i Spin przygotowują się do fuzji.
Linux w Monachium i Bergen
Z rocznym opóźnieniem Monachium rozpoczęło migrację do Linuxa. Od kilku dni na 100 z 14 tys. komputerów desktop działających w monachijskich urzędach nie ma już systemu Windows ani pakietu biurowego Office.
Citrix: kierunek wirtualizacja
Firma zawdzięcza pozycję specjalizowanemu produktowi Presentation Server (d. Citrix MetaFrame), umożliwiającemu uruchamianie aplikacji Windows na serwerach i zapewniającemu dostęp do nich za pośrednictwem terminali komunikujących się z serwerem za pośrednictwem protokołu ICA.
Technologie
Sieci pełne innowacji
Sieci wydają się dziś dziedziną "tradycyjną", w której trudno o wielkie przełomy poza biciem rekordów szybkości. W świecie rozwiązań sieciowych co kwartał mamy jednak do czynienia z małą rewolucją technologiczną.
Zarządzanie bez pomysłu
Tylko automatyzacja i mechanizmy sztucznej inteligencji mogą zahamować gwałtowny wzrost kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej Dostawcy rozwiązań przyznają jednak, że mają z tym problem.
Komputer w portfelu, serwer w kieszeni
Miniaturowe komputery i serwery z Linuxem na pokładzie stwarzają szansę na nowe zastosowania informatyki.
Zarządzanie
Rynek czy prawo?
Sfera tak ważna dla sprawnego funkcjonowania systemów informatycznych jak dostęp do informacji na temat zasad uzyskania kompatybilności rozwiązań informatycznych jest bardzo słabo uregulowana na gruncie prawa. Czy stosowne reguły współdziałania w tym zakresie powstaną w efekcie konkurencji rynkowej producentów oprogramowania?
Konteksty
Informacje do wymiany
Z Marią Burchard, kierownik Centrum NUKAT, oddziału Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawskie, prowadzącego Narodowy Uniwersalny Katalog Centralny NUKAT i koordynującego ogólnopolskie współkatalogowanie bibliotek,rozmawia Andrzej Gontarz.
Niewidzialna generacja
Generacyjność jest niewątpliwą cechą rozwoju technologii informatycznych. Od skonstruowania pierwszych komputerów, kolejne ich generacje pojawiały się w dość regularnych, mniej więcej dekadowych odstępach. Kiedy możemy oczekiwać następnej?
Ze świadomością konsekwencji
Symulacje komputerowe pomagają w nabywaniu umiejętności potrzebnych do skutecznego reagowania w sytuacjach kryzysowych. W warszawskiej Szkole Głównej Służby Pożarniczej prowadzone są Multimedialne Treningi Decyzyjne dla ratowników i przedstawicieli administracji.
Bezpieczeństwo
Do podpisu prawie zdolni
Perspektywy upowszechnienia się podpisu elektronicznego w Polsce wyglądają dziś nadzwyczaj dobrze. Wyzwaniem na przyszłość jest niepowtarzanie starych błędów przy definiowaniu zrębów "dokumentu elektronicznego".
Punkt widzenia
Oprócz wieńca
Pojawiając się na tym świecie nie przynosimy ze sobą niczego. Odchodząc stąd też niczego nie zabieramy. I to jest cała kwintesencja i sens walki o dobra doczesne.
Niespecjalna specjalność
Jeden z kolegów miał kiedyś szefa, który, gdy tylko usłyszał powtórzoną przez kogoś opinię w rodzaju "nie mówią o nas najlepiej w firmie", nigdy nie interesował się powodami takiej negatywnej opinii, tylko pytał: "Kto to powiedział?". A gdy już się dowiedział albo domyślił, rozpoczynał, raz otwartą, innym razem podjazdową, wojnę ze źródłem tej niekorzystnej opinii.
Rocznica, czyli Gucia
Tak się złożyło, że dzisiejszy felieton, skądinąd 531 jaki napisałem dla CW, ukaże się w druku 2 października, czyli dokładnie w 30. rocznicę mego ślubu.
Szósty poziom dojrzałości
Widziałem kilka modeli dojrzałości o podobnej, warstwowej strukturze. Dotyczą różnych obszarów - informatykom zapewne najlepiej będzie znany model CMMI (Capability Maturity Model Integration), ale tak samo skonstruowany jest np. tzw. Enterprise Maturity Model albo np. People Capability Maturity Model.
Temat tygodnia
Plan w kotle
Dyskusja o informatyzacji Polski jest już tak nudna, że nie warto sobie nią zawracać głowy. Może jednak za którymś razem wreszcie zrozumiemy, że należy najpierw rozmawiać o strategii rozwoju administracji publicznej, a dopiero później o Planie Informatyzacji Państwa.
Pieniądze na rozwój
Strategia rozwoju kraju 2007-2015 wyznacza główne cele i kierunki rozwoju kraju oraz określa wymogi ich realizacji. Cel główny to podniesienie poziomu i jakości życia mieszkańców Polski.
Myśl i działaj
Jeśli biznes chce się szanować, nie może chować głowy w piasek. Musi mówić władzy to, co o niej myśli.
Najpopularniejsze
10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?
32 czy 64-bity? Wybieramy wersję Windows
6 wersji systemu Windows 10. Sprawdź, którą wybrać
USB 3.0 - czym się różni od poprzednika
System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany
Biblioteka IT
Pobierz
IFS Rozwiązania dla elastycznych przedsiębiorstw
Borykasz się z pojawieniem się na rynku nowych, konkurencyjnych firm? Rozszerzasz działalność na kolejne kraje i musisz zadbać o to, by Twój globalny łańcuch dostaw spełniał wymagania nowych przepisów? A może szukasz sposobu zdywersyfikowania działalności firmy i rozszerzenia jej np. o usługi serwisowe? Jedno jest pewne – Twoja firma musi działać w możliwie najbardziej elastyczny sposób, by móc wyjść naprzeciw codziennym wyzwaniom. System IFS Applications oferuje lepszy wgląd w działalność firmy dzięki dostępnemu w każdej chwili przeglądowi zachodzących w przedsiębiorstwie procesów. Co więcej, technologia IFS Applications umożliwia prawdziwą elastyczność operacyjną i wzrost wartości firmy.
IFS Zarządzanie serwisem
Rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem zapewnia najlepsze wsparcie programowe usługodawcom serwisowym. Serwis w terenie, w warsztacie lub zakładzie, serwis elementów infrastruktury czy obiektów liniowych, w wyniku zgłoszenia klienta lub dla planowanych przeglądów – wielofunkcyjność rozwiązania IFS Zarządzanie Serwisem sprawia, że jest ono liderem w tej dziedzinie. Rozwiązanie firmy IFS zapewnia zaawansowaną obsługę cyklu eksploatacyjnego, dzięki niepotrzebne stają się programy trzecie, notatki czy papiery. Kompleksowe zarządzanie obsługą serwisową obejmuje automatyzację i usprawnienie procesów, zarządzanie budżetem oraz optymalizację wykorzystania zasobów przy równoczesnym spełnieniu wymagań klientów. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i jednocześnie wszechstronne.
IFS - Zarządzanie produkcją
Dla producentów możliwość kontrolowania nakładów pracy i kosztów materiałowych jest od zawsze czynnikiem kluczowym i to się nie zmieni, tak samo jak potrzeba maksymalizacji przychodów. Równie ważne jest dla nich szybkie spełnianie potrzeb klientów. Nie wolno również bagatelizować zapasów magazynowych ani umiejętności kontrolowania nakładów pracy (work in process; WIP) w wybranych zakładach, jak również sposobu postępowania ze zróżnicowanymi rozmiarami serii. Działalność należy także prowadzić w sposób zrównoważony, dbając o zarządzanie produktami przez cały cykl życia. System IFS Applications przekształca wyzwania produkcyjne w możliwości i minimalizuje problemy powiązane z wykonywaniem codziennych działań. Niezależnie od przyjętego modelu (bądź modeli) produkcyjnego przyjazny użytkownikowi system IFS Applications zwiększa produktywność i pomaga w kontrolowaniu zysków. Dzięki doświadczeniu i współpracy z producentami działającymi na skalę globalną, wiemy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność słuchania innych. Dlatego właśnie system IFS Applications nie został zaprojektowany tylko z myślą o obsłudze procesów produkcyjnych — nasz system został w dużej mierze zaprojektowany przez samych użytkowników!
×
Ta strona używa cookies.
Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej
Polityce ciasteczek
.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »