vmOneStep - wirtualna maszyna do backupu dla VMware

Firma Arkeia Software wprowadziła na rynek maszynę wirtualną vmOneStep (przeznaczoną dla środowisk wirtualnych VMware), która potrafi automatycznie wykrywać pracujące w danym środowisku maszyny wirtualne oraz hiperwizory, a następnie wykonywać - w ramach jednego harmonogramu backupu - ich kopie zapasowe.

Oprogramowanie vmOneStep pracuje automatycznie. Użytkownik musi tylko zainstalować maszynę i zdefiniować adres IP (bez potrzeby instalowania i konfigurowania systemów operacyjnych czy instalowania dodatkowego oprogramowania), a rozwiązanie samo wykryje hiperwizory znajdujące się w sieci.

vmOneStep obsługuje ponad 260 platform, zarówno fizycznych, jak i wirtualnych (w tym VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix Xen Server oraz RedHat Enterprise Virtualization), i wspiera tworzenie kopii zapasowych na dysk i na taśmę. Umożliwia również replikację backupu na lokalne nośniki danych, a także do prywatnych lub publicznych chmur.

Zobacz również:

  • Tworzenie kopii zapasowych baz danych zależy od sposobu ich dostarczania
  • Spekulacje potwierdziły się. Broadcom przejmuje VMware

Rozwiązanie (dostarczane jako pojedynczy obraz w formacie Open Virtualization Format) posiada pełną funkcjonalność agenta backupu vStorage oferowanego przez Arkeia Software. Zarówno dla systemu Windows, jak i Linux, dostępne jest przywracanie danych na poziomie pojedynczych plików. Pojedyncza licencja vmOneStep obejmuje nieograniczoną liczbę maszyn wirtualnych zainstalowanych na jednym fizycznym serwerze.

vmOneStep oferuje również, opatentowaną przez Arkeia Software, technologię progresywnej deduplikacji. Różni się ona od innych rodzajów deduplikacji sposobem dostosowywania wielkości bloków skanujących plik w poszukiwaniu duplikatów.

Dystrybutorem rozwiązań firmy Arkeia w Polsce jest DAGMA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200