Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2004
Wydanie 30-2004
Wydanie 30-2004, 16 sierpnia 2004
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Elektroniczny standard
Rozmowa z Konradem Korobowiczem, prezesem zarządu Inteligo Financial Services SA, spółki należącej do PKO BP.
Szczepionki już nie wystarczą
Lista ostatnich zakupów dokonanych przez Symantec dobitnie świadczy o tym, że firma przestała być jedynie dostawcą oprogramowania antywirusowego. Przejmuje firmy niekojarzone z zabezpieczeniami sieci.
Strzał w bramkę
Internetowa bramka SMS Idei, mimo że jest bezpłatna, umożliwia operatorowi zwiększanie przychodów.
Urlop i szkolenie, czyli ''dwa w jednym''
Nawet czterokrotnie niższe ceny szkoleń specjalistycznych sprawiają, że ofertą polskich ośrodków edukacyjnych interesują się informatycy z Europy, a nawet z USA.
Sposób na konkurencję
Wzmaga się wyścig o lukratywne kontrakty publiczne. W głowach biznesmenów i polityków roi się od pomysłów, jak zaprowadzić sprawiedliwość na tym rynku.
W czepku urodzony
Prezesowi Ster-Projektu udało się wyjść z opresji i obronić się przed dymisją. W przyszłości raczej nie obejdzie się bez korekty strategii spółki.
Technologie
Katalog pełen problemów
Średnie i duże firmy, które przymierzają się obecnie do wdrożenia jednolitych systemów katalogowych, stają przed problemem większym niż im się wydaje.
Klucz do katalogów
Rozmowa z Tomaszem Gorgoniem, niezależnym konsultantem, właścicielem firmy ITcon z Gliwic.
Platforma bez kompleksów
Tegoroczna konferencja LinuxWorld pokazała, że Linux uzyskał legitymację, by zająć miejsce w pierwszym rzędzie rozwiązań przeznaczonych dla największych odbiorców.
Świat jako usługa
Po fazie tworzenia aplikacji na podstawie komponentów nadchodzi era systemów będących zbiorem usług. Upowszechnienie metodologii związanych z Service Oriented Architecture (SOA) ma zaowocować obniżeniem kosztów i większą elastycznością w rozwoju systemów informatycznych.
Powiedz JES
Od 2005 r. pakiet Java Enterprise System (JES) będzie dostępny nie tylko na Solaris i Linuxa, ale również na HP-UX oraz Windows.
Ruchome plany
Microsoft przesunął premierę Service Pack 1 dla Windows Server 2003 i wersji 64-bitowej systemu na I połowę 2005 r.
Zarządzanie
Przemyśleć i zrozumieć jakość
Wiedza o skuteczności i efektywności realizacji projektów informatycznych znalazła się w niebezpiecznym stadium. Ten szczególny etap poznania natury zjawiska można opisać jako zrozumienie kolejności i ''mechaniki'' zdarzeń, podczas gdy właściwe przyczyny sukcesu i porażki projektów informatycznych mają dużo poważniejszą i głębszą naturę.
Partnerstwo społeczno-biznesowe
Firmy informatyczne wspierają przedsiębiorstwa i administrację publiczną w staraniach o fundusze europejskie. Jak najlepsze ich wykorzystanie leży we wspólnym interesie wszystkich stron.
Optymizm i nadzieja
Przedstawiciele polskich firm informatycznych wierzą, że przeznaczone na inwestycje w technologie informacyjne fundusze strukturalne będą dobrze wykorzystane. Świadczyć o tym ma m.in. duże zainteresowanie możliwością realizacji projektów z tego zakresu zarówno wśród przedsiębiorców, jak i przedstawicieli samorządów lokalnych.
Konteksty
Skuteczny mechanizm
Patentowanie wynalazków (w tym informatycznych) jest korzystne dla gospodarki jako całości, czyli dla konsumentów. Jest też korzystne dla twórczych jednostek. Natomiast z całą pewnością sprawny system patentowy jest niekorzystny dla zwykłych naśladowców, którzy utrzymują się na rynku, korzystając z cudzych pomysłów.
Sieć końcem i początkiem
Wszystko wokół nas, czy to w rzeczywistości społecznej, czy też przyrodniczej, funkcjonuje według reguł sieciowych. Tak można by streścić podstawową tezę nowej książki Edwina Bendyka pt. ''Antymatrix''.
Punkt widzenia
Po wakacjach szkoła
Nowy rok szkolny tuż-tuż, ale na razie trwają jeszcze wakacje, więc trafia nam się szczęśliwie temat, który stanowi pomost łączący szkołę z jedynym nietrafnym pomysłem Juliusza Verne'a (pamiętacie to? - Nauczyciel do dzieci: - ''<i>Wszystkie pomysły z tytułów powieści Juliusza Verne'a doczekały się realizacji</i>''. Na to rezolutny uczeń: - ''<i>A dwa lata wakacji?</i>'').
Ciepło - zimno, czyli sex appeal felietonisty
Tak się jakoś złożyło, że od dawna nie otrzymuję papierowych numerów CW. Dzieje się tak dzięki uprzejmości firmy Poczta Polska Przedsiębiorstwo Państwowe, która potrzebuje około dwóch miesięcy, aby dostarczyć materiały drukowane (niższa taryfa) na drugi brzeg Atlantyku.
Druga impreza
Tak się ostatnio złożyło, że kilka razy odwiedziłem Warszawę - goszcząc a to w zaprzyjaźnionej firmie, a to na konferencji, z której relację czytali zresztą Państwo parę numerów temu.
Wielopecet
Telefony komórkowe coraz częściej służą już nie tylko do komunikacji głosowej, ale pełnią bardzo urozmaiconą rolę. Nie sposób więc nie zauważyć, że nazwa tych urządzeń przestaje odpowiadać oferowanym przez nie funkcjom, ponieważ przekazywanie fonii na odległość jest dziś jednym z wielu aspektów zastosowań tego multimedialnego urządzenia cyfrowego.
Temat tygodnia
Sukces niemurowany
Bankowość internetowa robi w Polsce oszałamiającą karierę - Internet staje się najpopularniejszym kanałem dostępu do usług finansowych. Liczbę rachunków, do których klienci mają dostęp przez sieć, szacuje się na 2,6 mln. Prawdopodobnie jednak znajdujemy się u progu rewolucji bankowości mobilnej - w drugim podejściu komórki mogą zagrozić komputerom.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »