Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2004
Wydanie 31-2004
Wydanie 31-2004, 30 sierpnia 2004
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
ComArch pany!
W pierwszym półroczu przychody spółki wzrosły o ponad 50% w stosunku do połowy 2003 r. Prawie 30% przychodów przypadło na kontrakty zagraniczne.
Skutki uboczne
W obawie przed kłopotami część użytkowników Windows XP nie zdecydowała się jeszcze na instalację zestawu poprawek Service Pack 2.
Kolejne firmy IT w drodze na GPW
''Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 15 września br. nastąpi przydział akcji i zamknięcie oferty publicznej'' - mówił podczas prezentacji prospektu emisyjnego firmy ATM Tadeusz Czichon, wiceprezes zarządu i jeden z głównych akcjonariuszy warszawskiej spółki. Niemalże w tym samym czasie prospekt emisyjny prezentował Comp Rzeszów. Sprzedaż akcji spółki i zamknięcie oferty publicznej ma nastąpić 17 września. Na jesień tego roku wejście na warszawski parkiet zaplanował także Matrix.pl. Do debiutu w 2005 r. przymierza się również Lumena.
Cutter rozszerza współpracę z Infovide
Amerykańska spółka doradcza, która zrzesza takie ''tuzy'', jak Tom DeMarco, Ed Yourdon, Jim Highsmith, John Zachman czy Tim Liste, będzie ściślej współpracować z Infovide. Do tej pory kooperacja ograniczała się do udziału ekspertów z Cutter Consortium w spotkaniach Akademii Infovide. Wkrótce Infovide zostanie przedstawicielem Cutter w Polsce.
M-banking: kolejna odsłona
Raiffeisen Bank Polska proponuje klientom dostęp do usług za pośrednictwem aplikacji Java w telefonie komórkowym.
Google znalazł swoje szczęście
Udany debiut Google na giełdzie Nasdaq uczynił z założycieli spółki - Larrego Page'a i Sergeya Brina - najmłodszych miliarderów. Każdy z nich ma ponad 4 mld USD w akcjach spółki. Page i Brin uruchomili wyszukiwarkę Google sześć lat temu, świeżo po studiach na Uniwersytecie Stanford.
Winni użytkownicy, nie serwisy
''Serwisy wymiany plików nie ponoszą odpowiedzialności za łamanie prawa przez ich użytkowników'' - orzekł sąd w San Francisco. Wyrok tego samego sądu doprowadził przed trzema laty do zamknięcia serwisu Napster.
Kontrakty, wdrożenia
Telekomunikacja Polska podpisała ze Ster-Projekt kontrakt o wartości prawie 71 mln zł na budowę w Łodzi drugiego centrum przetwarzania danych...
Wyniki w roku 2004
Ponad 20-proc. wzrost przychodów odnotował w 2004 r. finansowym Microsoft Polska. Sprzedaż licencji i usług w Polsce wyniosła prawie 690 mln zł (186 mln USD). Największy wzrost firma odnotowała w sprzedaży Microsoft SQL Serwer (63%), systemów Microsoft Business Solution (52%) i systemów operacyjnych (29%)...
Zmiany kadrowe
TONY ROZWADOWSKI objął tymczasowo funkcję prezesa zarządu Fujitsu Siemens Computers w Polsce, zastępując DARIUSZA DĄBSKIEGO, który zrezygnował ze stanowiska po 6 miesiącach pracy w FSC. Tony Rozwadowski nadal piastuje funkcję dyrektora zarządzającego na region Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej, którą objął w czerwcu 2004 r. Z Fujitsu Siemens Computers jest związany od 2000 r., początkowo jako konsultant. Wcześniej kierował m.in. firmą Printmark International. Był też szefem polskiego oddziału IBM w latach 1991-1996.
Polskie forum SuSE
Novell oficjalnie uruchomił Polskie Forum Użytkowników SuSE Linux. Ma ono stanowić miejsce wymiany doświadczeń i źródło pomocy technicznej dotyczącej produktów SuSE, przejętego w ub.r. przez amerykańską firmę.
Technologie
Łowca szpiegów
Dostawcy rozwiązań antywirusowych rozszerzają swoje produkty o narzędzia do wykrywania programów szpiegujących.
Zestaw do cerowania
Łatanie oprogramowania to już nie nisza, lecz jeden z głównych nurtów bezpieczeństwa.
Słodka migracja
HP inwestuje w platformę Integrity, by zwiększyć tempo migracji do Itanium 2.
Visual Studio dla zespołu
Zapowiadana na przyszły rok wersja Visual Studio będzie zawierać rozbudowane narzędzia do pracy grupowej, zarządzania cyklem życia projektu oraz refaktoringu kodu.
Zarządzanie
Bezpieczeństwo nade wszystko
We wszystkich organizacjach o takiej wielkości, złożoności i takim znaczeniu społeczno-gospodarczym, jak w przypadku administracji publicznej, bezwzględnie najważniejszym, wręcz krytycznym problemem jest zapewnienie bezpieczeństwa informacyjnego.
Gdzie jest nasza nisza
Amerykański guru ds. eksportu usług IT i obsługi procesów biznesowych radzi polskim firmom znalezienie nisz, dzięki którym mogłyby konkurować o zlecenia składane przez międzynarodowe koncerny. Sugeruje też, że powinniśmy zająć się rozwojem transgranicznej współpracy z Czechami i Węgrami, dzięki którym Europa Środkowa mogłaby prezentować się potencjalnym kontrahentom jako jeden stabilny region.
5 błędów kupującego
Negocjacje z dostawcami to gra - wie o tym każdy szef działu IT. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ta gra zaczyna się znacznie wcześniej i nie kończy się wraz z podpisaniem umowy.
Konteksty
Sieć za Wielkim Murem
Internet w Chinach ma 10 lat i nie mniej niż 100 mln użytkowników. Wciąż jednak nie wiadomo, w którą stronę potoczy się jego dalszy rozwój.
Dobra pamięć i zamiłowanie do gier
Z dr Maciejem Gacą z Zakładu Sinologii w Katedrze Orientalistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu rozmawia Andrzej Gontarz.
Rozwój pod stałą kontrolą
Z Józefem Pawłowskim z Zakładu Sinologii Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia Andrzej Gontarz.
Technologia wyborów
Komputeryzacja obejmuje kolejne dziedziny - po gospodarce i rozrywce przychodzi czas na świat polityki. Czy systemy wyborcze staną się równie proste, jak zakupy w sklepie internetowym?
Wiedza o informacji
Człowiek nie potrzebuje informacji samej w sobie. Potrzebna jest mu wiedza, ale też nie wiedza w ogóle czy wszelka. Poszukuje wiedzy ze względu na określone sytuacje poznawcze, konkretne potrzeby, wyznaczone cele.
Punkt widzenia
Playboy
No, to trafiło nam się z tymi wakacyjnymi felietonami. Najpierw stary, ale ciągle dobry i aktualny serial brytyjski wprowadził nas w sprawy pretensjonalności i obłudy. Stamtąd zaś - naturalna niemal w takich przypadkach - ścieżka poprowadziła nas w kierunku spraw frywolnych, które tej obłudy są jakby zaprzeczeniem.
CKO
Wiele w ostatnich latach pisze się o zmianie ról poszczególnych osób zarządzających przedsiębiorstwem. W socjalizmie najważniejszy był szef produkcji - każdy towar, który fabryka wyprodukowała był sprzedawany na pniu i nawet szef podstawowej organizacji partyjnej (Czytelnicy, którzy nie rozumieją tego pojęcia, proszeni są o zapytanie starszych kolegów) nie był ważniejszy od szefa produkcji.
Dobrodziejstwa współczesności
Aby zadzwonić do domu, musiałem najpierw znaleźć aparat telefoniczny. Ponieważ sprawne budki telefoniczne na ulicach były rzadkością, jedynym wyjściem pozostawało udanie się na pocztę.
Stosunek przerywany
Pamięć ludzka jest wybiórcza: w żaden sposób od dwóch dni nie mogę sobie przypomnieć nazwiska mojej nauczycielki historii z liceum Zamoyskiego. Świetnie jednak pamiętam lekcję w klasie maturalnej, na której zapytała, jakie były stosunki polsko-niemieckie w XX w.
Temat tygodnia
Daleko do Bazylei
Polskie banki nie spieszą się z przygotowaniami do spełnienia wymogów Nowej Umowy Kapitałowej (Basel II). Głosy mówiące o konieczności intensyfikacji działań banki odbierają jako wyraz lobbingu i marketingu firm informatycznych, zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań do analizy ryzyka.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »