Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2004
Wydanie 28-2004
Wydanie 28-2004, 19 lipca 2004
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Technologie - produkty
Filtrowanie Internetu
Secure Computing oferuje SmartFilter 4.0. Program umożliwia blokowanie dostępu wybranych komputerów do niepożądanych stron WWW i raportowanie w czasie rzeczywistym.
Małe macierze SATA z interfejsami FC
Infortrend wprowadził do sprzedaży macierze dyskowe EonStor A16F-R1211 wyposażone w redundantne kontrolery oraz hub FC. Urządzenia są przeznaczone dla małych sieci SAN.
Peribit przyspiesza transmisję danych
Peribit wprowadza do sprzedaży nowe urządzenia pozwalające na efektywne wykorzystanie pasma sieci WAN przez kodowanie powtarzających się sekwencji bitów.
WiseImage po polsku
Agraf opracował polską nakładkę do programu WiseImage 6.0 firmy Consistent Software.
Nowe modele ATEN KVM
ATEN International oferuje przełączniki CN-6000 KVM (klawiatura, wideo, mysz) umożliwiające dostęp do serwerów z dowolnego komputera podłączonego do sieci LAN, WAN lub Internetu i zdalne zarządzanie systemem.
Ulepszony NetBackup
Veritas Software zaprezentował NetBackup 5.1. W porównaniu ze starszą wersją pakiet został wyposażony m.in. w mechanizm szyfrowania z kluczami 256-bitowymi, rozbudowane możliwości definiowania uprawnień dostępu do funkcji administracyjnych.
Technologie - w skrócie
90% to spam!
Dostawca usług internetowych, firma Postini, obsługująca ponad 3300 amerykańskich przedsiębiorstw i 5 mln kont e-mail, ujawniła, że odrzuca obecnie 53% przesyłanych listów nawet bez analizowania ich treści.
SAP w katalogach
Za nieujawnioną kwotę SAP przejął amerykańską firmę A2i specjalizującą się w budowie internetowych katalogów produktowych.
IBM wprowadza p5
Po premierze serwerów i5 (następcy iSeries), IBM wprowadza na rynek serwery unixowe wyposażone w procesory POWER5.
Red Hat przestaje dominować
Według ostatnich badań serwerów WWW przeprowadzonych przez brytyjską firmę Netcraft, Red Hat powoli traci rynek w Europie.
Wiadomości
W różnorodności nasza siła
Polskim firmom, które uważają, że obecność kobiet na stanowiskach inżynierskich będzie korzystna dla ich biznesu i pracowników, przychodzi się mierzyć z fundamentalnym problemem, któremu na imię dostępność.
Współpraca i kompromis
Z Włodzimierzem Marcińskim, wiceministrem nauki i informatyzacji, rozmawiają: Andrzej Gontarzi Sławomir Kosieliński.
Nadchodzi Ekonomia Chwili
Firmy nie mają już czasu na długotrwałe dostosowywanie systemów do potrzeb rynku.
Silna polaryzacja
Rozmowa z Andy Kyte'em, wiceprezesem i partnerem w Gartner Europe.
Wraca praca
Cieszą się agencje doradztwa personalnego i młodzi informatycy. Wygląda na to, że minął kryzys na rynku pracy.
Zmiany kadrowe
Informacje o zmianach na stanowiskach kierowniczych w polskich i zagranicznych firmach teleinformatycznych
Czwarty operator
Era, Plus i Idea obawiają się pojawienia czwartego operatora komórkowego i domagają się ogłoszenia przetargu nieograniczonego na przyznanie uwolnionych przez wojsko kanałów w paśmie 1800 MHz.
Matrix.pl wchodzi na giełdę
Prawdopodobnie na przełomie października i listopada br. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutują akcje firmy Matrix.pl z Warszawy.
IBM Express - małe, a cieszy
''Lekkie'' wersje korporacyjnych rozwiązań IBM zwiększają udział firmy w rynku małych i średnich przedsiębiorstw - twierdzi IBM Polska. Chodzi o linię produktów Express, które IBM oferuje od końca 2002 r.
Współpraca ABW z NASK
Departament Bezpieczeństwa Teleinformatycznego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DBTIABW) zawarł z NASK umowę ramową dotyczącą współpracy przy opracowaniu metod i środków ochrony informacji w systemach teleinformatycznych.
Piractwo: Polska w czołówce
Według organizacji Business Software Alliance (BSA) pod względem liczby zainstalowanych nielegalnych kopii oprogramowania Polska na tle Unii Europejskiej ustępuje tylko Grecji. BSA opublikowała coroczny raport Piractwo komputerowe na świecie (<i>Global Software Piracy Study</i>), prezentujący wyniki dotyczące sytuacji w 2003 r. Badania zostały przeprowadzone przez IDC.
Więcej pracy pod Wawelem
Krakowski oddział Motorola Global Software Group zwiększa zatrudnienie o 300 osób. Do końca 2004 r. ma zatrudniać 500 osób.
Więcej open source w Europie
W 2004 r. administracja i firmy z Europy Zachodniej na same usługi związane z rozwiązaniami open source wydadzą ok. 98 mln USD.
COMP Rzeszów na parkiecie
Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła akcje COMP Rzeszów do obrotu publicznego (o giełdowych planach firmy pisaliśmy w Computerworld 9/2004). Firma chce pozyskać z giełdy ok. 40 mln zł na inwestycje. Debiut COMP Rzeszów ma nastąpić we wrześniu br.
Powstała firma BizTech Konsulting
Na polskim rynku rozpoczęła działalność nowa firma - BizTech Konsulting. Jej szefem został Sławomir Chabros, dotychczasowy wiceprezes Altkom Akademia. BizTech będzie świadczyć usługi doradcze, wdrożeniowe i outsourcingowe.
Sieć WAN dla CEPiK-u
Według nieoficjalnych informacji MSWiA podjęło już decyzję w sprawie koncepcji budowy sieci rozległej na potrzeby CEPiK. MSWiA chce korzystać z outsourcingu. Za takim rozwiązaniem przemawiają niższe nakłady na uruchomienie sieci WAN. Roczne koszty jej utrzymania mogą wynieść kilkanaście milionów złotych.
Polska przed Trybunałem Europejskim
Polska ma stanąć przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości jesienią tego roku - informuje Rzeczpospolita.
Anielsko cierpliwy Oracle
Ważność oferty przejęcia PeopleSoft za 7,7 mld USD została przedłużona przez kierownictwo Oracle do 27 sierpnia br.
Kontrakty wdrożenia
Polska Telefonia Cyfrowa zwiększyła w pierwszej połowie roku sprzedaż o 15% do ponad 3 mld zł; w tym czasie zysk EBITDA zwiększył się o 45% do 1,3 mld zł...
Technologie
Gdzie sen, a gdzie Java
Na konferencji JavaOne Sun przedstawił swoją długoterminową wizję uczynienia z Javy technologii przynoszącej zyski. W tle rozstrzygano za i przeciw udostępnieniu kodu źródłowego narzędzi Java.
Narzędzia czy kawa
Rozmowa z Jamesem Goslingiem, twórcą Javy i wiceprezesem odpowiedzialnym w Sun Microsystems za narzędzia programistyczne.
Kopia niejedno ma imię
Na platformę Linux przeniesiono już praktycznie wszystkie liczące się komercyjne pakiety do wykonywania kopii zapasowych.
Informatyka w uproszczeniu
Podobnie jak inni wielcy dostawcy, Fujitsu Siemens Computers dąży w kierunku rozwiązań zgodnych z ideą utility computing.
Naginanie pamięci
Czy rewolucja technologiczna już wkrótce zmiecie z rynku standardowe układy pamięci półprzewodnikowych?
Zarządzanie
Przypływy zainteresowania
Wąska specjalizacja pozwala małym i średnim firmom funkcjonować na rynku outsourcingu.
Trudne współpracowników rozmowy
Kiedy koszty w korporacji okazują się wyższe niż cena rynkowa, zyskujemy dowód, że coś tu nie gra. Zaczynamy dochodzenie.
Konteksty
Odnaleźć siebie w sieci
Z profesorem Bassamem Aouilem, psychologiem klinicznym z Instytutu Psychologii Akademii Bydgoskiej w Bydgoszczy, pełnomocnikiem Akademickiego Centrum Pomocy Psychologicznej, kierownikiem Pracowni Pomocy Psychologicznej Online, rozmawia Andrzej Gontarz.
Punkt widzenia
KPP na czele
Nastały w Polsce takie czasy, że trzeba liczyć się z KPP. Jednakże w XXI wieku jest to już zupełnie inna KPP niż ta, która została zdziesiątkowana przez Józefa Wissarionowicza w roku 1936 i rozwiązana w 1938 r. Dziś liczy się przede wszystkim Koszt Prowadzenia Przedsiębiorstwa, a w nim koszt zakupu urządzeń komputerowych.
Hiacynta Węborek-Amfora
Okres wakacyjny pozwala odejść nieco od spraw naszej branży i dostrzec, że poza nią też jeszcze coś się zdarza. Coś, na co można raz i drugi spojrzeć z dystansu, na luzie, a nawet z pewną frywolnością.
Dąb, zupa dębowa
Co można zrobić z dębu? Stoły, szafki, krzesła, podłogę, a jak jest solidny, to nawet maszt żaglowca. Wszyscy wiedzą, że z dębu można też zrobić zupę dębową, tak jak z zęba - zębową. Ale kto pomyślałby, żeby z dębu zrobić coś innowacyjnego? A można zrobić jeden z najbardziej innowacyjnych produktów informatycznych ostatnich 10 lat!
Kontrolowany wyciek
Proces przepływu informacji jest jednym z ważniejszych aspektów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem firm. Od tego, czy informacja dotrze tam, gdzie powinna, i w jakim czasie to nastąpi, zależy bardzo wiele.
Temat tygodnia
Łagodniejsza twarz komputera
Administrator, analityk, programista, serwisant, handlowiec, menedżer - słysząc te słowa na określenie informatyka, automatycznie myślimy o mężczyźnie. Tymczasem zawód ten wybierają także kobiety i - kiedy już wybiorą - lubią go i dobrze się w nim sprawdzają. Firmy zaczynają zaś dostrzegać korzyści płynące z bardziej zróżnicowanego, także pod względem płci, środowiska pracy.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »