.org z nowym administratorem

Public Interest Registry (PIR) sfinalizowała umowę z organizacją Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) dotyczącą przejęcia kontroli nad domenami .org.

O zawarciu porozumienia w tej sprawie strony informowały już w październiku br. Zgodnie z umową PIR powołana do życia przez stowarzyszenie Internet Society (ISOC) przejmie od VeriSign utrzymywanie domen .org już 1 stycznia 2003 r. Partnerem PIR jest spółka Afilias, administrująca domenami .info.

Ze względów bezpieczeństwa do 25 stycznia przyszłego roku rejestr .org będzie jeszcze równolegle utrzymywać VeriSign. Pozwoli to na przeprowadzenie dodatkowych testów technicznych. Ambicją organizacji Public Interest Registry jest uproszczenie rejestracji domen dla organizacji niekomercyjnych, zapewnienie szerszego wsparcia technicznego i świadczenie dodatkowych usług, których charakteru PIR jeszcze jednak nie określiła.

Zobacz również:

  • Kod źródłowy WWW sprzedany
  • Rośnie liczba dużych centrów danych w Polsce

Więcej informacji:

http://www.publicinterestregistry.org/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200