itelligence zmienia nazwę i mocniej integruje się z NTT Data

1 kwietnia 2021 spółka itelligence zmienia nazwę na NTT DATA Business Solutions. Rebranding nie wpływa na zmiane modelu biznesowego organizacji, która nadal pozostaje samodzielną jednostką w ramach NTT DATA, skoncentrowaną na kompetencjach związanych z SAP.

Rebranding spółki jest częścią dużej globalnej inicjatywy rozwojowej realizowanej przez NTT DATA. Nie spowoduje on zmian w strukturze właścicielskiej (100% udziałów należy już od lat do NTT DATA) ani nie zmieni się podmiotowość prawna - w przypadku polskiej spółki numery KRS, NIP, pozostają bez zmian.

“Rozpoczęliśmy kolejny etap działań zmierzających do globalnej integracji marki” – deklaruje Kaz Nishihata, Senior Executive Vice President & Representative Director w NTT DATA. “Wierzę, że dzięki wzmocnieniu marki NTT DATA będziemy mogli na większą skalę świadczyć wysokiej jakości usługi klientom z całego świata i osiągnąć dalszy wzrost naszej działalności”.

Zobacz również:

  • Android ma nowe logo 3D

Spółka NTT DATA Business Solutions AG pozostanie niezależnym podmiotem z siedzibą w Bielefeld (Niemcy). Grupa NTT DATA Business Solutions, która zatrudnia ponad 10 tys. osób na całym świecie, będzie działać na rynku samodzielnie. Pod kierownictwem CEO, Norberta Rottera, zarząd i kierownictwo będą wykonywać swoje dotychczasowe obowiązki. Wszystkie umowy z klientami, partnerami i usługodawcami współpracującymi z grupą pozostają w mocy.

W ramach działań NTT DATA, dzięki którym grupa ma dołączyć do grona pięciu największych dostawców usług informatycznych, NTT DATA Business Solutions odegra ważną rolę poprzez wzmacnianie i powiększanie swojej oferty rozwiązań opartych o rozwiązania SAP. Intelligence, czyli już za chwilę NTT DATA Business Solutions to jeden z największych partnerów globalnych SAP, którego przychody ze sprzedaży usług konsultingowych, managed cloud i wspierania innowacji w oparciu o rozwiązania SAP sięgnęły 1,072 mld euro w roku kalendarzowym 2020.

itelligence zmienia nazwę i mocniej integruje się z NTT Data

“Razem z NTT DATA, jednym z dostawców usług informatycznych odnoszących największe sukcesy w skali globalnej, otwieramy dziś nowy rozdział w historii naszej spółki, dzięki któremu będziemy jeszcze bardzej widoczni” - powiedział Norbert Rotter, CEO NTT DATA Business Solutions. “Dzięki sile NTT DATA zyskamy również nowe możliwości dotarcia do rynku jeszcze większych przedsiębiorstw” – dodał.

“Rebranding był naturalnym i oczekiwanym krokiem w rozwoju naszej działalności. Będąc częścią globalnej grupy NTT DATA, będziemy mogli w jeszcze większym stopniu przyspieszać cyfrową transformację naszych klientów" – wyjaśniał Wojciech Darłowski, CO-CEO NTT DATA Business Solutions w Polsce.

“Otwierają się również nowe możliwości dla naszego zespołu. Naszą ambicją jako pracodawcy jest inspirowanie i wspieranie rozwoju naszych pracowników. Będąc częścią globalnej rodziny NTT DATA, stajemy się pracodawcą pierwszego wyboru dla osób chcący budować swoją karierę zawodową w międzynarodowym środowisku” - dodał Piotr Grzegorski, CO-CEO NTT DATA Business Solutions w Polsce.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200