Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2006
Wydanie 21-2006
Wydanie 21-2006, 22 maja 2006
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Płacimy od kilograma sprzętu
Z Piotrem Mękarskim, kierownikiem ds. ochrony środowiska w HP Polska i członkiem zarządu Europejskiej Platformy Recyklingu Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, rozmawia Sławomir Kosieliński.
ComputerLand szuka zysku
Szybkie podniesienie zyskowności jest najważniejszym elementem projektu o kryptonimie CoLorado, którego wdrożenie rozpoczęło się w ComputerLandzie. Główny polski integrator liczy, że w ciągu 2, 3 lat zysk operacyjny wzrośnie do minimum 8%. Pierwszym kosztem jest zwolnienie nawet 250 osób.
Projekt bez granic
Straż Graniczna przygotowuje się do wejścia Polski w struktury Schengen, co wiązać się będzie z dodatkowymi obowiązkami, gdyż chroniona będzie przez nią granica zewnętrzna całej Unii Europejskiej.
Kataster: byle do przodu
Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła budowę systemu katastralnego w ramach Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach (ZSIN). Główną przyczynę widzi w braku podstaw prawnych do budowy ZSIN.
Przykład zza oceanu
Od kilku miesięcy EMC Polska przygotowuje się do ataku na rynek średnich przedsiębiorstw.
Kanty na bok
Z Tomaszem Czajkowskim, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, rozmawia Sławomir Kosieliński.
Kolejowe komórki
Z Krzysztofem Matey, prezesem Telekomunikacji Kolejowej, rozmawia Przemysław Gamdzyk.
Zmiany kadrowe
ANDRZEJ SIERADZ ma zostać członkiem zarządu ING Bank Śląski. Przez ostatni rok był w ING dyrektorem strategii. Wcześniej pracował jako dyrektor IT w Coca-Cola Beverages Polska
Nowe prawo, szał zakupów
Sejm przyjął rządowy projekt nowelizacji ustawy o zmianie Ustawy o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej.
Zmiana właściciela NextiraOne
Platinum Equity LLC postanowił sprzedać firmę NextiraOne holenderskiemu ABN AMRO Bank BV. Transakcja ma zostać przeprowadzona w ciągu kilku tygodni i, jak zapewniają przedstawiciele firmy, nie spowoduje istotnych zmian w działalność spółki w Polsce.
Inwestycje - słuszna sprawa
Chcemy Państwa namawiać do inwestowania, bo warto inwestować - mówił, otwierając dwudniową konferencję Forum Oracle 2006, Andrzej Dopierała, prezes zarządu Oracle Polska.
Sprostowanie
W dodatku Computerworld Custom Publishing ''Microsoft Visual Studio 2005 Team System - Rozwiązanie do pracy zespołowej'' błędnie podpisaliśmy zdjęcia towarzyszące artykułowi o mBanku.
Jubileuszowe Miasta w Internecie
Już po raz dziesiąty odbędzie się konferencja ''Miasta w Internecie''. Jej motywem przewodnim będzie ''Zrównoważony rozwój Polski oparty na innowacyjnych technologiach komunikacji i informacji''. Jej obrady koncentrować się będą na prezentacji kluczowych zamierzeń władz państwowych, regionalnych i lokalnych związanych z finansowaniem zrównoważonego rozwoju kraju z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik ITC.
Granty dla aktywnych
Fundacja Grupy Telekomunikacji Polskiej chce wspierać rozwój obywatelskich inicjatyw lokalnych zmierzających do poprawy warunków życia i rozwoju społecznego poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Temu celowi ma służyć program ''Rzeczpospolita internetowa''. Jego inauguracja odbyła się 10 maja br. w gimnazjum w Kalinowie, w województwie warmińsko-mazurskim.
Pomarańczowa rewolucja IT w Warszawie
Pierwszego czerwca w Warszawie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza ''e-biznes Polska-Ukraina 2006'', zorganizowana przez PIIT, przy współudziale Ministerstwa Gospodarki. Computerworld jest jej patronem medialnym.
Technologie
Złota era w pamięci
Amerykański boom na pamięci masowe związany z obowiązkiem przechowywania ''ważnych danych'' ma pozytywne reperkusje dla reszty świata: rośnie wybór i funkcjonalność, a ceny pozostają bez zmian.
Radio w trakcie konsolidacji
Symbol Technologies zaprezentowała koncepcję nowej architektury sieci bezprzewodowych Wi-NG (Wireless Next Generation), która ma istotnie ułatwić i uprościć budowę uniwersalnych, bezprzewodowych sieci korporacyjnych wykorzystujących różne standardy w jednolitym systemie.
Procesy wedle sekwencji
Windows Workflow Foundation to uniwersalny mechanizm do opisu procesów i przepływów - zwłaszcza takich, w których uczestniczą ludzie. Nie jest to gotowe środowisko integracyjne typu BPM, ale zestaw technologii, które pozwalają takie środowisko zbudować.
Zarządzanie
Gdy mam marzenie
Jeśli ktoś rozstaje się z wielką korporacją z intencją stworzenia własnej firmy, rzadko kiedy ma świadomość, na co się porywa.
W stronę uporządkowania
Przeprowadzenie wdrożenia z naruszeniem przepisów Ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne może przynieść negatywne konsekwencje nie tylko dla podmiotu publicznego, u którego system jest wdrażany, ale również dla firmy IT przeprowadzającej wdrożenie.
Konteksty
Zapytaj eksperta
Systemy ekspertowe są jednym z filarów sztucznej inteligencji. Już w latach 70. zaczęły zyskiwać znaczenie praktyczne. Czy po dziesięcioleciach rozwoju stały się codziennością w technologiach informacyjnych?
Błędy do usunięcia
Kluczowym elementem wdrożenia mającym bezpośredni wpływ na satysfakcję przyszłych użytkowników systemu informatycznego jest faza testów. Niestety, nie jest to jeszcze wiedza dla wszystkich oczywista.
Jedna stawka
Jednym z kluczowych zagadnień w podatku VAT jest określenie zakresu preferencyjnych stawek. Czy tą samą co sprzęt komputerowy stawką 0% lub 7% mogą być objęte oprogramowanie, montaż, instalacja i szkolenie?
Konsument oświecony
Użytkownik musi mieć świadomość ograniczeń w korzystaniu z produktów informatycznych. Wiele wskazuje na to, że produkt pozbawiony informacji o zastosowanych zabezpieczeniach technicznych może być uznany za wadliwy.
Punkt widzenia
Nasz PonZUŚ, czyli znowu etyka
Felieton o etyce tzw. wolnego programowania, a dokładnie manifestu jego guru http://www.computerworld.pl/artykuly/artykul.asp?id=51496 okazał się być hitem. W każdym razie w dyskusji/komentarzach zabrało głos wielu ludzi.
Badania
Badać można wszystko. Są jednak badania i badania. Jedne są ciągiem działań wypełniających życie uczonego, inne są pojedynczymi epizodami, składającymi się na rutynowe niemal czynności lekarza, technika czy audytora.
Bez pcheł
Polska edycja serwisu eBay ogłosiła "nowe otwarcie" i z tej okazji nie omieszkano obśmiać w mediach wpadek naszej narodowej edycji największego serwisu aukcyjnego na świecie, takich jak fikcyjne licytacje, niska funkcjonalność czy wręcz błędy ortograficzne. Teksty pełne schadenfreude nie omieszkały przy tym pokazać rodzimego kontrprzykładu: serwisu Allegro.pl, prowadzonego przez poznańską spółkę QXL Poland sp. z o.o.
Bariery i serwery
Tak się jakoś dziwnie składa na tym świecie, że wszelkiego rodzaju zabezpieczenia stanowią najlepszą pułapkę na uprawnionych użytkowników. I tak, alarmy samochodowe lub domowe najczęściej uruchamiają sami ich właściciele, a zabezpieczenia systemów informatycznych stanowią często przeszkodę dla samych użytkowników, a nieraz i dla autorów tychże zabezpieczeń. Szczyt rozpaczy to administrator, który zapomniał swojego hasła do systemu. Nie pozostaje wtedy nic innego, jak skorzystać z pomocy włamywacza lub jego metod.
Temat tygodnia
Kultura odpadków kuchennych
Po 1 lipca 2006 r. okaże się, czy wiemy, co robić ze starym komputerem lub telewizorem. Wyrzucić go na śmieci, czy odnieść do najbliższego sklepu, prowadzącego zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »