iPhone 5se i iPad Air 3 - to podobno plany Apple'a na początek roku

Pojawiają się kolejne doniesienia dotyczące nowych produktów Apple'a, które mają trafić do sprzedaży w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Fani kompaktowych telefonów powinni być zadowoleni z 4-calowego iPhone'a 5se, a portfolio tabletów ma wzbogacić iPad Air 3.

Apple we wrześniu 2014 roku zaprezentował nie jeden, a dwa nowe telefony. iPhone 6 i iPhone 6 Plus, odświeżone niecałe pół roku temu w formie iPhone'a 6s i iPhone'a 6s Plus, różniły się od poprzednich telefonu firmy nie tylko wykonaniem, ale przede wszystkim długością przekątnej ekranu.

Firma z Cupertino, podobnie jak wcześniej producenci smartfonów z Androidem, zdecydowała się na znacznie większe telefony. Nowe smartfony to 4,7-calowe i aż 5,5-calowe konstrukcje. iPhone 5s z ekranem o przekątnej długości 4 cali nie doczekał się bezpośredniego następcy.

Zobacz również:

  • Uwaga na te smartfony Apple - mogą zakłócać pracę rozruszników serca
  • Znamy datę premiery nowych modeli urządzeń iPad Pro
  • Apple: rośnie liczba zachorowań na Covid-19, opóźniamy powrót do biura

Od kilku tygodni w sieci pojawia się coraz więcej informacji o rzekomym iPhonie 5se, gdzie literki "se" mają oznaczać "special edition" (ang. edycja specjalna). Apple rzekomo pracuje nad 4-calowym smartfonem dla osób, którym nie przypadły do gustu nowe, większe iPhone'y.

iPhone 5se i iPad Air 3 - to podobno plany Apple'a na początek roku

Tak wyglądał ostatni 4-calowy iPhone w ofercie Apple - iPhone 5s

4-calowy telefon Apple'a będzie nazywał się iPhone 5se, a nie, jak wcześniej mniemano, iPhone 6c. Urządzenie, które będzie napędzać chip Apple A8 z iPhone'a 6, ma trafić do sprzedaży w okolicach marca lub kwietnia bieżącego roku, a razem z nim ma pojawić się na sklepowych półkach 10-calowy iPad Air 3. W przypadku następcy iPada Air 2 nie ma jednak jeszcze żadnych informacji na temat spodziewanej specyfikacji.

źródło: appleinsider.com


TOP 200