tp.internet tworzy spółkę z telewizją Polsat

Celem nowego przedsięwzięcia ma być integracja usług internetowych i telewizji.

Spółka tp.internet tworzy wraz z telewizją Polsat spółkę TPIP SA, która ma oferować zintegrowane usługi internetowe i telewizyjne. Oferta ma obejmować m.in. transmisję danych, a także tworzenie systemów zarządzania i świadczenie usług handlowych i reklamowych.

"Na chwilę obecną nie mamy konkretnie określonej usługi. Ideą tego przedsięwzięcia jest umożliwienie odbioru telewizji przez Internet i Internetu przez telewizję" - mówi Renata Paleń, rzecznik tp.internet. Dodała też, że na razie spółka jest w trakcie powstawania i trudno jest mówić nawet o przybliżonych terminach uruchomienia konkretnych usług.

Polsat natomiast zapowiedział w swoim programie informacyjnym, że dzięki nowej spółce dostęp do Internetu będą mogli uzyskać użytkownicy jego dekoderów cyfrowych.

Należąca do Telekomunikacji Polskiej SA tp.internet oraz Polsat SA będą większościowymi akcjonariuszami nowej spółki. Jej akcje będą miały także: firma konsultingowa G.S Consulting House i RS TV SA, spółka zależna od Polsatu. Do utworzenia TPIP wymagana jest jeszcze zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

***

tp.internet kupuje pakiet kontrolny Magellan Net

Optimus współpracuje z Telewizją Polsat

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200