iPhone trzeciej generacji za miesiąc w sklepach

"Dwa razy szybszy. Za pół ceny" - tak Steve Jobs reklamował nową wersję iPhone'a na wczorajszej konferencji w San Francisco. Smartphone firmy Apple ma mieć szybszy Internet, wbudowany satelitarny system nawigacji GPS i oprogramowanie dla biznesu. Podstawowa wersja ma kosztować 199 dolarów.

Nowy model telefonu, chociaż zewnętrznie niewiele się różni od poprzedniego, ma szybką transmisję danych. Wśród nowych funkcjonalności iPhone'a jest też odbiornik systemu GPS pozwalający używać satelitarnej nawigacji.

Jobs zapewnia, że dzięki ulepszonemu akumulatorowi techniczne nowości nie spowodowały skrócenia czasu działania komórki, a wręcz będzie ona działać bez ładowania dwukrotnie dłużej niż stary model. Jak czytamy w dzienniku Rzeczpospolita, iPhone 3G jest ponadto przystosowany do obsługi aplikacji niezbędnych w firmach. Będzie można w nim instalować również programy tworzone i sprzedawane przez niezależnych producentów.

iPhone 3G ma być też tańszy. Podstawowa wersja ma kosztować 199 dolarów. Wersja z 16 gigabajtami ma kosztować 299 dolarów. Będzie też dostępna w kolorze białym. Urządzenie trafi za miesiąc do sklepów w 22, a później w 70 krajach.

Alternatywą nowego iPhone'a ma być zaprezentowany niedawno nowy model firmy Samsung - Samsung Omnia.


TOP 200