Computerworld.pl
Konferencje
Okiem Prezesa
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Prenumerata
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
VMware SD-WAN by VeloCloud
×
Szukaj
Konferencje
Wiadomości
CIO Executive
Podcasty
Okiem Prezesa
Wywiady
Badanie AudIT
Biblioteka IT
Praca w IT
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Strefy tematyczne
Alcatel-Lucent Enterprise – rozwiązania IT dla rozwoju biznesu
Check Point Cyberbezpieczeństwo w 2020
Cisco Webex
Commvault - Zintegrowane rozwiązania do backupu danych
Fortinet Bezpieczna praca zdalna
Fortinet Cyberbezpieczeństwo
Google Cloud
HPE GreenLake
HPE Infrastruktura
IBM Security University 2020
IBM Data and AI Virtual Forum Poland
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
SUSE Innowacje Open Source dla biznesu
Prenumerata
Archiwum
Download
Newslettery
Strona główna
Archiwum
Rocznik 1992
Wydanie 05-1992
Wydanie 05-1992, 3 lutego 1992
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Informacje
DEC "na dobre" instaluje się w Polsce
20 stycznia, w przeddzień rozpoczęcia największej imprezy komputerowej w Warszawie, Digital Equipment Corporation DEC ogłosiła oficjalne otwarcie swojej siedziby i rozpoczęcie działalności w Polsce.
Informatyczne igrzyska
Wstępne oceny, dokonywane w przeddzień zamknięcia Międzynarodowych Targów KOMPUTER EXPO'92, sugerowały, że była to dotychczas największa z ekspozycji informatyczno- komputerowych w Polsce, a tych liczących się ma już miejsce każdego roku co najmniej siedem. Najprawdopodobniej nie będzie również rywala do tytułu głównej warszawskiej imprezy 1992 r., prezentującej najnowocześniejszą i najbardziej dynamicznie rozwijającą się dziedzinę techniki.
Konkurs "MIKROLAUR'92 rozstrzygnięty
Na konkurs MIKROLAUR' 92 wpłynęło łącznie 35 produktów reprezentujących zarówno walory użyteczności jak i profesjonalności.
Kto z kim i po co
Wydarzeniem 1990 r. na informatycznym Olimpie był rozwód IBM z Microsoftem, który nastąpił po dziesięciu latach całkiem udanego - jak się wydawało - małżeństwa. Ubiegły rok upłynął natomiast pod znakiem poszukiwania nowych związków, umożliwiających najbardziej sensowną kombinację hardwaru i softwaru, głównie z myślą o nowej generacji systemów otwartych. Koneksje, porozumienia, a także spekulacje, pozwalają na pewne uporządkowanie obecnych układów na komputerowym szczycie.
Produkty rodzime górą
Dotarcie do szczegółowych danych, pozwalających na w miarę obiektywną ocenę rynku oprogramowania, nie jest bynajmniej łatwym zadaniem. Zasłaniając się źle rozumianą tajemnicą handlową, polskie firmy z reguły odmawiają podania szczegółowych danych o wielkości swych obrotów. Zmusiło to autora do ograniczenia się w zasadzie do prezentacji trójki największych uczestników tego rynku w dwóch kategoriach: wartości i liczby sprzedanego oprogramowania.
Fundacja rozwoju technik komputerowych przedstawia
Szanowni czytelnicy
książki
Książka utraconej szansy
Dziś już trudno powiedzieć, ile wysiłku włożono, aby książka pt. "Racjonalizacja zastosowań informatyki w zarządzaniu " nie ukazała się w Państwowym Wydawnictwie Ekonomicznym. Gdy szczęśliwy autor przebrnął wreszcie przez korektę szczotek, okazało się, że... brak dotacji na wydanie książki. Wobec czego zniszczono matrycę.
Informacje - oprogramowanie
Object Vision - tworzenie programów bez programowania
Na rynku programów wspomagających pracę w biurze pojawił się produkt koncepcyjnie nowy, bardzo oryginalny, stworzony w dodatku w znanej firmie Borland. Nosi nazwę Object Vision, pracuje w środowisku Windows i w związku z tym korzysta ze wszystkich dobrodziejstw tzw. GUI ( Graphical User Interface - graficznego interfejsu użytkownika).
Graficzne bazy Software Publishing
Coraz więcej firm oferuje bazy danych, które mogą zawierać pola odpowiadające materiałom graficznym np. rysunkom czy zdjęciom.
Komputerowy atlas samochodowy
Program Automap jest, zdaniem jego twórców z Automap Inc., systemem, który pomoże nam zaplanować na komputerze typu PC wyjazd wakacyjny lub podróż w interesach.
Word 5.0 dla Macintosha
Uważa się, że przystosowanie do Macintosha tego znanego edytora jest najpoważniejszym od 1989 r. krokiem Microsoftu w kierunku Apple.
Nowości XTree Gold 2.5
W ostrej konkurencji tzw. nakładek systemowych kolejna wersja programu autorstwa firmy Xtree Co. oferuje kilkadziesiąt nowych możliwości, które zapewne zainteresują nie tylko starych wielbicieli Xtree.
Wingz dla NextStep 2.0
Informixowy arkusz kalkulacyjny Wingz 1.1 jest już dostępny dla środowiska graficznego NextStep 2.0.
Norton AntiVirus 2.0
Ten znany od pewnego czasu program antywirusowy produkcji Symantec Corp. nie dość że pracuje w środowisku MS Windows, to jeszcze umie czasem wyleczyć komputer z niepożądanego oprogramowania.
Architektura z komputera
W pełni skomputeryzowanej pracowni poznańskiego Biura Projektów i Inwestycji Architektonicznych "Linea Arch" powstał projekt przebudowy jednego z pięciu wieżowców poznańskich, które znajdują się w pobliżu zabytkowego kościoła Św. Marcina.
Wróżba z komputera
W katowickim Domu Towarowym "Centrum" od stycznia br. działa punkt chiromancji komputerowej.
Komputeryzacja Kolbuszowskiej biblioteki
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Kolbuszowie zainstalowane są dwa komputery klasy PC IBM, dzięki którym jej dyrektor chce stworzyć Centrum Informacji Komputerowej.
Adresy w komputerze
W Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Katowicach montowana jest obecnie sieć, która połączy zainstalowany tam komputer "Acer" z czterema biurami meldunkowymi.
Informacje - sprzęt
Komputer w zegarku
Menedżerowie posiadający najnowszy zegarek naręczny firmy Casio - VDB-1000 - mogą być spokojni nie tylko o dokładny czas, lecz również o podręczny kalendarzyk.
Szarańcza dopadła FDD PowerBooków
W wyniku wadliwego montażu napędów FDD, pewna ilość PowerBooków 140 i 170 musiała zostać wymieniona przez firmę nieszczęśliwym nabywcom ubiegłorocznych nowości producenta Macintosha.
Plan czy marzenie
Stworzenie komputera "Teraflop" dokonującego trylionów operacji na sekundę będzie, wg ekspertów amerykańskich i brytyjskich, możliwe w niedalekiej przyszłości.
F-Coulper z IBM
Na rynku amerykańskim pojawiło się urządzenie produkowane przez IBM, nazwane F-Coulper, które umożliwia wykorzystanie lokalnych sieci komputerowych do przesyłania sygnałów telewizyjnych.
Informacje Gospodarcze
Hity CHIPA
W styczniowym numerze niemiecki miesięcznik komputerowy CHIP opublikował kolejną listę najlepiej sprzedającego się w tym kraju sprzętu. Wśród komputerów rej wiodą składaki, montowane przez miejscowe firmy. Natomiast znane firmy światowe mają poważne trudności ze zbytem swych wyrobów na niemieckim rynku. W pierwszej dziesiątce znalazły się zaledwie dwa Macintoshe, dwa komputery firmy Aquarius i jeden Compaq.
Tajlandia: komputeryzacja danych personalnych
Tajlandia zamierza w ciągu 15 lat utworzyć bank danych, w którym bądą zawarte wszystkie dane dotyczące każdego z jej 65 mln mieszkańców. Obejmować one będą odciski palców, wykształcenie, imiona dzieci, kwoty zapłaconych podatków, nazwisko pracodawcy i wysokość dochodów, rejestr dotychczasowych kar lub wpisów akt kryminalnych. Wszystkie te i inne dane, które będą chcieli znać urzędnicy, będą dla nich w każdej chwili dostępne.
Wspólna strategia H-P z Novellem
Hewlett-Packard z Novellem uzgodniły wzajemne wspomaganie sprzedaży swoich produktów poprzez własne sieci dealerów z całego świata.
Do amerykańskiego mercedesa nie trzeba kwalifikacji
Vincent L. Morrotti, dyrektor ds. systemów informatycznych w Mercedes-Benz of North America Inc. przewiduje, że jego firma opierać się będzie na personelu o stosunkowo niskich kwalifikacjach, ponieważ zamierza w znacznym stopniu zautomatyzować obsługę klientów i diagnostykę samochodową.
Uniwersytet Motoroli
MOTOROLA, jeden z największych producentów sprzętu komunikacyjnego i elektroniki w Stanach Zjednoczonych (z rocznym obrotem w wysokości 10 miliardów dolarów) założyła własny uniwersytet.
Silicon Valley na austriackim zamku
W zamku Hagenberg, niedaleko Linzu, powstał ośrodek komputerowy Software Park. Jego dyrektor, Karl Pilstl, ma ambicję stworzenia największego centrum komputerowego w Europie.
Ochrona przed złodziejami
Jak wykazała ankieta przeprowadzona we Francji, w blisko 1/3 francuskich przedsiębiorstw rocznie ginie ok. 7% sprzętu, co w tym przypadku oznacza ok. 50 tys. komputerów.
W Katowicach GIGA = 3 mld
Jak nas poinformowała dyrekcja katowickiej spółki GIGA, jej obroty w 1991 r. osiągnęły prawie 3 mld zł (50% obrotów pochodzi ze sprzedaży oprogramowania, reszta to sprzęt).
Convex Town pod Wawelem
Krakowski "Cyfronet", który jako pierwszy ośrodek w Europie Wschodniej stał się posiadaczem komputera CONVEX C120( w kwietniu ub. r.) czeka obecnie na ... komputer C210.
WCS w Łodzi
Berlińska firma World Computer System, znana w Polsce przede wszystkim z tego, że obsłużyła komputerowo XXIII Mistrzostwa Świata w kajakarstwie klasycznym, które odbyły się przed dwoma laty w Poznaniu, mająca swoje filie w Warszawie, Białymstoku, Kielcach, Wrocławiu i Kwidzyniu, zainstalowała się niedawno w Łodzi.
Francuskie Dni Informatyki i Telekomunikacji
Telekomunikacja na Śląsku, informatyzacja gmin i zakładów pracy były tematami francusko - polskiego spotkania, które odbyło się w pierwszej połowie stycznia w Rybniku-Kamieniu.
Dary dla policji
Bardzo cenne dary otrzymała w ub.r. policja w Ostrowcu.
BULL w Polsce
Francuska firma Bull ma, jak powszechnie wiadomo, informatyzować polski system podatkowy.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »