Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2005
Wydanie 24-2005
Wydanie 24-2005, 13 czerwca 2005
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Trzeba wierzyć w siebie
Z Rao J. Maddukuri, niezależnym konsultantem biznesowym, rozmawiają Andrzej Gontarz i Sławomir Kosieliński.
E-podpis na rozdrożu
Podczas Europejskiego Forum Podpisu Elektronicznego wśród tematów wyraźnie dominowały kwestie dotyczące nowelizacji polskiej ustawy i działań administracji dotyczących e-podpisu.
Schengenowskie wertepy
Walka o kontrakty na budowę poszczególnych elementów Systemu Informacyjnego Schengen SIS II staje się coraz bardziej zacięta.
Elektroniczna organizacja
BT przeznaczy 10 mld euro w ciągu pięciu lat na stworzenie globalnej organizacji całkowicie opartej na telefonii cyfrowej i usługach ICT, z tego 2-3 mld euro przypadnie na rozwój tej oferty w Europie Środkowo-Wschodniej.
Intel w Macintoshach
W połowie 2006 r. pojawią się pierwsze modele komputerów Macintosh wyposażone w procesory Intela. <i>"Do końca 2007 r. zakończymy transformację wszystkich komputerów na platformę x86"</i> - zapowiedział Steve Jobs podczas Worldwide Developer Conference w San Francisco.
IPv6 w NASK
NASK udostępnił główne serwery DNS dla domeny krajowej .pl w protokole IPv6. Firma ta umożliwiła też rejestrację nazw internetowych w domenie .pl ze wskazaniem na adres IPv6.
Profesjonalny Linux
Amerykańskie koncerny informatyczne Linuxem zainteresowały się na poważnie już kilka lat temu. Ich polskie oddziały dopiero teraz zaczynają promować wykorzystanie tego systemu open source w przedsiębiorstwach.
Technologie
Fuzja na taśmie
Za 4,1 mld USD Sun Microsystems przejmuje StorageTek - jednego z wiodących producentów rozwiązań do zabezpieczania i archiwizacji danych.
Dwurdzeniowa transformacja
Na półkach pojawiły się już komputery z procesorami Athlon 64 X2 i Pentium D.
Zamieszanie na terminalu
Bezdyskowe urządzenia terminalowe zawitały do wielu polskich firm i instytucji. Pomimo oporów użytkowników, racjonalnych argumentów za ich wdrażaniem wciąż przybywa. Jednym z nich jest cena.
Microsoft Office domyślnie z XML
Jesienią br. do testerów współpracujących z Microsoft trafi wersja beta Office 12, kolejnej edycji najpopularniejszego na świecie pakietu aplikacji biurowych. Domyślnym formatem plików Word, Excel i PowerPoint będzie XML. Firma chce w ten sposób zapewnić użytkownikom większe możliwości wymiany plików tworzonych z wykorzystaniem aplikacji Office. Format XML pozwoli zmniejszyć rozmiar plików, zabezpieczyć ich treść oraz ułatwić odtwarzanie w przypadku uszkodzenia.
Zarządzanie
Ogród efektywnej komunikacji
Podczas badania nowoczesnych przedsiębiorstw zauważono, że pracownicy szczebla kierowniczego dużo czasu spędzają w sposób - z tradycyjnego punktu widzenia - nieefektywny: na przerwach na papierosa czy chodząc po firmie na pozór bez celu i sensu, tu i tam popijając kawę. Po bardziej wnikliwym badaniu okazało się, że ten teoretycznie bezproduktywny czas ma bardzo istotne znaczenie: stanowi platformę komunikacyjną w przedsiębiorstwie.
Zapobiegać a nie leczyć
Za dużo uwagi poświęcamy usuwaniu błędów zlokalizowanych w procesach testowania oprogramowania, a za mało szukaniu pierwotnych przyczyn ich występowania.
Konteksty
Spóźnione prawo
Trzeba pilnie dokonać zmian w zapisach kodeksu karnego mówiących o przestępstwach telekomunikacyjnych.
Do klasyfikacji i wyszukiwania
Dysponujemy coraz doskonalszymi, nowoczesnymi narzędziami informatycznymi służącymi do wyszukiwania informacji. Nierzadko do ich tworzenia wykorzystywane są metody znane od wielu lat, wypracowane i sprawdzone na gruncie bibliotekoznawstwa oraz informacji naukowej.
Bezpieczeństwo
Agenci spoza listy
Wojna z "agenturą" wkracza w nowy etap.Tym razem skuteczny atak rozpoczęli twórcy oprogramowania szpiegującego.
Dane osobowe bez osoby
Czyżby inspektorzy GIODO mieli wkrótce stracić pracę? Aż tak źle może nie będzie, ale IBM szykuje sporą rewolucję na rynku przetwarzania danych osobowych.
Punkt widzenia
Temat na wakacje
Zbliża się pora wakacyjna, więc dogodny to czas do podjęcia rozważań nad swoją karierą zawodową. I wcale nie jest to takie przewrotne stwierdzenie, bo w okresie względnego luzu produkcyjnego jest najlepsza okazja do refleksji na temat dotychczasowego stylu życia, a pracy w szczególności.
Kacap, pepik, szwab
Internet uczynił życie socjologów nieco łatwiejszym. Zamiast kombinować, jakby tu wycisnąć z publiki jej prawdziwe poglądy, wystarczy zajrzeć na kilka list dyskusyjnych lub na jakieś forum. Nic tak nie otwiera duszy na oścież jak anonimowość wypowiedzi. Nawet jeśli przeprowadzający wywiad zastrzega się na wszelkie świętości, że nigdy nikomu nie powie co konkretny obywatel myśli - każdy ankietowany i tak swoje wie. Zanotują, doniosą, ośmieszą, zniszczą życie.
Na złom
Bywają postaci, które, raz ujrzane, zapadają w pamięć na zawsze. I tak widzę do dziś plecy tego człowieka, stojącego przy długiej tokarce, na jednej nodze własnej i drugiej - od kolana w dół - drewnianej.
Zakazane słowo na literę "B"
Przed przeczytaniem tego felietonu proszę zasłonić okna i sprawdzić, czy drzwi są zamknięte. Na wszelki wypadek proszę nie czytać go w środkach komunikacji publicznej.
Temat tygodnia
W okowach e-sloganów
W wielu krajach Unii Europejskiej dostępność usług publicznych online sięga 80%. Cóż z tego, skoro brakuje chętnych do korzystania z nich.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »