Facebook
Twitter
Linkedin
YouTube
Rozwiń
Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Praca w IT
AudIT
Archiwum
Prenumerata
E-Seminaria
Gorące tematy:
GDPR/RODO
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2005
Wydanie 33-2005
Wydanie 33-2005, 12 września 2005
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Jak średni ze średnim
Z Ignacym Miedzińskim, prezesem BPSC SA, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz.
Mniej, znaczy efektywniej?
Po ostatniej serii przejęć kierownictwo ComputerLandu zdecydowało o zmniejszeniu liczby spółek w grupie, które zostaną wchłonięte lub połączone ze sobą.
Mamy certyfikat wiarygodności
Z Łukaszem Zalickim, partnerem i dyrektorem działu Technology, Entertainment & Communication w Ernst & Young, rozmawia Antoni Bielewicz.
Kraków stolicą outsourcingu
Affiliated Computer Services, jeden z największych dostawców usług outsourcingowych, otwiera centrum w Krakowie. Pracę znajdzie 500 osób.
Kolejna fabryka telewizorów w Polsce
LG.Philips LCD wybuduje fabrykę pod Wrocławiem. Inwestycja ta wyniesie 429 mln euro. Produkcja telewizorów LCD ruszy w pierwszej połowie 2007 r. Z taśm produkcyjnych będzie docelowo schodzić 11 mln urządzeń rocznie. Decyzja o wyborze lokalizacji pod nową fabrykę koreańsko-holenderskiego koncernu była w ostatnim czasie najbardziej wyczekiwaną wiadomością dotyczącą zagranicznych inwestycji w Polsce.
Windows Vista w grudniu 2006 r.
Najnowsza wersja systemu Windows - Vista pojawi się na rynku 15 grudnia 2006 r. - poinformował serwis Windowsitpro.com, którego dziennikarz uzyskał dostęp do wewnętrznych dokumentów Microsoftu.
Centrum Making Waves w Krakowie
Po trzech miesiącach przygotowań firma Making Waves uruchomiła biuro w Krakowie.
Inwestycje Prokomu na Litwie
Gdyński integrator kupił 50 udziałów litewskiej spółki UAB Informaciniu projektu sistemos z siedzibą w Wilnie.
Kontrakty, wdrożenia
PKO BP podpisał z Softbankiem umowę o wartości 37,7 mln zł na rozbudowę platformy sprzętowej na potrzeby systemu Zorba-3000; umowa obejmuje wdrożenie oprogramowania systemowego, dostawę oraz instalację sprzętu komputerowego HP i IBM (serwery i macierze)...
Kolejny rok, kolejna aplikacja
Sukces zorganizowanego przez Microsoft w ub.r. konkursu Aplikacja Roku zachęcił firmę do przygotowania kolejnej jego edycji, która rozpoczyna się 20 września br. Finał zaplanowany został na 5 kwietnia 2006 r. Podobnie jak przed rokiem, poszukiwane są rozwiązania posiadające bogatą funkcjonalność, a jednocześnie wykorzystujące innowacyjne rozwiązania i najnowocześniejsze dostępne technologie. W 2004 r. aplikacje na konkurs nadesłało 73 producentów oprogramowania. Pula nagród wyniosła zaś 100 tys. zł.
D-Link na rynku dużych firm
D-Link zamierza wejść na rynek rozwiązań sieciowych dla dużych przedsiębiorstw. W całej Europie, w tym w Polsce, firma wprowadza nową rodzinę przełączników xStack. Są to przełączniki Fast Ethernet, gigabitowe i 10-gigabitowe, z funkcjami zarządzania warstwy drugiej i trzeciej oraz obsługą technologii Single IP Management.
TP inwestuje w dostęp szerokopasmowy
Zarząd Telekomunikacji Polskiej zapowiada, że liczba użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu przekroczy planowaną w tym roku liczbę 1,1 mln osób. TP udostępniła już 927 tys. łączy szerokopasmowych. Operator zalicza do tej kategorii zarówno łącza ADSL, jak i SDI (prędkość do 115 Kb/s). Na koniec czerwca 2005 r. ich liczba sięgała odpowiednio 888 tys. i 39 tys.
Sukcesów nam trzeba!
Tegoroczne XI Forum Teleinformatyki ''Sukces IT - jak to się robi?'' stawia sobie ambitny cel: przekonać uczestników, że sukces we wdrażaniu systemów informatycznych w gospodarce oraz administracji jest możliwy i pokazać, jak tego dokonać.
Zmiany kadrowe
Jarosław Roszkowski, wieloletni dyrektor generalny Crowley Data Poland, został mianowany prezesem tej spółki. Funkcję jej wiceprezesa objął Piotr Wieczorkiewicz, odpowiedzialny dotychczas za nadzór nad strategicznymi projektami realizowanymi przez Crowley Data Poland. Nowym członkiem zarządu została też Zuzanna Góral, pełniąca dotąd funkcję dyrektora finansowego.
Technologie
Sprawa nie na miejscu
Duża skala działalności nieuchronnie niesie ze sobą rozproszenie użytkowników, a to rodzi wyzwania dla informatyki, którym nie zawsze można sprostać przez pełną konsolidację systemów w centrali.
Ostry zakręt Borlanda
Zamiast środowisk do tworzenia kodu Borland zaczyna specjalizować się w narzędziach wspierających prowadzenie dużych projektów. Efekty już są - najnowsza wersja CaliberRM rzeczywiście robi wrażenie.
Itanium zapuszcza korzenie
Platforma Itanium nabiera rozpędu. Pomaga jej śmierć platform Alpha i MIPS oraz planowy schyłek PA-RISC. Ale nie tylko - nieoczekiwanie Itanium może pojawić się w rozwiązaniach... mainframe.
IrDA jak Fast Ethernet
Zwiększenie prędkości transmisji do 100 Mb/s może tchnąć nowe życie w technologie transmisji w podczerwieni.
Zarządzanie
Twarzą w twarz
Menedżerom i kierownikom projektów IT z całą pewnością pomogłaby znajomość ''czynników miękkich'', tak często warunkujących sprawną pracę całego zespołu i ostateczny sukces.
Konteksty
Rozsądek i umiar
Osobom, które mają trudności w bezpośrednich kontaktach z innymi, Internet może wyświadczyć wielką przysługę. Jednak wcześniej warto nauczyć się umiejętnego korzystania z niego, tak jak z każdego innego narzędzia.
Nie tylko dla testerów
Mamy nową książkę w dziedzinie, która - jeśli chodzi o krajową ofertę wydawniczą - wciąż dopiero raczkuje. Być może ukazanie się ''Sztuki testowania oprogramowania'' Glenforda J. Myersa okaże się jakimś punktem zwrotnym.
Bezpieczeństwo
Bezpiecznie choć nie całkiem
Mechanizmy stosowane na co dzień do ochrony systemów informatycznych mogą zostać wykorzystane przeciw firmie, dlatego z restrykcyjnością architektur zabezpieczeń i ich konfiguracji trzeba być bardzo ostrożnym.
Punkt widzenia
Niebezpieczne CV
Znalazłem w sieci ofertę osoby poszukującej pracy w zakresie szeroko pojętej działalności webmasterskiej. Do oferty było dołączone portfolio z przykładowymi rozwiązaniami. Po przyjrzeniu się zamieszczonemu tam kodowi źródłowemu doszedłem do wniosku, że czasami lepiej nie ujawniać publicznie, co też się potrafi - a raczej - czego się nie potrafi. Jakże cenne w takich przypadkach okazują się skompilowane wersje programów, gdzie niedostatki kodu nie rzucają się w oczy aż tak łatwo. Rozumiem tym samym, co czują przeciwnicy jawności oprogramowania.
Kumpel zapłacił!
Zapewne niektórzy Czytelnicy pamiętają, że na wiosnę zeszłego roku opisałem przygodę z firmą PayPal http://www.apple.com.pl/kuba/archiwum/435.html . Tymczasem ja sam kompletnie zapomniałem, że wstąpiłem w szeregi skarżących tę firmę o, głupia bagatelka, dziesięć milionów dolarów. Zbiorowe pozywanie bogatych firm jest prawdziwym hobby amerykańskich adwokatów. Dziwi mnie, że zabawa ta nie rozpowszechniła się jeszcze na świecie, ale widać gdzie indziej adwokaci mają za dużo pracy i nie muszą wymyślać dodatkowych źródeł utrzymania. Na przykład w Polsce jeszcze przez lata będą żyli z obrony niesłusznie oskarżanych o współpracę z SB. Też zbiorówka, można powiedzieć, bo akta IPN liczą miliony teczek.
Nic praktyczniejszego
Po nieomal siedmiu latach kupiłem nowy zestaw komputerowy do domu. Przy okazji zauważyłem, jak działa prawo Moore'a. Teoretyczne przewidywania nakazywałyby wzrost około dwudziestokrotny; w praktyce okazuje się dziesięciokrotny: stary komputer miał 128 MB pamięci, nowy - 1 GB; stary miał procesor 32-bitowy taktowany zegarem 450 MHz, nowy zaś - procesor 64-bitowy taktowany zegarem 3 GHz; poprzednio miałem dwa dyski po 10 GB, teraz mam jeden dysk o pojemności 120 GB (i znajomi dziwią się czemu taki mały).
Między nami felietonistami
Bywa, że nie zgadzam się z tezami, jakie Ludwik Stomma przedstawia w swych felietonach, jednak lubię jego felietonowy styl. Zgadzam się jednocześnie z zarzutem, który rzeczonemu Stommie, jeszcze przed wakacjami, postawił kolega-felietonista z tychże łamów.
Temat tygodnia
Projekt - soczewka współczesnej firmy
Gdy pół godziny przed północą 27 sierpnia nad Stocznią Gdańską rozbłysły ostatnie fajerwerki, a Jean Michel Jarre po raz ostatni pożegnał się z publicznością i zszedł ze sceny, wszyscy myśleli tylko o muzyce, atmosferze, wydarzeniu i rocznicy, którą w ten sposób upamiętniono. Popatrzmy na to z innej strony: wielkim sukcesem zakończyło się jedno z największych przedsięwzięć organizowanych w tym roku w Polsce. Projekt, w którym wzięło udział kilkaset osób z różnych krajów i różnych specjalności, a którego efekt miało oglądać kilka milionów ludzi (z czego ok. 120 tys. na miejscu), dostarczył produkt oczekiwanej jakości na czas, w budżecie.
Listy
Rozważnie czy romantycznie?
W Computerworld nr 31 z 30 sierpnia 2005 r. znalazłem zadziwiający artykuł Marka Wierzbickiego. Autor opisuje trudności we wdrożeniu oprogramowania open source (realne i wyimaginowane). Wnioski, które wyciąga, są bardzo subiektywne i - moim zdaniem - naiwne, jak na pismo o dość wysokim poziomie merytorycznym.
Najpopularniejsze
10 opcji bezpłatnego przechowywania danych w chmurze
Prawidłowa konfiguracja BIOS - jak to zrobić?
32 czy 64-bity? Wybieramy wersję Windows
6 wersji systemu Windows 10. Sprawdź, którą wybrać
USB 3.0 - czym się różni od poprzednika
System informatyczny ZUS po 20 latach czekają wielkie zmiany
Biblioteka IT
Pobierz
IFS Rozwiązania dla elastycznych przedsiębiorstw
Borykasz się z pojawieniem się na rynku nowych, konkurencyjnych firm? Rozszerzasz działalność na kolejne kraje i musisz zadbać o to, by Twój globalny łańcuch dostaw spełniał wymagania nowych przepisów? A może szukasz sposobu zdywersyfikowania działalności firmy i rozszerzenia jej np. o usługi serwisowe? Jedno jest pewne – Twoja firma musi działać w możliwie najbardziej elastyczny sposób, by móc wyjść naprzeciw codziennym wyzwaniom. System IFS Applications oferuje lepszy wgląd w działalność firmy dzięki dostępnemu w każdej chwili przeglądowi zachodzących w przedsiębiorstwie procesów. Co więcej, technologia IFS Applications umożliwia prawdziwą elastyczność operacyjną i wzrost wartości firmy.
IFS Zarządzanie serwisem
Rozwiązanie IFS Zarządzanie Serwisem zapewnia najlepsze wsparcie programowe usługodawcom serwisowym. Serwis w terenie, w warsztacie lub zakładzie, serwis elementów infrastruktury czy obiektów liniowych, w wyniku zgłoszenia klienta lub dla planowanych przeglądów – wielofunkcyjność rozwiązania IFS Zarządzanie Serwisem sprawia, że jest ono liderem w tej dziedzinie. Rozwiązanie firmy IFS zapewnia zaawansowaną obsługę cyklu eksploatacyjnego, dzięki niepotrzebne stają się programy trzecie, notatki czy papiery. Kompleksowe zarządzanie obsługą serwisową obejmuje automatyzację i usprawnienie procesów, zarządzanie budżetem oraz optymalizację wykorzystania zasobów przy równoczesnym spełnieniu wymagań klientów. Rozwiązanie jest proste w obsłudze i jednocześnie wszechstronne.
IFS - Zarządzanie produkcją
Dla producentów możliwość kontrolowania nakładów pracy i kosztów materiałowych jest od zawsze czynnikiem kluczowym i to się nie zmieni, tak samo jak potrzeba maksymalizacji przychodów. Równie ważne jest dla nich szybkie spełnianie potrzeb klientów. Nie wolno również bagatelizować zapasów magazynowych ani umiejętności kontrolowania nakładów pracy (work in process; WIP) w wybranych zakładach, jak również sposobu postępowania ze zróżnicowanymi rozmiarami serii. Działalność należy także prowadzić w sposób zrównoważony, dbając o zarządzanie produktami przez cały cykl życia. System IFS Applications przekształca wyzwania produkcyjne w możliwości i minimalizuje problemy powiązane z wykonywaniem codziennych działań. Niezależnie od przyjętego modelu (bądź modeli) produkcyjnego przyjazny użytkownikowi system IFS Applications zwiększa produktywność i pomaga w kontrolowaniu zysków. Dzięki doświadczeniu i współpracy z producentami działającymi na skalę globalną, wiemy, że kluczem do sukcesu jest umiejętność słuchania innych. Dlatego właśnie system IFS Applications nie został zaprojektowany tylko z myślą o obsłudze procesów produkcyjnych — nasz system został w dużej mierze zaprojektowany przez samych użytkowników!
×
Ta strona używa cookies.
Można zmienić ich ustawienia w przeglądarce. Dowiedz się więcej o naszej
Polityce ciasteczek
.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »