iPhone XS Max oficjalnie zaprezentowany

Apple zaprezentował wczoraj swój najnowszy iPhone noszący nazwę XS Max, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest bardzo duży wyświetlacz. Bo chociaż urządzenie ma podobną wielkość co smartfon iPhone 8 (wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala), to zawiera wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala.

Jest to wyświetlacz Super Retina bazujący na technologii OLED, którego dynamika wyświetlania kolorów jest według firmy Apple aż o 60% lepsza w porównaniu z poprzednimi modelami urządzenia.

Wyświetlacz bardzo dobrze radzi sobie z animacją, gdyż odświeżą obrazy z częstotliwością 120 Hz. Wszystkie poprzednie modele smartfona robią to z częstotliwością 60 Hz.

Zobacz również:

  • Ta funkcja powinna trafić do Androida lata temu
  • Polacy jednymi z laureatów konkursu Apple Design Awards 2023
  • Poważna luka w zabezpieczeniach starszych iPhone'ów

IPhone XS Max ma też największą baterię, jaką Apple kiedykolwiek instalował w swoich smartfonach. Dlatego pracuje np. bez konieczności jej doładowywania półtora razy dłużej od iPhone'a X. Korpus urządzenia wykonany jest ze stali chirurgicznej, która może mieć kolor złoty, srebrny lub szary.

Kolejna ważna cecha urządzenia to wodoodporność spełniająca wymagania stawiane przez standard IP68. Oznacza to, że smartfon będzie pracować bezawaryjne nawet wtedy, gdy przez 30 minut będzie przebywać w wodzie na głębokości 2 metrów.

Sercem urządzenia jest firmowy procesor Apple A12 Bionic, który wspiera technologię przetwarzania danych w trybie "neural proccessing", co oznacza iż radzi sobie wyjątkowo dobrze przy obsługiwaniu aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Jeśli chodzi o robienie zdjęć i filmów, to tylna kamera ma rozdzielczości 12 megapikseli i jest wyposażona w nowy czujnik zapewniający lepsze odwzorowywanie kolorów (praca w trybie "true tone". Przednia kamera ma rozdzielczości 7 megapikseli i wspiera firmową technologie technologię True Depth, którą Apple wprowadził wcześniej do smartfonów iPhone X. Tylna kamera wspiera nową funkcję, którą obsługuje procesor A12 Bionic. To funkcja Smart HDR, która robiąc zdjęcie przy różnych poziomach ekspozycji jest w stanie przechwytywać więcej klatek.

IPhone XS Max będzie kosztować 1100 USD (podstawowy model z 64 GB pamięci, którą można powiększyć do 512 GB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200