Konferencje
Biblioteka IT
Wiadomości
Tematy
Agile
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Cloud Computing
DataCenter
GDPR/RODO
SDN
Sieci
Smart City
Konferencje
Praca w IT
Przemysł 4.0
Digital Leaders
Praca w IT
Badanie AudIT
Archiwum
Prenumerata
Strefy tematyczne
Cisco Firepower
Cisco NGFW
HPE Infrastruktura
IFS Applications
SAP Analityka Big Data
E-Seminaria
Gorące tematy:
Nowy numer
Przemysl 4.0
Computerworld TOP200
Państwo 2.0
Aplikacje Biznesowe
Bezpieczeństwo
Big Data
Data Center
Agile
Strona główna
Archiwum
Rocznik 2004
Wydanie 11-2004
Wydanie 11-2004, 15 marca 2004
prenumerata klasyczna
prenumerata elektroniczna
Wiadomości
Wspólne korzyści, wspólne kłopoty
Wiele zakładów energetycznych i przedsiębiorstw komunalnych rozważa możliwość stworzenia wspólnych modeli rozliczeń i obsługi klienta.
Konsolidacja wokół Prokomu
Telmax - z którym ma się połączyć Ster-Projekt - przeprowadzi fuzję ze Spinem, którego akcjonariuszem jest Prokom Software.
Polski język doceniony
Po raz pierwszy zespół polskich badaczy otrzymał grant od Microsoft Research.
Wio, e-Polsko!
Sejmowa Komisja Nadzwyczajna przyjęła projekt ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i skierowała go do drugiego czytania.
Biurowy i produkcyjny
Pod hasłem Innovate '04 Xerox przedstawił pełną ofertę rozwiązań związanych z systemami druku i obiegu dokumentów.
Oparcie na usługach
Z Kazimierzem Hercholdem, senior vice president, Business Group Operations, Developing Markets w Xerox Corporation, rozmawia Wiesław Pawłowicz.
Czwarty operator komórkowy
Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) zamierza jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na nowe częstotliwości telefonii trzeciej generacji UMTS i telefonii GSM 1800 MHz, zapowiedział Witold Graboś, prezes URTiP. Może to znacząco zmienić układ sił na rynku telefonii komórkowej, na którym działają PTK Centertel, Polkomtel i Polska Telefonia Cyfrowa. Te trzy firmy mają po dwie częstotliwości GSM - GSM 1800 MHz i 900 MHz oraz koncesje na UMTS. Mówi się, że firmy te stworzyły w Polsce coś w kształcie oligopolu.
Computerworld na NewsStand.com
Wydawnictwo International Data Group Poland udostępniło elektroniczną edycję tygodnika Computerworld. Jest ona dostępna za pośrednictwem serwisu NewsStand.com. IDG Poland - jako pierwsze wydawnictwo w Europie Środkowej i Wschodniej - zamierza docelowo udostępnić elektroniczne odpowiedniki wszystkich wydawanych tytułów.
Baan Polska ma nowego partnera
S&T Services Polska podpisał umowę partnerską dotyczącą sprzedaży i wdrożeń systemu ERP holenderskiego Baana. Do tej pory S&T Services Polska zajmował się m.in. wdrażaniem systemu wspierającego zarządzanie SSA MAX, przeznaczonego dla małych i średnich firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Obecnie zamierza stworzyć centrum kompetencyjno-wdrożeniowe dla rozwiązań SSA Baan.
Mniejszy i wewnątrzbranżowy
Łódzki Intertelecom, niestety, nie stanowił wyjątku w ogólnym trendzie kurczenia się imprez targowych w branży teleinformatycznej. Wyraźnie ubyło wystawców, przy czym zjawisko to najbardziej było widoczne w przypadku operatorów. Ci z nich, którzy byli obecni, przyznawali nieoficjalnie, że za rok już się tam zapewne nie pojawią. Można więc oczekiwać, że Intertelecom stanie się miejscem tylko dla dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych i impreza ta zmieni charakter na wewnątrzbranżowy.
Technologie
Pocztowy ból głowy
Nowe technologie antyspamowe kładą nacisk na uniemożliwienie anonimowego wysyłania korespondencji masowej.
Rozmowy częściowo konwergentne
Poszukując systemu telefonii IP, klienci wciąż chętniej skłaniają się ku rozwiązaniom mieszanym niż ku czysto programowym.
Nie tylko dla dużych
Dostawcy systemów telefonii IP dla firm małych i średnich są przekonani, że sukces zapewni im integracja jak największej liczby funkcji w jednym urządzeniu.
Kablofon rodem z Polski
Na rynek telefonii IP postanowiła wkroczyć firma DGT z Gdańska. Produkowany przez nią serwer DGT IP to hybrydowa centrala telefoniczna integrująca funkcje tradycyjnej telefonii TDM (Time Division Multiplexing) z funkcjami telefonii IP. Urządzenie opracowane przez producenta z myślą o budowie dużych korporacyjnych sieci teleinformatycznych obsługuje nawet do kilkunastu tysięcy abonentów. Może współpracować z tradycyjnymi telefonami analogowymi, ISDN, aparatami IP oraz telefonami programowymi działającymi na PC.
System na wylot bezpieczny
OpenWall Linux to propozycja dla tych, którzy nie chcą wciąż martwić się o bezpieczeństwo udostępnianych w sieci aplikacji.
Java w pełni jawna
IBM naciska, by Sun udostępnił kod narzędzi Java na licencji open source. Twórcy Javy twierdzą, że od dawna jest to standard otwarty.
Rozmyślania w tunelu
Tematem przewodnim kongresu Nokia Enterprise był zdalny dostęp do sieci korporacyjnych.
Wyobraźnia uwolniona
Program partnerski MSDN AA zachęca studentów informatyki do rywalizacji na ciekawe pomysły i rozwiązania.
Cena bezpieczeństwa
Microsoft ostrzega, że Service Pack 2 do Windows XP może powodować niewłaściwe działanie niektórych aplikacji.
Wspólne transmisje
ISMA Encryption & Authentication 1.0 to szansa na rozwój rynku video on demand.
Zarządzanie
Klient w zasięgu danych
Potrzeba dokładnego poznania klienta to jeden z najczęściej wysuwanych postulatów w świecie biznesu. Może w tym pomóc metoda kluczowych wskaźników.
Raport o kosmetykach
W sopockim przedsiębiorstwie farmaceutyczno-kosmetycznym Oceanic wdrożenie narzędzi analitycznych pozwoliło na odciążenie systemu transakcyjnego.
Konteksty
Strony zamiast informacji
Można mieć wątpliwości, czy ustawowy obowiązek publikowania w Internecie Biuletynu Informacji Publicznej zmienił stosunek administracji do wykorzystania technik informacyjnych i nastawienie urzędników do obywateli.
Internetowy oligopol
Według powszechnego przekonania Internet jest miejscem ekspresji wolności dzięki temu, że do nikogo nie należy i nikt go w całości nie kontroluje. Tymczasem okazuje się, iż koncentracja kapitału w Internecie jest większa niż w mediach tradycyjnych.
Punkt widzenia
Życie 24E5AD00235
Rzadko robię zakupy w hipermarketach, ale czasami sytuacja (czy raczej późna godzina) mnie do tego zmusza. Ostatnio przy kasie zaoferowano mi ''nową, wspaniałą ofertę promocyjną''.
Anagram, czyli poetą być
Miejscowość, w której mieszkam, ma specyficzną atmosferę. Ledwie sto tysięcy mieszkańców, dwa uniwersytety światowej klasy, noblistów na kilometr kwadratowy pewnie więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie, strajkujący ciecie żądają podwyżek (dostali), ceny domów jak z księżyca. Takie jest Cambridge, MA - nie mylić z brytyjskim oryginałem, od którego nasze miasteczko zostało nazwane w XVII w.
Imię twoje
Każdy z nas nosi jakieś imię, które - uzupełniając nazwisko - ma go jednoznacznie wyróżniać pośród społeczności, w której przyszło mu żyć. Aby przekonać się, że w rzeczywistości tak nie jest, nie trzeba nawet sięgać do książki telefonicznej, gdzie całe kolumny zapełniają osoby o tych samych imionach i nazwiskach.
Przeszłość dobrze utrwalona
Niedawno na liście dyskusyjnej związanej z ofertami pracy duża firma poszukiwała osoby na stanowisko operatora komputera mainframe. Temat zaciekawił mnie nie dlatego że chętnie zostałbym operatorem komputera, ale dlatego że rzadko się zdarza, aby poszukiwano na tego rodzaju publicznych listach kogokolwiek specjalizującego się w dużych komputerach.
Temat tygodnia
Nowy gatunek pracownika
Lojalni, zmotywowani i zorientowani na cele - taki obraz informatyków wyłania się z badań przeprowadzonych w polskich firmach.
Listy
Sprostowanie
Listy od czytelników
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »