10/97, 1 października 1997

Systemy
Rok 2000
Czy w sieciach komputerowych zapanuje chaos?
Rozwój usług katalogowych
Wraz z zapowiedzią pojawienia się ADS Microsofta nadchodzi czas podejmowania strategicznych decyzji o wyborze systemu usług katalogowych. Jest to sprawa niezwykle ważna, ponieważ katalogi stają się osią sieci, wokół której obraca się wszystko: od system w pocztowych po narzędzia zarządzania siecią.
Mądrzejszy GroupWise
GroupWise Novella uważany jest za jeden z lepszych produktów w kategorii groupware. Z chwil pojawienia się wersji 5.2 program z powodzeniem wszedł w obszar technologii internetowej.
Sieci lokalne
Nowe przełączniki, czyli dopracowane rozwiązania...
Obroty na rynku przełączników obsługujących sieci 100Base­T rosną z miesiąca na miesiąc. Dość powiedzieć, że pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży jest to obecnie na światowym rynku informatycznym trzeci w kolejności produkt.
Nowe technologie
Telefonia IP
Telefonia IP wyłania się jako sposób zapewnienia tanich rozmów telefonicznych i połączeń faksowych. Stanowi wyzwanie dla producent w sprzętu i oprogramowania oraz dostawców usług internetowych; skupia uwagę przedsiębiorstw i rzesz zwykłych użytkowników.
Internet-intranet
Redagowanie serwisów WWW
Niektóre edytory pozwalają na wszechstronne kreowanie wyglądu stron WWW, podczas gdy inne pomijają wiele szczegółów, stawiając sobie za cel tylko możliwość szybkiego projektowania przez osoby bez doświadczenia.
Budynek inteligentny
Raport o polskich budynkach inteligentnych (cz. II)
Mokotowskie Centrum Biznesu (Mokot w Business Park) docelowo, najpóźniej w 2000 r., liczy będzie jedenaście budynków inteligentnych o łącznej, komfortowej powierzchni biurowej ponad 120 tys. m2 i dysponować parkingiem na 2500 aut.
Telekomunikacja
Monitorowanie ruchu pojazd w za pomocą satelitów
W ciągu ostatnich kilku lat nastąpić szybki rozwój system w służących do monitorowania ruchu pojazdów. Ze względu na obniżenie koszt w budowy terminala ruchomego instalowanego w pojeździe oraz korzystniejsze niż dotąd ceny wykorzystania łączy satelitarnych systemy monitorowania ruchu pojazdów stały się dostępne wielu operatorom flot ciężarówek.
Na koniec
Małe wirtualne świnki
Sprawdźcie linki do hasła "Tamagotchi" (np. przez Yahoo), a zobaczycie jaka obsesja ogarnęła ludzi. Na miłość boską! Istnieje nawet agencja przeprowadzająca adopcje wirtualnych zwierzątek.