iPhone 3G: 3 miliony sprzedanych egzemplarzy

Już w pierwszy weekend po premierze wiadomo było, że iPhone 3G okaże się marketingowym hitem. Teraz Apple informuje, że sprzedał już 3 miliony egzemplarzy swojego nowego telefonu.

iPhone 3G już w dwa dni po premierze sprzedał się w ilości jednego miliona egzemplarzy. Okazuje się, że zainteresowanie nowym telefonem firmy Apple wcale nie maleje. Jak informuje spółka, w jeden miesiąc sprzedano aż 3 miliony egzemplarzy iPhone'a 3G.

To nie koniec sukcesów Apple. W tym samym czasie zakupiono bowiem, w firmowym sklepie App Store, ponad 60 milionów programów. Daje to imponującą liczbę 2 milionów ściągnięć dziennie i miesięczny dochód na poziomie 30 milionów dolarów. Warto zauważyć, że około 70% tej kwoty zasili konta producentów. Jedynie 30% całej sumy to wpływy Apple.

Zobacz również:

  • 7-dniowy lockdown w Chinach - dla Apple to nie najlepszy termin
  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip
  • Jak Rosja radzi sobie z niedoborami elektroniki?

Steve Jobs, prezes firmy Apple, stwierdził w rozmowie z Wall Street Journal, że jest bardzo zadowolony z takiego rozwoju sytuacji. Jego zdaniem iPhone zasługuje na dalsze, wielkie sukcesy.

Zobacz także:

Nowy stary iPhone, czyli iPhone 3G

iPhone 3G w sieci Era - już oficjalnie i z cenami!

iPhone 3G - "najważniejsze zalety można wymienić jednym zdaniem"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200