iTwin - bezprzewodowe połączenie między komputerami

Urządzanie iTwin pozwala na bezprzewodowe i szyfrowane połączenie między dwoma komputerami znajdującymi się w dowolnym miejscu. Wszędzie tam gdzie jest internet możesz mieć dostęp do swojego komputera. Tak jakbyś nosił go na pendrivie.

Prototyp iTwin pojawił się już w 2009 roku, ale dopiero teraz na targach CES przedstawiono jego ostateczną wersję gotową do sprzedaży, która niedawno się rozpoczęła.

Urządzenie pozwala na szyfrowane połączenie między dwoma komputerami znajdującymi się w dowolnym miejscu. Odbywa się ono za pomocą internetu i jest bardzo proste w obsłudze. Jedną część urządzenia podłączamy do komputera, do którego chcemy mieć dostęp, a drugą umieszczamy w dowolnym innym. Połączenia działa w obie strony.

Zobacz również:

  • WeTransfer czy Dropbox - gdzie lepiej przesyłać pliki?

Jego rywalami będą zapewne serwisy typu Dropbox, które pozwalają na przechowywanie danych w chmurze internetowej. W przeciwieństwie do nich, iTwin pozwala na zdalny dostęp do danych, które przechowywana są na naszym komputerze, a nie na bliżej nieokreślonym serwerze. Oferuje też pojemność ograniczoną tylko wielkością twojego dysku.

Innymi opcjami, z którymi rywalizował będzie iTwin są zwykłe pamięci flash oraz oprogramowanie do zdalnego dostępu. Wszystkie te rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Jeśli zgubimy jedną część iTwin, to możemy ją zdalnie wyłączyć i nie obawiać się nieproszonych gości na naszym komputerze. Byłaby to jednak kosztowna strata, gdyż urządzenie kosztuje 99 dolarów. To dość wysoka cena, choć sam gadżet wygląda ciekawie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200