iPhone 5se i iPad Air 3 - to podobno plany Apple'a na początek roku

Pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące nowych produktów Apple'a, które mają trafić do sprzedaży w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Fani kompaktowych telefonów powinni być zadowoleni z 4-calowego iPhone'a 5se, a portfolio tabletów ma wzbogacić iPad Air 3.

Apple we wrześniu 2014 roku zaprezentował nie jeden, a dwa nowe telefony. iPhone 6 i iPhone 6 Plus, odświeżone niecałe pół roku temu w formie iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus, różniły się od poprzednich telefonu firmy nie tylko wykonaniem, ale przede wszystkim długością przekątnej ekranu.

Firma z Cupertino, podobnie jak wcześniej producenci smartfonów z Androidem, zdecydowała się na znacznie większe telefony. Nowe smartfony to 4,7-calowe i aż 5,5-calowe konstrukcje. iPhone 5s z ekranem o przekątnej długości 4 cali nie doczekał się bezpośredniego następcy.

Zobacz również:

  • 7-dniowy lockdown w Chinach - dla Apple to nie najlepszy termin
  • Apple zaoferuje niebawem „Lockdown Mode” do walki ze spyware
  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip

Od kilku tygodni w sieci pojawia się coraz więcej informacji o rzekomym iPhonie 5se, gdzie literki "se" mają oznaczać "special edition" (ang. edycja specjalna). Apple rzekomo pracuje nad 4-calowym smartfonem dla osób, którym nie przypadły do gustu nowe, większe iPhone'y.

iPhone 5se i iPad Air 3 - to podobno plany Apple'a na początek roku

Tak wyglądał ostatni 4-calowy iPhone w ofercie Apple - iPhone 5s

4-calowy telefon Apple'a będzie nazywał się iPhone 5se, a nie, jak wcześniej mniemano, iPhone 6c. Urządzenie, które będzie napędzać chip Apple A8 z iPhone'a 6, ma trafić do sprzedaży w okolicach marca lub kwietnia bieżącego roku, a razem z nim ma pojawić się na sklepowych półkach 10-calowy iPad Air 3. W przypadku następcy iPada Air 2 nie ma jednak jeszcze żadnych informacji na temat spodziewanej specyfikacji.

źródło: appleinsider.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200