mBank wprowadza zmiany

W połowie września bank przeprowadził modernizację systemu informatycznego. Od października rozszerzeniu ulegnie funkcjonalność eKonta, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w mBanku oraz pojawi się wirtualna karta płatnicza eKarta.

W połowie września mBank, internetowy oddział BRE Banku, zmodernizował swój system informatyczny. Większość zmian wynikała z sugestii i spostrzeżeń klientów banku. Modernizacja objęła uszczegółowienie opisu przelewu poprzez zwiększenie do 140 znaków pola dla wprowadzenia tytułu operacji. Ponadto klienci mBanku uzyskali większą możliwość definiowania operacji finansowych planowanych na przyszłość i poprzez Internet dokonywania w nich ewentualnych zmian łącznie z ich anulowaniem. Klienci mają już także dostęp do szczegółów wykonanych operacji i transakcji.

Z dniem pierwszego października br. mBank w ramach modernizacji swojego systemu informatycznego planuje zwiększyć funkcjonalność jednego z oferowanych rachunków rozliczeniowych. "Nowa funkcjonalność rachunku eKonto pozwala naszym klientom wykonywać w wybranych okresach zlecenia stałe. Od października będą oni mogli, podobnie jak w innych bankach oferujących dostęp do konta za pośrednictwem Internetu wykonywać przelewy w okresach wg stałej daty np. co tydzień, miesiąc, pół roku. Zlecenia stałe wolne będą od opłat. Kolejna zmiana w systemie mBanku dokonała się w części transakcyjnej i polega na wprowadzeniu karty wirtualnej. Będzie to karta VISA o nazwie eKarta. Dzięki tej karcie klienci mogą dokonywać bezpiecznych płatności za zakupy w Internecie lub telezakupy. Ze względu na bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunku klienta o wysokości limitu karty decyduje klient. Limit nie może przekroczyć salda konta" - wyjaśnił Krzysztof Pałuszyński, specjalista ds. kontroli procesów z mBanku. Szczegóły dotyczące wysokości opłat za korzystanie z eKarty nie są jeszcze znane. Użytkownicy eKonta otrzymają także zwiększoną z 10 do 50 liczbę przelewów zdefiniowanych dla tego rachunku.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200